Математически турнири - 30

  • 80 962
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Това за Пазарджик трябва сами да си го извоювате, родители, учители, ученици

# 31
  • Мнения: 48
Съгласна съм с Вас .

# 32
  • Мнения: 293
Да видим като излязат всички резултати дали ще има максимален резултат за трети клас.До тук сякаш не видях да има.

# 33
  • Мнения: 581
Каква беше тази олимпиада днес по математика? Започнаха в 9, моята щерка още в 10 .50 се обади,  че е готова, като отидох да я взема след около 30 мин (докато се оправя от вкъщи да тръгна пеша да отида) училището беше празно, детето чакаше  с още едно момиченце само. А по регламент 4 часа? Имам усещането, че почти всички деца да се справили с тези задачи! На моята са имсказали, че който има под 10 точки е много зле с математиката!
 

# 34
  • Варна.
  • Мнения: 1 102
... но просто това са отсяващите задачи ,иначе всички знаят да смятат ,въпроса е как четат и тълкуват.
Точно това е въпроса, правилното тълкуване на текста предполага верният отговор да е друг.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 692
Каква беше тази олимпиада днес по математика? Започнаха в 9, моята щерка още в 10 .50 се обади,  че е готова, като отидох да я взема след около 30 мин (докато се оправя от вкъщи да тръгна пеша да отида) училището беше празно, детето чакаше  с още едно момиченце само. А по регламент 4 часа? Имам усещането, че почти всички деца да се справили с тези задачи! На моята са имсказали, че който има под 10 точки е много зле с математиката!
 
 Това беше общинския кръг на олимпиадата - задачите са нормална трудност.
Втория кръг - областен е доста по-сериозен. За да се класирате за него трябва да имате минимум 14т на днешния кръг.

Последна редакция: нд, 14 дек 2014, 16:49 от BOSS SAMORAI

# 36
  • Мнения: X

  Това беше общинския кръг на олимпиадата - задачите са нормална трудност.
Втория кръг - областен е доста по-сериозен. За да се класирате за него трябва да имате минимум 16 т на днешния кръг.
  Peace

# 37
  • Русе
  • Мнения: 692
Правилно - общински кръг.
Благодаря за корекцията.

# 38
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
И не са 14 точки, а 16 минимум за продължаване напред

# 39
  • Мнения: X
И не са 14 точки, а 16 минимум за продължаване напред

И това съм поправила.  Grinning

# 40
  • Русе
  • Мнения: 692
И не са 14 точки, а 16 минимум за продължаване напред

Тук мога да споря - имам лист задачи от днес - пише 14 точки.
Явно има промяна от миналата година поне в Русе.

# 41
  • Мнения: X
Странно. В регламента на сайта на МОН още пише, че  до областния кръг се допускат учениците с 16 или повече точки от общинския кръг. Току-що проверих отново понеже вече свикнах на подобни изненади. И на сайта на РИО - Русе стои същият регламент.

http://www.rio-ruse.org/files/olimpiadi/2014-15/reglamenti/regl_ … 4_8.klas_2015.pdf

Скрит текст:
Проверките и оценяването на областния кръг се организират от експертите
по математика в РИО и се осъществяват от областни комисии, а на националния кръг –
от Националната комисия. Задачите на общинския кръг за учениците от IV до VIII клас
включително се оценяват от 0 до 7 точки, като максималният брой точки е 21. До
областния кръг се допускат учениците с 16 или повече точки от общинския кръг
.

# 42
  • Мнения: 581
Включително 16 точки така ли?
Сигурно повечето от децата са се справили с днешната олимпиада.

# 43
  • Русе
  • Мнения: 692
Странно. В регламента на сайта на МОН още пише, че  до областния кръг се допускат учениците с 16 или повече точки от общинския кръг. Току-що проверих отново понеже вече свикнах на подобни изненади. И на сайта на РИО - Русе стои същият регламент.

http://www.rio-ruse.org/files/olimpiadi/2014-15/reglamenti/regl_ … 4_8.klas_2015.pdf

Скрит текст:
Проверките и оценяването на областния кръг се организират от експертите
по математика в РИО и се осъществяват от областни комисии, а на националния кръг –
от Националната комисия. Задачите на общинския кръг за учениците от IV до VIII клас
включително се оценяват от 0 до 7 точки, като максималният брой точки е 21. До
областния кръг се допускат учениците с 16 или повече точки от общинския кръг
.

  Тогава ще се заформи интересна ситуация - в листите на децата е написано 14 точки.
Ако е необходимо мога да сканирам листа който е в мен.
  Вероятно отново някой не си е огледал нещата.

# 44
  • Мнения: X
Да. Минимум 16 точки. Две задачи и нещо като за две точки от третата. Така беше досега, такъв регламент стои и на цитираните места. Ако това за 14 точки не е печатна грешка, а реална промяна ще е доста изненадващо, особено така тихомълком въведено.

  Тогава ще се заформи интересна ситуация - в листите на децата е написано 14 точки.
Ако е необходимо мога да сканирам листа който е в мен.
  Вероятно отново някой не си е огледал нещата.
О, не казвам, че не го пише наистина на състезателните листи. Просто споделям мнението за интересната ситуация.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт