Избор на училище за първи клас-випуск 2015 Варна

  • 68 189
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 935
В Славейков в първи клас имаше деца, завършили с "Добър"

Но вероятно това е ефектът на средата, ако някое дете наистина не е усвоило материала, няма как да е по др. начин, в друго училище, ако много деца са на едно и също ниво, нормално е всички да са отличници.
Или пък не, но нали все някой трябва да е с "отличен"?

# 271
  • Мнения: 984
Моите впечатления от учениците на Руското училища са от ежедневните ми наблюдения - живея на другия тротоар в кооперация.
1. Децата от много ранна възраст започват да пушат и да пият кафе и бира. Купуват си постоянно от фурната и от лафката наблизо чипсове, сладки боклуци, бира. Най малкото дете, което съм видяла да пуши е втори клас.
2. Повечето, веднъж излезли в междучасия, закъсняват за часовете. Изглежда входната врата на училището се заключва като бие звънеца. Децата вече са закоравели и не им пука особено, просто си изкарват часа навън. Зимата - в студа - по кюшетата на входовете, лятото - насядали по бордюрите.
3. Сутрин рано, учителките пушат навън заедно с учениците. За горен курс не ми се приказва...там нещата са изтървани отдавна.
4. При водене и взимане на децата от училището се образува истинско стълпотворение от коли спрели където си поискат - в градинките, по тротоара и т.н., като нито един учител или помощен персонал не се интересува от това какво се случва с децата като излязат от входната врата на сградата. Всяка година има по едно прегазено дете. Не помогна напъна на кмета да обазопаси района - учениците си изкъртиха сами светлоотразителите на пешеходните пътеки.
5. Децата от 1 до 4 клас имат класна, която влиза само по своя си предмет - реално грижи за възпитанието и добруване, както се казва, за децата липсват. През зимата като отивах на работа ми се наложи да помогна на едно дете в студа, тъй като закъсняло за час и плачеше на тротоара че го е страх да влезе в часа, щели да му се подиграват. Детето беше разстроено много и аз се обадих на майка му да си го вземе.

Като цяло може и да е налице взискателност към знанията на детето, но липсва каквато и да е грижа към личността, емоциите, социалното развитие и възпитанието на децата от първи до четвърти клас, а предполагам в пети клас е вече късно.

Моето дете е в училището в Камчия. Писах вече в темата за това училище. Много сме доволни в семейството, възнамерявам и малкия там да го запиша догодина.

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 09:33 от Марсия

# 272
  • UK
  • Мнения: 5 999
Марсия,
Въпросът ми е конкретно към вас.  Имате ли информация, каква ще бъде таксата за 2 деца?  Питам ви, защото споменахте, че смятате и 2 си дете да запишете в у-щето в Камчия  bouquet

# 273
  • Варна
  • Мнения: 53
Къде има целодневно за подготвителна група и от 1 до 4 клас за район Лятно кино тракия или близо  до ул.Шипка(там дори не ги знам училищата)? Има ли в ОУ Йовков, ОУ Априлов, ОУ Славейков

# 274
  • гр. Варна
  • Мнения: 124
Във ОУ Васил Априлов има целодневно и пг,и от 1 до 4 клас.

# 275
  • Мнения: 39
От тази година във "Васил Априлов" е полудневна ПГ.Единствените училища с целодневна ПГ са две във Възраждане,"Ангел Кънчев" ( в цветния) и едно във Владиславово.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 53
Благодаря за информацията, по отношение на ОУ Йордан Йовков какво знаете има ли целодневно обучение от първи до четвърти клас и как стои въпроса за ОУ Пенчо Рачев Славейков? Май направо в първи клас догодина ще записвам дъщеря ми...

# 277
  • Мнения: 119
Благодаря за информацията, по отношение на ОУ Йордан Йовков какво знаете има ли целодневно обучение от първи до четвърти клас и как стои въпроса за ОУ Пенчо Рачев Славейков? Май направо в първи клас догодина ще записвам дъщеря ми...
В Славейков предучилищната е полудневна. За 1-ви, 2-ри и 3-ти клас има занималня, но не за всички - трябва да отговаряш на определени критерии.

# 278
  • Мнения: 109
Благодаря за информацията, по отношение на ОУ Йордан Йовков какво знаете има ли целодневно обучение от първи до четвърти клас и как стои въпроса за ОУ Пенчо Рачев Славейков? Май направо в първи клас догодина ще записвам дъщеря ми...
В Славейков предучилищната е полудневна. За 1-ви, 2-ри и 3-ти клас има занималня, но не за всички - трябва да отговаряш на определени критерии.

Имате ли представа какви за критериите?

# 279
  • Мнения: 232
Ще ме извините за въпроса,ама някой има ли идея дали учебниците за 1-и клас се купуват ,или са безплатни?

# 280
  • Мнения: 28
Ще ме извините за въпроса,ама някой има ли идея дали учебниците за 1-и клас се купуват ,или са безплатни?
Учебниците са безплатни. Помагалата към тях се плащат. На нас ни казаха около 70 лв

# 281
  • Мнения: 232
Благодаря.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 107
Някой да има отзиви за начален учител Даниела Димитрова от ОУ Захари Стоянов?

# 283
  • Мнения: 1 560
Много се извинявам, че разводнявам темата, но молбата ми е някоя майка на детенце, което е прието в "Св.св. Кирил и Методий" да качи списъка за първи клас.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 903
Много се извинявам, че разводнявам темата, но молбата ми е някоя майка на детенце, което е прието в "Св.св. Кирил и Методий" да качи списъка за първи клас.
Списъка за какво?

Общи условия

Активация на акаунт