Нашата сватба през 2015 - тема 2

  • 44 720
  • 788
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, сега ни остана да направим ресторанта от не-винтидж във винтидж. Искаме някакви украси ( драперии и балдахини) да падат от тавана, защото залата на ресторанта е много "Пуста" или просто съм изтрещяла вече. Та сега ще се борим доколкото имаме време с украсата и дано и сватбената агенция не вдигне ръце от нас, че имаме "Странни идеи".
Ако сте виждали подобни украси, моля поствайте!

# 736
  • Мнения: 659
Ина виж за идеи за украса в Pinterest, има всичко Simple Smile
 Алечкамн се радвам, че всичко с ресторанта вече е наред, а отношението наистина е мн важно. Ние нашия ресторант така го избрахме, благодарение на отношението на управителката, която беше готова да направи всичко само и само да сме доволни и сватбения ни ден да е идеален, според нашите виждания. За поканите мислим да ги дадем до края на март, за да има време, да ни потвърдят и да резервираме хотела, за всички които искат да останат там.

# 737
  • Мнения: 643
Ина, аз си мислех, че ние имаме проблем с ресторанта, но ти направо ме уби... Не искам да си представям през какво сте минали, но съм съгласна със Зая - минали сте си първото препядствие като семейство.

Аз да доложа - ходихме в другия ресторант. Еми какво да ви кажа - понеже сме две сватби ни направиха отстъпка и менюто става 25 лв.  Shocked . С по-големи порции от първия ресторант и с 12 лв. по-малко. Украсата е 900 лв. като в това влизат и кумовите дарове, цветята,  уелкъм дринка и почерпката за гостите. Можем да внесем алкохол, мезе, ядки и тортата. Ще имаме изнесен ритуал в градината. Управителката си каза, че нейната работа е да ме слуша и да направи деня ми идеален. Самият ресторант е много хубав. Останах с чудесни впечетления и мисля, че ще го сменя. Е много си личи, когато някой иска да си спечели клиент, вместо да му съдере кожата само защото е сватба. Тази нощ ще спя спокойно...




Ние ще раздадем поканите през март. Мисля, че идеята с ръчно рисуваните покани е чудесна - така ще станат още по-лични.


Момичета, ще мога да направя новата тема чак в четвъртък или петък, защото съм болна, а списъкът с новите булки ми е в офиса.



Алечка , как така сте две сватби  newsm78 на същата дата ще има и друга сватба през деня ли ?

# 738
  • Мнения: 14 380
Alady, не, не. С брат ми ще се женим през 20 дни и си ходим в комплект Simple Smile

# 739
  • Мнения: 643
Е много добре така , вие ли сте първи ?

# 740
  • Мнения: 74
Ина, представям си какъв ужас сте изживели и то малко преди големия ден .. радвам се, че вече имате нов ресторант и съм сигурна, че украсата ще стане така както ти си я представяш Simple Smile Желая ви една приказна и незабравима сватба без повече препятствия и проблеми Simple Smile

Алечка и при нас имаше вероятност нашата сватба и сватбата на сестрата на мм да са през толкова време, но те се отказаха да я правят тази година Wink

Малко по-напред в темета бяхте писали за шаферки и шафери, та и аз да си кажа, че ще си имам 3 големи - мои братовчедки, а и  ще имам и  малка шаферка и малък шафер - племениците ни Simple Smile

# 741
  • Мнения: 1 464
Здравейте момичета! Така се радвам, че при вас всичко се нарежда. Аз засега ще замълча, но обещавам много скоро да разкажа, мисля, че спокойно мога да вместя историята си в средно голям формат книга  Mr. Green
Ина, прочетох те и в другия форум и искрено ти съчувствам. Аз също много исках този ресторант, но явно няма да ни огрее.

# 742
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ина много неприятно, важното е, че сте намерили решение  Peace

Алечка аз бих сменила на твое място  Hug

Направо съм щастлива, че нямам такива драми, много затормозяващо е, успех на всички момичета с мечтаните ресторанти   bouquet !

Ние си имаме и покани и меню почти, обмислям само някои неща още около менюто .

За новата тема да ми оставите на мен само 23.05  Simple Smile

# 743
  • Мнения: 14 380
Е супер вие ли ще сте първи ?
Не, брат ми са на 23.05. Малкото ми братче ще ме прежени и трябва да ми купи подарък Simple Smile

# 744
  • София
  • Мнения: 545
Ох вие сте много напред с подготовката  Hug ние утре ще ходим да си запазим дата в ритуалната, мислим за 12.09, дано да е свободна. Може ли да споделите малко инфо за ресторантите, къде как е , какви са кувертите, ние от другия месец ще почнем да обикаляме

# 745
  • Мнения: 18 588
Алечка, бързо оздравяване. Аз вчера пътувах за Търговище и на Търново имахме 30 минути почивка. Та тази агенция "Болярка" се оказа точно да хотел Етър, където автобуса спира. Ходих, позяпах по витрините, но беше към 18 и 30 и беше затворена.
Ние имаме среща с бъдещото свеки с агенцията в Търговище утре.
Ина, много меко казано неприятна ситуация. Тези хора как спят спокойно!Дано всичко да ви е по вода вече-желая ти прекрасна сватба и нищо да не помрачава хубавото ти настроение.
Аз още се колебая с тези пусти цветове-всички ми мрънкат, че розовото не отивало на ресторанта, че не било стилно, че било като за детско парти и тем подобни идиотизми. Whistling
Но пък в прасковата ме притеснява, че ще дойде много оранжево, а аз не искам този цвят в никой случай.
Ох, многобройни са дилемите ми значи  Laughing
Искам пера, свещи, бели фенери, хубава драперия с панделки, цветя в шампанско, прасковено и розово, перли и рамки за гостите. Ще го видим утре с този от агенцията как ще е. Малко ме притеснява факта, че е мъж. ooooh!  Rolling Eyes

# 746
  • Мнения: 643
Е супер вие ли ще сте първи ?
Не, брат ми са на 23.05. Малкото ми братче ще ме прежени и трябва да ми купи подарък Simple Smile

И аз съм по-малката и ще изпреваря сестра ми , е то ние сме близначки и разликата ни е към минута , така че едва ми се брои за изпреварване . Simple Smile

# 747
  • София
  • Мнения: 913
Здравейте, дами!

Толкова хубави неща сте изписали тези дни, че не мога да смогна!  Simple Smile

Да си излея душата и аз - ходихме в Глория палас, признавам, че хората имат богат опит с организацията на сватби, но... атмосферата ме уби. Вярно, че е януари, но вътре се потресох - скъсани завеси, мръсни покривки, а подът беше умопомрачителен, и като за капак - миришеше на тоалетна. Така ли е и в деня на сватбата, или тогава е по-лъскаво? Е, ламината едва ли го сменят, де.... Още не съм го отписала, но засега ми е последна опция.

Ходихме и в Табиет, но там няма да се съберем. Посетихме и 6ато Драгалевци, където е прекрасно, но и там няма да се съберем. Тези дни ще ходим в Парк хотел Витоша, Макси и ресторант Лебед. Още се колебая дали да направим всичко вън или вътре, при положение, че след 22:30 навън музиката спира. Ами ако вали? А изнесената церемония? А църковният брак - в ресторанта с другите, или в църква? И най-вече - КОЙ ресторант?!  #Cussing out

Вече започвам да се отчайвам.

Най-хубавото е, че вчера си капарирах роклята и поне за това ми е вече спокойно. Защото всичко друго е хаос.

P.S. Момичета, много тъп въпрос, но така и не разбрах къде да намеря албумчето.

# 748
  • Мнения: 548
Глория Палас -не, не, не!!! Юни месец организирахме семейно тържество там и както написах в една друга тема, изкарахме добре не заради тях, а въпреки тях.

# 749
  • Мнения: 2 477
ina_simeonova, съжалявам за ужасната ситуация, в която са ви поставили. Най-малкото могат да ви платят някакво обезщетение, макар че щом нямате договор не виждам на какво основание ще го направят. Всеки си гледа интересите. Добре, че сте успели да решите проблема. Успех!

Алечка, какво стана, сменихте ли ресторанта?

Ние днес запазихме ритуалната и отново ходихме да разпитаме в църквата.
Толкова съм се побъркала, че отидох в друга църква. Влязох, говорих с жената, тя ми обясни всичко, което ме интересуваше. Чак на излизане гледам градинката пред църквата  и си викам "ама какво правя в тази църква, каква е тази градина, това не е нашата църква" и тръгнах да тичам към другата. Не знам какво ми става, но не съм на себе си тези дни.
Отидохме и до общината. Попълнихме заявленията и ни дадоха декларациите, които трябва да занесем преди сватбата.
Още се чудим колко часа да запазим църквата, защото в ритуалната сме от 16:00 часа? Казаха ни, че ритуала е 40 минути, после приемаме поздравления, малко снимки и някъде един час е всичко. Хем си мисля, че до 17:00 няма да успеем, но пък ако запазим 17:30, кога ще имаме време да се снимаме?
Кажете вие как сте го направили?

Общи условия

Активация на акаунт