Меню за Нова година???

  • 91 276
  • 403
  •   1
Отговори
# 270
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
С дървената му кутийка го пека. Само го вадя, за да махна найлоновото фолио и да му сложа алуминиево, с което да го увия като го пека. А пека на око, не съм засичала време, но мн бързо става в загрята фурна.

# 271
  • Мнения: 19 493
Много апетитно изглежда, може и това да пробвам, въпреки че у нас не се застоява и необработено такова сирене. Ние обичаме орехи, може да сложа от тях отгоре. Ох, тая тема много зле ще ми се отрази на килограмите!

# 272
  • Мнения: 2 687
за десерт може Павлова в чаши или Павлова на коледен венец, както и Коледно пънче - последните две са коледни, но според мен са празнични и са супер за Нова година!

# 273
  • Мнения: 47 996
Вдъхнових се и аз и взех камембер. Мисля да го правя в хлебче. Рецепти?

# 274
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С дървената му кутийка го пека. Само го вадя, за да махна найлоновото фолио и да му сложа алуминиево, с което да го увия като го пека. А пека на око, не съм засичала време, но мн бързо става в загрята фурна.

по-добре сложи хартия за печене или хартия за сандвичи.  Peace
при нас това сирене се продава с подобна хартия и го пека така, в дървената кутийка.
даже и без хартия става, защото плесента го държи.

понякога правя камамбери, на всеки по един, т.е. всеки си има порция и ги запичам в рамаркини.

# 275
  • София
  • Мнения: 17 778
Камембер само цепнато на решетка и “набучкано” с розмарин правя във фурната. Убийствен аромат и вкус и нула трудност!
звучи много интересно! имаш ли снимка как точно е цепнато - не мога да си го представя. или да ми опишеш по-подробно. колко минути във фурната?

Просто се правят перпендикулярни прорези. Няколко напречни и няколко надлъжни (условно, все пак е кръгло Laughing) Бучкането - с вилица.

За 12-15 минути става на дъвка, а за 15-20мин става течно.

Има и друг вариант. Реже се с конец най- лесно, по средата на 2 пити. И между тях се слага повечко плънка. После може да се завие в бутер тесто и става много ефектно. Аз лично не обичам в тесто, но е готино.
Моето реших да е с малко филирани ядки, парченца маслини, мащерка и няколко капки табаско. Няма да изневерявам на вкусовете си. Поне не на НГ. Соленото ми се получава, тъй че него ще правя.

# 276
  • софия
  • Мнения: 564

Просто се правят перпендикулярни прорези. Няколко напречни и няколко надлъжни (условно, все пак е кръгло Laughing) Бучкането - с вилица.
благодаря - много е ефектно, ще се пробва.
♥ HAPPY, порових из нета и открих рецепта с камамбер, която много ми харесва /тъкмо ми донесоха 3 кутийки от франция, а имах и 1 купена от тук/
https://meatperfection.net/pecheni-kartofi-s-kamember-i-bekon/.
мисля да направя за всеки по 1 картоф с тази плънка като топло предястие.

# 277
  • Мнения: X
Преди малко гледах тази орехова торта https://www.youtube.com/watch?v=EK0WZmkIWbs
Лесна и с интересен крем.Мисля да я направя още утре и да я хапна Grinning

# 278
  • Мнения: 3 137
Освен в Берьозката, другаде продават ли медени блатове за Медовик? В Берьозката са свършили, както и други интересни неща от асортимента им. Типично по социалистически - няма, точно когато най-много се търси стоката и трябва да е заредена ...

# 279
  • Мнения: 19 493
Вчера в Берьозката на Ж.Кюри в Изток си купих блат Медовик, имаше и още един вид блатове, всички на промоция ако се вземе и едно кондензирано мляко със захар. То пък една промоция - 9,90 за двете, но имаше и то много.

# 280
  • Мнения: 3 137
Мерси за информацията, но не съм от София. В моя град ги обиколих и 3-те Берьозки.

# 281
  • София
  • Мнения: 10 878
Мерси за информацията, но не съм от София. В моя град ги обиколих и 3-те Берьозки.

В такъв случай остава варианта да си изпечеш платките.

# 282
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Десертът ми е готов. Само ще ги окрася довечера.

# 283
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Украся



# 284
  • Мнения: X
Моето меню : туршия, яйчен салата, риба тон на тиган - предястие, сьомга филе с коричка от билки, картофена салата, сирена, баклава. Весело посрещане!

Общи условия

Активация на акаунт