Ето, не остана вече, първа Коледа очаква с трепет ЮНСКОТО човече - 8

  • 30 422
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Tyra, благодаря за темата.   bouquet Честито зъбче - беличко и здравичко да е.  Peace
Elsi86, и аз полудявам вече. Вчера си позволих да се "разходя" до магазина. Simple Smile Нямаше ме цели 20 минути, а като се прибрах и ММ ме пита до Джъмбо ли съм била ходила (Джъмбо е извън града).  Rolling Eyes Преди малко се обади - излизал от работа - имало ли нещо, което трябва да се вземе от магазина.  ooooh!
Картофа Надя го яде само смесен с морков за сега. Оризова каша не съм давала, защото ориза запича.  Peace

# 31
  • Мнения: 219
Tyra, много хубава тема Simple Smile)) Честито зъбче!!!! Да растат бели като гъбки!

Ivankaka и при мен картофът се получава много гъст. Днес оставих и малко водичка, в която се вари и го пасирах. Стана много добре Simple Smile Излапа се цялото пюре Simple Smile

Последна редакция: вт, 02 дек 2014, 18:32 от KalioBalio

# 32
  • Мнения: 48
Привет на всички.Ето,че дойде време и аз да се представя.Чета ви от бременността,но все не намирах повод да се включа.Моето бебче Матей се роди на 16.06 секцио,изключително кърмен,до вчера.Започнах захранване с безмлечна,пълнозърнеста оризова каша на Topfer.Две бебешки лъжички вчера,днес-четири.Към 15 ч. в акото имаше леко слуз с кървави нишки.Нищо друго като реакция,жизнен е както винаги.Не смея да звъня още на док,че тя ми предлагаше картоф за 1-ва храна,но аз настоях за каша.Дали не съм прекалила с количеството или е нещо друго?

# 33
  • Мнения: 191
Аз също започнах с оризова каша. Яде я вече седмица. Не се е запичал и не се е променяла консистенцията на акото. Кашата е безмлечна на "Хип", но я правя с мое мляко или с АМ. Кървави нишки ние имахме първия път, когато му дадох АМ. Но беше само веднъж, после нищо. От утре добавям към кашата тиква. Стискайте палци!

Мами, сополки освен с физиологичен разтвор, лекувате ли с нещо? Нещо природно?

# 34
  • Мнения: 887
Tyra благодаря за темата и честито зъбче.Беличко и здраво да расте и всички други.
Ние явно вървим на опаки.Моя господин обожава картофа с такъв апетит си го хапва,че и на мен ми се дояжда чак.Пащърнак пък не иска успях да му го пробутан с картоф обаче чист напряво се напъваше и го повръщаше.
Мики ще ми покажеш ли или поне да ми опишеш обрива от Нурофена.От снощи има едни пъпчици дребни червени по коремчето,а сега вече видях че има навсякъде.Утре мисля да ходим до педи ама все пак.

# 35
  • Мнения: 18
ЗДРАВЕЙТЕ  Hug
картофа и при нас не е на почит -оризовата каша също! не иска да яде и това...харесва му тиква и пащърнак,та и аз почнах да се чудя дали да не му дам сок  newsm78 На 11-ти сме на ДК последния път педи беше споменала за изследвания,които се правили на 6 месеца-някой правил ли е  newsm78 предполагам ще му вземат кръв,на мен ми е първо дете и изобщо незнам какво трябва да направя  #Crazy  Blush 

# 36
  • Мнения: 1 067
Патенце не мога да ти го покажа,защото Маги спи вече,но и не съм сигурна дали ще го хване апарата.Обрива е малки ситни бледи точки нагъсто,моя мъж например не му обърна никакво внимание,но си е съвсем видим.От топлата вода се зачервява.

# 37
  • Мнения: 1 291
Аз докато се похваля, че блажено  си  мързелувам покрай захранването  на Мария и тя взе, че  се разяде, ама мама  е стар краставичар и  на  Мими краставиците не вървят. Пак намерих  начин  да  се изхайлазя. Simple Smile Слагам в тенджерата за варене на пара всички продукти и после отделям което за когото. Днес  варих едновременно тиква, картоф  и  яйца с черупките (предварително  измити  със  сапун).

Засега хапва картоф, ориз  и  тиква. Мисля  да сваря едно цветче броколи, част от което да  смеся с ориз или  картофче. Ама съвсем малка част.

 Вчера хванах  малкия батко да опитва  да  я захрани с парченце солета. Парченцето беше  подходящо   като размер, но бързо-бързо ме накара да проведа  обучение  на  тема алергия  към глутена! Grinning

# 38
  • Мнения: 786
mama_na_andi педи трябва да ви даде направление за кръв, урина и ехограф. Ехото е за бъбреците.

# 39
  • Шумен
  • Мнения: 324
Охооо аз се чудя защо няма активност в темата,пък то имало нова   Laughing благодарности и честито зъбче на Tyra   bouquet
Ние днес ставаме на 5 месеца и бяхме на ДК,Марти е станал 8,600 (+0,900) и 67 см (+3) сложиха ни последния тетраксим и другия месец остава само HB-то и краааййй,вече чак на годинката   Simple Smile та това е от нас за сега  Grinning

# 40
  • Мнения: 160
Мерси за темата, Тайра! Страхотна е!

Давам тиква с картоф и с песнички го хапва. Иначе се мръщи. Само картоф не съм пробвала, че не намерих купешки.

Снощи видях 3-4 ситни пъпчици по гърдичките. Днес се обадих на педи, тя каза, че щом не я боли корем, няма разтройство, температура и обрива не е на големи червени петна, да не се притеснявам и да продължавам със захранването. Каза банан да не давам още, както и цитруси и ягоди, капини и малини. Също и патладжан и спанак да не давам още. На 10ти сме на ДК и ще пиша.

# 41
  • София
  • Мнения: 179
mama_na_andi , през шестият месец на бебоците се полага направление за нефролог и ехограф на бъбречета. Полага се и изследване на урина и кръвна картина. Взимат кръв от безименното пръстче.
mama Barba , като изпедепцан краставичар, ще ми отвориш ли очите как приготвяш ориза? на пара? а правиш ли го на пюре по някакъв начин? Нашият педиатър иска да го захрая този месец с ориз, но в пюре? Пък аз мислех че точно този продукт ще е част от каша, ама явно не.

# 42
  • Мнения: 906
Благодаря за новата тема Simple Smile   bouquet
Кажете ми какви храни да давам на моя юнак , за да не се запече ? Засега действа само пащърнака , но може ли всеки ден да е едно и също.Запича се от картоф , морков , ориз и даже тиквата не му действа разхлабително и се налага да му давам сироп Лактулоза, за да изкара твърдите "камъчета" от дупарата  Laughing Мъчи се завалията и въобще не знам как ще започна тия следобедни каши , които са пълни само с ориз или брашна.

# 43
  • София
  • Мнения: 384
Tyra,мерси за новата темичка и честито ви зъбче.Мики ,скорошно оздравяване на малката Маги.Скоро не съм се включвала,но нямах никакво време.Успях на две на три да прехвърля последните странички на миналата тема.За пюретата взимам на Хип ,вече е яла тиква,морков,картоф,пащърнак,тиквичка.Изяжда по около 50-60 гр.Чудех се-има едно пюре нежни звленчуци май беше-в него има грах?! Пише идеално за захранване #Crazy  Някой давал ли го е?
На нас педи ни даде направление за кръв и урина за 6-тте месеца,но все още не сме я водили беба.Много е сложно да я заведем гладна ,защото тя става мн рано към 6 и съответно е гладна,а лабораториите отварят след 7 Shocked

# 44
  • Мнения: 1 152
Здравейтеее  Hug отдавна не съм влизала, налага ми се да чета за един полу-здравословен проблем, който ужасно ме вълнува в момента и за темичката не остава време...

Чета за кръвното изследване - на гладно ?! Тези садисти ли са, как ще удържиш бебенце гладно до 7, а и спокойно, че да му набодат пръстчето  #Crazy пфух... също не знам как се взима урина на бебе?

За захранването - ядохме картоф, морков, пащърнак и тиква. В петък ще предложа тиквичка. Хапва си засега момъка, има предпочитания към по-сладичкото с морковче и тиквичка, но хапва всичко. Още се докърмваме, следнова година ще започна полека да замествам.
Четох, че глутен е добре да се въведе към 6-7 месец и докато бебето още се кърми, така по-лесно ще го приеме организмът.

Славуш е много неспокоен, гледам две съвсем ясни подутинки в основата на венчето. От няколко дни се буди вечер през един час  ooooh! нещо, което и като бебе не ми е правил. От зъбките ли е, не знам, ама тегава работа.

Коледната украса я планирам за уикенда, пък дано и бебс така е решил  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт