Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 35-та тема

  • 67 606
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 674
Интересен въпрос!

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 14:20 от Сelfie

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
celfie ти да не започна да учиш хомеопатия,защото пишеш занаята ти?
Ханеман в хронични болести за 3 миазъма ли пише само-псора,сикоза и сифилис?той споменава ли някъде за туберкулиновия или карцинозиновия?

Аз съм в трудна ситуация.След 2 инфекции на дробовете през 40 дни(съответно пити антибиотици),и без хомеопат на който да разчитам,който да знае какво прави,много ме  е страх как ще продължи положението.Мисля си че ако след седмица пак се разкашля,пак ще слезе надолу инфекцията,то му е като слабо място-десния дроб долу.Настръхвам като си го помисля.....
Никога досега не съм давала на детето имуностимуланти,и не ми иска да давам,но в момента незнам какво друго да направя.Притеснявам се  как изобщо ще му подействат....
Например от началото на учебната година до средата на октомври сина ми беше здрав,но баща му беше се разболял,и започнахме да даваме на децата сутрин пчелен прашец.Цяла седмица сина ми яде прашец и изведнъж тогава се разболя,когато само за един ден и направи  бронхит.Още тогава се чудех дали не е възможно прашеца като естествен имуностимулант да провокира състоянието newsm78Като е бил винаги на хомеопатия цели 4 години(с малки прекъсвания)може да не понася допълнителни стимуланти,знам ли.......

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 15:12 от budiko

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Привет!
Вижте какво вече има на пазара... Crazy
http://www.--reklamen-spam--/homeopatichna-kozmetika/33391/homeo … voda-za-usta-50ml

ох отчита го като спам...пробвайте да махнете тиретата...Ако не-да ви информирам,че еима вече хомеопатична вода за уста-смес от Шуслерови соли и хом.препарати...
Чудно!

# 18
  • София
  • Мнения: 455
Pani Kowalska, на моето дете спазмите намаляват и изчезват с Антимониум Тартарикум.  Само споделям, не давам насоки или съвети. Ако някой има какво да каже по темата - добро или лошо, ще се радвам да го сподели.

# 19
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Здравейте, не знам дали съм уцелила правилното място, надявам се да е така. Търся добър хомеопат в Плевен или Велико Търново, убедена съм, че хомеопатията може да помогне на сина ми, стига да попаднем на точния човек. Моля да ми препоръчате някой, от който сте доволни, става въпрос за алергичен ринит, който прераства в бронхити, а напоследък и в пристъпи. Четох отзиви за д-р Хаджиев в Търново, но малко противоречиви. Предварително благодаря, ако поста ми не е за тук се извинявам.

# 20
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Благодаря, Мишоран!
Буди, и аз съм забелязала подобна закономерност с клеевата тинктура - започна ли да давам - разболява се. Разболее ли се, започна ли да чистя носа става по-тежко.

# 21
  • Мнения: 70
Благодаря, Мишоран!
Буди, и аз съм забелязала подобна закономерност с клеевата тинктура - започна ли да давам - разболява се. Разболее ли се, започна ли да чистя носа става по-тежко.

И аз съм пробвала преди време с клеева тинктура и се разболя доста.. Явно на малкия не му понася.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз никога не съм давала никакви витамини,или подсилващи имунитета.И затова се учудих защо след една седмица на прашец се разболя все едно той вместо да му засили имунитета,го е сринал newsm78

# 23
  • Мнения: 70
Това, което аз разбрах е, че  прополисът може да предизвика алергична реакция.
При нас стана така, че след като му капнах разредена тинктура във физиологичен серум в носа, за часове се влоши.. Отделно, за да е още по-готино, му дадох и да пие... Rolling Eyes
Имам една позната, която редовно дава на детето си и има страхотен ефект, но наблюденията ми са, че при алергични деца не е препоръчително...

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Пани има ХЛ при които ако се потисне секрецията,каквато и да е,води до влошаване .....

# 25
  • Мнения: 3
Здравейте,моля ако има някой компетентен по въпроса ми ,да ми отговори! Детето ми е на 5м и половина и е с зачервено гърло.Докторката ни предписа Pyrogenium и Mercurius solubilis,5 гранули от първото и 20 от второто във вода или чай,за целия ден ! като каза,че мога да дам и осцилококцинум с тях,едновременно всичките..? моля ви кажете това правилно ли е и има ли някаква опасност за детето ми,понеже чета всякакви статии и мнения за хомеопатията и че не трябва да се дават в такова количество,както и заедно,а най-вече,че е вредна като цяло ! благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 648
mariq.qnkovaa, не е правилно. Това не е класическа хомеопатия. Въпросната докторка хомеопат ли е или е просто личната ви лекарка?

# 27
  • Мнения: 3
не е хомеопат,лична е ..но уж нямало проблем

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 757
Има проблем, не ги давайте на детето!

# 29
  • Мнения: 648
не е хомеопат,лична е ..но уж нямало проблем

Напротив, има голям проблем. Хом. лекарство се предписва само от хомеопат, след интервю, което може да продължи час-два, че и повече дори. Предписва се едно единствено течно лекарство (не гранули). Не може да давате 2 различни лек и то по няколко пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт