ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК 3

  • 148 302
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11
Раздел VІ
Болести на стомашно-чревния тракт
1. Малигнен стомашен тумор:
1.1. парциална резекция:
1.1.1. през първата година: 95 %
1.1.2. от втората до петата година: 71 - 80 %
1.2. гастректомия:
1.2.1. първата година: 95 - 100 %
1.2.2. от втората до 5-ата година: 80 - 90 %
1.2.3. след 5-ата година - 50 %
1.3. гастректомия в късен стадий: 100 %
1.4. иноперабилни или с далечни метастази: 100 %
2. Малигнен дебелочревен тумор:
2.1. в ранен стадий - Т1-2 Н0 М0/парциална чревна резекция до 5-ата година:
2.1.1. първите две години: 80 %
2.1.2. от третата до петата година: 50 - 70 %
2.2. в ранен стадий с хемиколектомия:
2.2.1. първите две години: 90 %
2.2.2. от третата до петата година: 70 - 80 %
2.3. радикални операции в други стадии:
2.3.1. първите две години: 95 %
2.3.2. от третата до петата година: 75 %
3. Дефинитивен анус претер:
3.1. тънкочревен: 90 %
3.2. дебелочревен: 80 %
4. Иноперабилни тумори или с далечни метастази: 100 %
5. Временен анус претер, изведен по друг повод:
5.1. тънкочревен: 80 %
5.2. дебелочревен: 70 %
5.3. субтотална колектомия - 70 %
5.4. тотална колектомия - 91 %
6. Аноректални малформации с извеждане на провизорен анус претер - до завършване на етапното лечение: 100 %
7. Слабост на аналния сфинктер (вродена или след реконструктивни операции):
7.1. инконтиненцио алве - само при физическо натоварване: 20 - 30 %
7.2. постоянна инконтиненция: 60 %
8. Перианални фистули с постоянна секреция, след оперативни фистули и декубитуси: 20 - 40 %
9. Пролапс на ректума: 10 - 20 %
10. Загуба на анален сфинктер с пролапс на черво: 60 %

# 76
  • Мнения: 57
Здравейте, мой близък има ТЕЛК, който изтича на 01.04.2015г. Все още няма писмо с дата за явяване пред ТЕЛК. Звънях в РКМЕ и на състава, от който е издадено миналото решение, но никой не благоволи да вдигне и на двата телефона. Да продължавам да звъня или да чакам писмото, което я дойде, я не?

Първо  благодаря за отговорите на моя въпрос!
Относно това, което питаш-моето  мнение е да не чакате.
С това чакане ни забавиха близо 2месеца, при положение, че сама отидох да си търся писмото.
Сега и от телк ни бавят със заверката...
Сгреших като си мислех, че спазват срокове!

# 77
  • София
  • Мнения: 9 850
Позвънихме в РКМЕ и ни казаха, че няма да го викат на ТЕЛК, защото е на пенсионна възраст вече. Оставало това за НОИ, било пожизнено, но ТЕЛК нямало да има повече, освен ако той не отиде с копие от досегашния ТЕЛК и лична карта, за да подаде молба за пожизнен ТЕЛК. Не разбрахме ще се явява ли пак, ако отиде да подаде молба за този пожизнен ТЕЛК, или директно ще му продължат документа, но ще видим.
Благодаря на всички и успех на тези, които чакат решения или обжалват! Дано нещата се решат по възможно най-добрия за вас начин! Hug

# 78
  • Мнения: 57
При навършване на пенсионна възраст ТЕЛК-а става пожизнен, да.
Вече няма явяване пред комисия на ТЕЛК.
Но каква е по-нататъшната процедура-не знам.

# 79
  • Мнения: 413
Antoniya Stefanova,  jenia_vd благодаря Ви  bouquet
Малкото скадко коте, пожизнения Телк, ако е над 71% дава доста предимства, и около 33 лв. към пенсия и всичко от социалните. И е веднъж явяване, ако няма усложнения. И си запазваш другите- лекарства, винетки, пътуване с влак, санаториум за 1-ва група, данък сграда, връщане до 7900 лв. данъци, ако има фирма и  данъци на колата и пр.

# 80
  • Мнения: 1 299
Здравейте момичета от темата ТЕЛК 2 ми дадоха съвет да се прехвърля във вашата тема , за да потърся мнение по моя проблем , а той е такъв .Тази година се явихме на ТЕЛК , дадоха ни 66 % , а ние сме с ВНХ (вродена надбъбречна хиперплазия ), която обаче ни откриха преди година тоест и от тогава ние първата епикриза .Естествено и датата на инвалидизация е от първата епикриза .Само , че тук във форумите някой майки ми казаха , че за вродените заболяваниЯ при деца ДИ се записва от датат на раждане .Моля някой ако има инфо по тази тема да споделя , имам още няколко дена да ибждалвам пред НЕЛК и се чудя дали има смисъл след като първата ни епикриза е от преди годна .Благодаря ви предварително .  bouquet
Ако сте с вродено заболяване на листа от изписването на бебето от родилно отделение пише ако има такова. Поне при нас беше така. Няколко месеца след раждането отидохме на консулт в София при специалист по заболяването на детето и той потвърди същата диагноза. После с тези документи и последващите епикризи чак на петата година на детето минахме ТЕЛК и  така доказахме, че заболяването е вродено, но то  така си и беше, а останалите епикризи бяха за съпътстващото заболяване.Ако  имате някакви такива документи мисля, че ще стане.

# 81
  • Мнения: 1 329
Здравейте! Въпросът ми е следния: след изтичане на петата година от инвалидизирането, с получаване на инвалидна пенсия( поради онкологично заболяване), предстои ново явяване на ТЕЛК, но не знам дали след тази 5-та година процентите, които дават не са вече под 50, т.е. без право на получаване на пенсия ?( няма други съпътстващи заболявания и процентите, които ще дадат, ще са свързани само с онкологичното такова. Мисълта ми е след като са минали 5 год. от първото явяване на ТЕЛК , по правило комисията дава ли по- малко от 50 процента?) Благодаря предварително!

# 82
  • Мнения: 19
Здравейте,имам издадено решение на ТЕЛК за детето ми с 50%.Въпросат ми е следния:05.03.13 г.му дадоха 30%за 1г,27.07.2014г. подадох нова молба за преосвидетелстване(казаха че е в срок),на 16.03.2015г.му дадоха 50% на основание епикриза от болница от 06.2014г.Датата на инвалидизация на новото решение е 05.03.2013г.От коя дата трябва да ни изплатят парите със задна дата.

# 83
  • Мнения: 208
Здравейте, включвам се и аз в темата. Въпросът ми е: телка на съпругът ми изтече на 31.01 2015, а още не е получил писмо за преосвидетелстване, какво се прави в такъв случай?

# 84
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте, включвам се и аз в темата. Въпросът ми е: телка на съпругът ми изтече на 31.01 2015, а още не е получил писмо за преосвидетелстване, какво се прави в такъв случай?
Аз звънях в РКМЕ, после на състава, който взима решението за ТЕЛК. Съветвам Ви в най-кратки срокове да направите същото.

# 85
  • Мнения: 108
Етапна епикриза ли се подава при пъроначално  явяване на ТЕЛК? В смисъл това ли се води за "направление за явяване на телк", става ли с такъв документ или са 2 отделни и трябва и двата да се носят  Rolling Eyes Малко не ми е ясно.

# 86
  • Мнения: 1 299
Етапна епикриза ли се подава при пъроначално  явяване на ТЕЛК? В смисъл това ли се води за "направление за явяване на телк", става ли с такъв документ или са 2 отделни и трябва и двата да се носят  Rolling Eyes Малко не ми е ясно.
Отделни документи са.Носят се и двата. А ако имаш и други епикризи и изследвания също.

# 87
  • Мнения: 72
...

Ситуацията се промени, въпросът ми вече е излишен. Извинете! Спокоен уикенд на всички в темата!

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 00:39 от Zatanna

# 88
  • Мнения: 19
Заверяват ли се телковите решения с 30%

# 89
  • Мнения: 64
Здравейте! Имам следното питане, каква е разликата между РЕЛКК и ТЕЛК. Ако имаме РЕЛКК не заплащаме такса ясла, а аз имам само ТЕЛК на детето 60 %.

Общи условия

Активация на акаунт