Нашите кухни - 56

  • 97 148
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 219
Рали не се чуди слагай си фурвата над нея отлоните и абсорбатора ичиста работа, това с вграждането в колона си е излишно главоболие,защо да си го причиняваш. И аз не я разбирам ная мода с вградените фурни на нивото на плота.
При мен не е толкова за модата,а да си направя повече шкафчета.За това и съм в чуденка.Дали няма да съжалявам после.Сега като се замисля фурната ще се вирне най много на 90см  от земята,аз съм ниска и дали няма да ми идва високо и да ми е неудобно.Макар,че и сега със свободно стоящата печка не ми е свръх удобно за фурната.

При все, че никога няма да си направя фурната в колона, защото съм против вградените уреди, не мога да не отрека, че фурна на по-високо ниво е едно от най-удобните неща. На 90 см идва високо, независимо дали си кинта и педесе или и осемдесе. Трябва да е на ниво, на което спокойно може да оперираш без да се привеждаш или да вдигаш много лакти.

Колкото до шкафа-колона - просто събира много. Ама наистина много и това, което си сложил на средно ниво е най-лесно достижимото. В старите бюфети (не соц СКШтата) има такъв шкаф (че и по два), ама тогава не са го наричали "колона".

# 691
  • Мнения: 276
Ще ми се да пишат и съфорумки, които съжаляват за вградената фурна в шкаф-колона Peace Да си кажат имат ли проблеми с конденз и подуване на шкафа, неща от тоя сорт.

# 692
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Сега като се замисля фурната ще се вирне най много на 90см  от земята,аз съм ниска и дали няма да ми идва високо и да ми е неудобно.Макар,че и сега със свободно стоящата печка не ми е свръх удобно за фурната.
Пепи, няма да се вирне! Даваш пример с вграждане под/над линията на плота, погледни линка към кухнята на renydent малко под твоя пост - фурната е средно позиционирана Peace и ще ти е лесна за обслужване.
Изхода към дневен тракт/трапезария ли ти е или към коридор? Ако е към дневен тракт, можеш да прелееш кухненския бокс към дневната. Има много начини за свързване/преливане на кухня към дневна. Било то с бар (неудобно за мен) или по линията на плота. Така печелиш ниски шкафове, а и в забележката на mileneira има много истина... Малкия плот, малкото работно пространство ще ти скъса нервите при готвене. Има вариант и с допълнителен изтеглящ се плот всъщност Thinking.
И аз, като Рали си мислех дали не можеш да изнесеш пералнята. Аз имам същия проблем с пералнята и няма къде да я изнеса.
gadamer допустимо ли е кухненските шкафове да са на 2 реда, до тавана, како снимката, която показваш? Мен ме устройва този вариант Thinking. Печеля допълнително място за неща, които ползвам веднъж годишно, а и няма да се събира прахоляк и мазнина от изпаренията по горната страна на шкафове. (Не ме убивайте с камъни, моля  Mr. Green -с камина на дърва се отопляваме и това с пепелните частици ми е неизбежно!)

# 693
  • Мнения: 603
Здравейте и от мен. Отдавна ви чета, но най-накрая дойде и моят ред за кухня. Помещението е готово, ще е заедно кухня и всекидневна, искам малко помощ с цветовете.
Горния ред шкафове ще е такъв
http://www.rosi.bg/mdf-s-pvc-pokritie-18mm---biala-sahara-glantc-3688.html
Долния ред ще е
http://www.rosi.bg/mdf-s-pvc-pokritie-18mm---cherna-sahara-glantc-3687.html

Въпросът ми е какъв плот и гръб да сложа? Единия ми вариант е гърбът да е бял, плота черен, вторият вариант е и гърба и плота да са бели.

Кухнята и всекидневната ще са разделени от бар плот. Мисля всекидневната да е в слонова кост и черно, а не в бяло. Дали ще е добре?

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Раличка, относно цветовете - повече ми харесва профила на първия вариант с цвета на втория

# 695
  • sofia
  • Мнения: 8 938
gadamer допустимо ли е кухненските шкафове да са на 2 реда, до тавана, како снимката, която показваш? Мен ме устройва този вариант Thinking. Печеля допълнително място за неща, които ползвам веднъж годишно, а и няма да се събира прахоляк и мазнина от изпаренията по горната страна на шкафове. (Не ме убивайте с камъни, моля  Mr. Green -с камина на дърва се отопляваме и това с пепелните частици ми е неизбежно!)
Всичко е допустимо, стига да ти харесва и да ти е удобно  Simple Smile парите са другия фактор Wink

Вили08, пусни едно търсене на изображения black and white kitchen, за да се ориентираш и да си избистриш визията.

# 696
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
NovaTema  ще се вгради на плота,а изхода е към коридор.Сегашната ни баня ще е бъдещата кухня  Whistling като ще влезнем в сегашната ни кухня с около 60-70см.А сегашната ни кухня,която сега е около 13кв.м. ще стане детска  Mr. Green Абе голямо къртене ще пада
Вили май ще е по добре бял гръб отколкото бял плот.Макар че този който аз съм си избрала е бяло с напръскано сиво
Като шкафчетата ще са цвят Кордоба  http://www.rosi.bg/laminirano-pdch---toledo-4118.html и сиво или титан http://www.rosi.bg/laminirano-pdch---titan-3547.html

# 697
  • Мнения: 2 081
Rallichka аз също съм за вариант 2 , само дръжките много не ми допадат.

Александра Иванова Принт стъклото ми харесва само , ако е с минимален и изчистен принт , който се връзва с всичко останало . Гори , цветя , водопади ми идват в повече . Лакобел също е много добър вариант.

# 698
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Мерси, vesi1 ! Във връзка с питането на Вили 08 точно  и аз пусках търсачката с black white kitchen и black color schemes за комбинирането на черното в дневната Laughing. Слонова кост жълтее ли? Топъл цвят ли е? Много различни нюанси ми излязоха с това търсене и не съм сигурна кое точно е Embarassed. Пепи, голямо предизвикателство е твоята кухня Hug!

# 699
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Така е Нова  Peace Нямам търпение вече да започваме,но няма да е по рано от април  ooooh!Така че имам предостатъчно време да мисля кое къде ще е
Снощи си харесах ето този плот за вграждане http://www.technopolis.bg/b2c/details/702518/P11110201~1/Plot-za … GORENJE-KC-621USC
Лично аз съм много доволна от Горение,но чух ще новото не е като старото.Събирам мнения

# 700
  • Добрич
  • Мнения: 1 147
Да кажа и аз моя опит с фурна в колона. Моята е така и много ми харесва. Фурната ми е средно позиционирана и ми е много добре на височина. Относно парата при готвене. Вградените фурни имат отвор отпред през който излиза много малка част от парата, но определено топли. Пускам аспиратора и парата се насочва на там. Нали, каза, че е малка кухнята. Би трябвало при добър аспиратор да нямаш проблем с парата. Тя всъщност е най-много при отваряне на фурната и бързо се изсмуква от аспиратора. Ако са ти под ъгъл фурна и аспиратор ще бъде още по-добре. Моите са едно след друго

http://mpetkova.snimka.bg/daily/obsht.845367.34489878

# 701
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Да кажа и аз моя опит с фурна в колона. Моята е така и много ми харесва. Фурната ми е средно позиционирана и ми е много добре на височина. Относно парата при готвене. Вградените фурни имат отвор отпред през който излиза много малка част от парата, но определено топли. Пускам аспиратора и парата се насочва на там. Нали, каза, че е малка кухнята. Би трябвало при добър аспиратор да нямаш проблем с парата. Тя всъщност е най-много при отваряне на фурната и бързо се изсмуква от аспиратора. Ако са ти под ъгъл фурна и аспиратор ще бъде още по-добре. Моите са едно след друго

http://mpetkova.snimka.bg/daily/obsht.845367.34489878
Петкова при мен ако решим да я вграждаме в колона ще стане: фурната ми ще е на мястото на мивката ти само че в края на плота,а котлоните на централният ти плот по средата.Май ще е ниско вградена  newsm78

# 702
  • София
  • Мнения: 6 269
Ще ми се да пишат и съфорумки, които съжаляват за вградената фурна в шкаф-колона Peace Да си кажат имат ли проблеми с конденз и подуване на шкафа, неща от тоя сорт.

Аз все още нямам личен опит, но имам наблюдение от кухня на приятелка, чиято фурна е вградена в колона - няма и помен от конденз и подуване на шкафовете вече 4 г., а тя си готви редовно.
МОята съм я замислила също в колона. А ако се чудите дали ще ви е удобно - посетете някой от мебелните магазини и разгледайте, тестайте. Аз така направих в Икеа, тъй като имах чуденка дали да е на нивото на плота или малко по-ниско.

# 703
  • Мнения: 276
Благодаря на включилите се  bouquet

# 704
  • Добрич
  • Мнения: 1 147
d_koleva, мисля, че така ако са позиционирани както ми описваш -котлоните на централния плот, а фурната в дясно, ще е още по-добре, защото при отворена фурна парата ще се засмуква по-лесно от аспиратора. При мен е малко по-назад и пак се справя с парата. Но тя е само за секунди, докато отвориш. За сега нямам подуто или изметнато шкафче или кант!!
Аз съм твърдо за фурна в колона. Много по-удобно е и да слагаш, и да вадиш, и да наблюдаваш ястието. Не е нужно да се навеждаш за каквото и да  било. Вадиш и слагаш на плота, който е на същото ниво

Общи условия

Активация на акаунт