Математически турнири - 30

  • 80 959
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17
... но просто това са отсяващите задачи ,иначе всички знаят да смятат ,въпроса е как четат и тълкуват.
Точно това е въпроса, правилното тълкуване на текста предполага верният отговор да е друг.

И затова трябва да се признае за верен отговор 5, защото в домовете на стотици третокласници задачата е обсъждана и с родителите, и е неудобно пред децата да се остави задачата с грешен отговор. А иначе децата ни отдавна знаят да изброяват единични триъгълници, двойни, тройни...
респективно единични отсечки, двойни, тройни....
Извини ме, Дидева- спираме с коментара. Така или иначе резултатите излизат тук и там... и толкоз!

# 46
  • Мнения: X
По-скоро трябва или да признаят задачата за вярна на всички, или да я анулират.
zarcov, ти си по същество.   Grinning Призивът за преместване в другата тема беше по друг повод.

Ето нещо и за най-нетърпеливите. Както вероятно знаете, бщинският кръг на олимпиадата за седми клас тази година не е по формата на НВО, а е " само" с три задачи.

НОМ общински кръг Плевен 2014 - 7 клас

# 47
  • Мнения: 48
Моля, за критерии на оценяване на задачите и верни отговори -става въпрос за олимпиадата и поместените по горе задачи на град Плевен-7 клас

# 48
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Резултати Сливен http://smb-sliven.seliminski.com/files/KMS-2014.xls

# 49
  • Мнения: 114
Детето ми е посочило 6 на 9-та задача, както и други дечица от класа. Не съм наясно с математиката и не разбрах обяснението на детето защо е точно този отговор. Чакаме датата на награждаването на Салабашев в София, там ще видим деца и от летния математически лагер. КМС  приключи, чакаме следващите състезания. Хубаво е, че има много явяващи се деца по състезанията, явно математиката привлича все повече. Успех на дечицата!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 444
И аз да се включа с отзиви за ОМ - Варна, макар че имам оскъдна информация. Детето ми също излезе в 11:20 и също каза, че е било последно в стаята. Също не съм виждала задачите, както каза и Деска. Синът ми каза, че някаква подточка в 3 задача го е затруднила, но се е сетил да я реши. Последната задача била с варианти с числа, в първата - имало ребус. Въобще, чудно. Прави ми впечатление, че за Варна ОМ задачите на общ кръг често са с по-висока трудност отколкото на други места - дали има обяснение за този факт?

# 51
  • Мнения: 226
Добро утро! Някой дали има информация за промяна формата на олимпиадата по математика за 5ти клас? Госпожата по математика е казала, че задачите няма да са 3 както до сега а 4 за същото време - 4 часа.

# 52
  • Мнения: X
Добро утро! Някой дали има информация за промяна формата на олимпиадата по математика за 5ти клас? Госпожата по математика е казала, че задачите няма да са 3 както до сега а 4 за същото време - 4 часа.
В регламента на олимпиадата пише: "Формата на проверка на знанията и уменията е решаване на 3 задачи за всеки един от кръговете."
Скрит текст:
Ученическата олимпиада по математика се провежда в три кръга (общински,
областен и национален, като националният кръг е само за VII и VIII клас) при спазване
на следните условия:
• Времето за работа на учениците на всеки от кръговете е 4 часа. Начало на
областния и националния кръг – 9.00 ч.
• Формата на проверка на знанията и уменията е решаване на 3 задачи за всеки
един от кръговете.
• Учебното съдържание е следното: общински кръг - от учебното съдържание
на задължителната подготовка (задача 1 и задача 2) и свободноизбираемата подготовка
(задача 3) за всеки клас – IV, V, VI, VII и VIII клас; областен кръг – от учебното
съдържание на задължителната подготовка (задача 1 и задача 2) и свободноизбираемата
подготовка (задача 3) за IV – VI клас, а за VII и VIII клас от учебното съдържание на
задължителната подготовка (задача 1) и свободноизбираемата подготовка (задача 2 и
задача 3); национален кръг – от учебното съдържание на свободноизбираемата
подготовка (задача 1, задача 2 и задача 3) за всеки клас (VII и VIII клас).
Вчера коментирахме подобно разминаване по отношение на точките в Русе. Или има нов регламент, който не е публикуван ( което не ми се вярва), или става дума за грешка.
Не виждам основание подобна промяна да бъде направена точно за пети клас.
В някои градове олимпиадата се проведе вчера. Ако има някой родител на петокласник, който се е явил, може да каже как е било.

# 53
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 533
И аз да се включа с отзиви за ОМ - Варна, макар че имам оскъдна информация. Детето ми също излезе в 11:20 и също каза, че е било последно в стаята. Също не съм виждала задачите, както каза и Деска. Синът ми каза, че някаква подточка в 3 задача го е затруднила, но се е сетил да я реши. Последната задача била с варианти с числа, в първата - имало ребус. Въобще, чудно. Прави ми впечатление, че за Варна ОМ задачите на общ кръг често са с по-висока трудност отколкото на други места - дали има обяснение за този факт?

Катерина се върна с лист с условията на задачите от Общ. кръг на олимпиадата по математика. Н съм гледала още задачите, довечера може да се опитам да ги сканирам и да ги пратя при желание.

# 54
  • Мнения: 8
Ето задачите от Общински кръг по математика за 5 клас в Плевен.

http://dox.bg/files/dw?a=2c0ddbdfd7

# 55
  • Мнения: 502
Добър ден! Не рзбирам как дете от първи клас е оценено с 62 точки на КМС. Мислех, че възможният максимален брой е 60т.
Виждам, че сте от Варна - откъде имате информация за резултатите? Нали ще излизат чак на 19-ти?

# 56
  • Мнения: X
Добър ден! Не рзбирам как дете от първи клас е оценено с 62 точки на КМС. Мислех, че възможният максимален брой е 60т.
Виждам, че сте от Варна - откъде имате информация за резултатите? Нали ще излизат чак на 19-ти?
Откъдето и всички ние, от интернет. Коментарът се отнася за резултатите в Русе.

# 57
  • Мнения: 3 181
Някой от потребителите предложи да кача тук Азбука на мисленето, направих го, за да могат всички свободно да изтеглят файла. Не мога да разбера защо този ми пост е изтрит, като е полезен за родителите на деца, дори и от 1клас.
 Получих много молби на лични, замислих се защо, а то поста ми бил изтрит, ето адреса, теглете, докато не го изтрият пак:

http://dox.abv.bg/files/share

# 58
  • Мнения: X
Някой от потребителите предложи да кача тук Азбука на мисленето, направих го, за да могат всички свободно да изтеглят файла. Не мога да разбера защо този ми пост е изтрит, като е полезен за родителите на деца, дори и от 1клас.
Или защото мястото му не е в тази тема, а в темата за състезателна подготовка ( или тази за НУКК), или защото става дума за защитено печатно издание, или и двете.

# 59
  • Мнения: 3 181
Моля, да остане, защото поста на 450 със същото съдържание не е изтрит, а моят е. Потребители ми пишат на лични, нека да могат да намерят инфото в темата.

Общи условия

Активация на акаунт