Домакини 46 / Коледа на вратата чука, идва година на здраве и сполука

  • 41 763
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Нищо, Вале.Всичко е под контрол.От нощна смяна съм.Отивам да маникюр и после до Джъмбо.Направо се чудя кога да правя сладките newsm78.Утре почивам и ще спретна 1 доза от всичко. След това дневна нощна 1 ден почивка .нощна на следващия ден след нощната дневна и пак нощна. Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 11 622
Добър ден!
Да пийнем по едно Коледно чайче

Ма ко благодарско за темата   bouquet
Вчера цял ден се тутках, след обяд ходихме и на детски рд, изморих се и не стигнах до компа  hahaha Днес пък от сутринта се хванах да чистя коледно шкафовете в кухнята  hahaha За вечеря метнах свинско с праз и гъби във фурната и вече спокойно мога да мързелувам  hahaha

# 17
  • Мнения: 176
Здравейте от мен wavey

Най-накрая да се отпусна пред компютъра. Детето спи спокойно, вече не го боли гърло, иначе беше нон стоп рев, по цял ден и цяла нощ. Сега естествено аз съм с ангина, никога през живота си не съм имала такова нещо Crazy Но най-важно е той да е здрав.

Ма ко, благодаря за темата  bouquet Какво ти стана с мъдреца?

Искам да благодаря, ама най-най-искрено на Мони, на Плами, на Вио, на Марчето, на Контеска и на Лейди за коледните картички. Всички са коя от коя по-хубави Heart Eyes Лейди, специални благодарности и на твоето момче за малката картичка. Да ти кажа, че на Ивко любимото нещо от Коледа са елхичките и той толкова си хареса картичката, че легна да спи с нея следобед Heart Eyes Знае, че един бати му я е изпратил и си я целува Grinning Много благодаря на всички, че правите Коледата ми тази година толкова специална Heart Eyes Heart Eyes

Честит рожденик на Джей! Много здраве, късмет и да слуша Simple Smile

Честит рожденик на Дами! Да е здрав, щастлив, обичан и само късмет във всяко едно негово начинание!

Честита първа годинка и на дъщеричката на Вио! Пожелавам й много здраве и едно прекрасно детство, изпълнено с безгрижие, пакости и усмивки!

Марче, рецепта за бисквитите, ако Убичаш Simple Smile Изглеждат много апетитни.

Вале, страхотно кино! Линцерките са ти супер, благодаря ти за рецептата.

Ста ди, успех с ученето Peace

Лейди, твоето момче оздравя ли? Помня, че нещо беше вдигнал Т... Още ли правите кални бани Grinning

Тити, бебчо как е? Кога ще се разбере пола или още е рано?

Лус, как е майка ти? Чуден пай, браво на малкия кулинар за сладките, много са хубави.

Контеска, при теб как е работата?

Поли, момичетата са ти дали идеи за колажа, най-лесно ще е да ги изрежеш и залепиш, иначе може и да ти ги сканират и да си направиш колаж на компютъра Peace Аз съм правила доста колажи за рождени дни на приятели, ако решиш сама да го правиш, мога да помагам Simple Smile

Креми, дано успееш да си починеш с тези смени.

Моля, ако пропускам някой, да бъда нахокана подобаващо Laughing

Аз направих линцеровите сладки в крайна сметка, станаха... мммного вкусни. Спретнах и меденките, пак от Валето, украсих ги всичките, даже една част занесох днес в яслата, подредени в кошница с бонбони и кафе, да се почерпят лелките за Коледа. За сега не знам дали ще приготвям други сладки неща. Може покрай вас да си харесам още нещо Simple Smile
Довечера пак ще намина, че като гледам какви купони сте вихрили посред нощите, ме е яд, че съм ги пропуснала  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 9 850
Деси, от коледните сладки ти препоръчвам и тези ванилени кравайчета:
http://www.receptite.com/рецепта/линцерови-сладки
Голям съм подстрекател. hahaha

# 19
  • Мнения: 11 622
Вале аз съм си запазила ванилените кравайчета от твоите рецепти, ама линка дето сега си пуснала нещо не е коректен...
Деси радвам се, че картичките са пристигнали и са ви донесли част от нашето удоволствие докато ги пишем! Молим да не се впечатлявате от правописните грешки на сина ми  hahaha - голямо тръшкане имаше като се усети, че на места пише латински букви  hahaha Които ги разбра ги подмени, но със сигурност има и изпратени с грешки  hahaha Казах ви, че е неграмотен на два езика  hahaha но пък са писани със огромно желание!!! Малкия е здрав и калните бани продължават  hahaha Два дни имаше Т, но това не се брои за болест и си ходи на училище  Joy Бързо да оздравяваш и ти!

# 20
  • Мнения: 657
Аз пък изпекох една доза трюфел сладки, че предните свършиха и с моето активно участие в яденето. Радвам се, че всички сте на коледна вълна - някак всички постове са едни позитивни, ароматни и уютни. Обичам ви, ей!
Да попитам софиянки - хубав италиански ресторант с паста  - искаме да заведем децата. Скоро някой ходил ли е в "Ботега" на центъра, до "Витошка", Марче, ти май беше newsm78, или друго място - думайте!

# 21
  • София
  • Мнения: 9 850
Да, сега видях, че не ми е в ред линка. Ванилени кравайчета на Наталина в Гугъл като се напише и воала. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 835
Леле, имаме си нова тема, а аз блея баирите и се чудя защо не пишете. ooooh!

Ма ко -   bouquet

Старнна работа са БГ пощи. Някои получиха картичките на следващия ден, а други още не. Дано пристигнат всичките!  Praynig
Вчера имахме гости за обяд, ама то си стана почти цял ден. Днес продължавам с програмата, че време наистина не остана, ано поне съм към края. Няма да удължаваме пътуването (много пари ни искат за промяна на билетите), но живот и здраве, че направим второ кракто пътуване след като се върнем.  Wink

# 23
  • Мнения: X
Ето ме и мен. Цял ден се мотая насам-натам. Излизах, пазарувах, правих кекс. Успях и да пия кафе с една приятелка. Нещо ми е изморено обаче и нищо не ми се прави вече. Но вероятно ще си пусна да зяпам някой филм, докато чакам финалът на Биг Брадър.

# 24
  • Мнения: 843
Влизам да благодаря на Смърфи, Бонболина, Контеска и Калинка за красивите картички. ММ като един истински пощальон вечер ми ги носи.
Калинка, благодаря и за картичката за Гого от Тодо. В нашата няма грешки - момчето ти е грамотно.  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 11 688
Добър вечер, мили дамен!  Hug
Сега се прибирам и веднага реших да ви погледна, кой какви ги е сътворил.  Wink

Дами, вървете в "Ботега". Няма начин да не ти хареса, просто е перфектно. Няма бълг. продукти и всичко е сготвено с итал. такива. виното им е повече от прекрасно, опитай Пино Гриджо и си вземи някакво сирене за разкош.....мммммммммммммда!!!!!!!!!!!! Ох... Simple Smile

Вале, ти си една подстрекателка с тези сладки. Май ще ги направя, ама на каква температура и за колко време ги печеш??? Моля те да споделиш.

Деси Тенева, ще ти пусна рецептата за сладките, ами като не помня от къде я взех  Banghead....Не е моя, а на някоя красавица от блога ѝ. Турнах и снимка в Гугъл да я потърси, е не, и не, не излиза, няма такава... Joyа иначе щях да ти пусна линк.
Пиши: Лешникови бисквити
Скрит текст:
225 г меко масло
80 г ситна крист. захар
1 с.л. Коантро - ликьор /ако нямаш сложи някакъв друг вид/
275 г брашно
щ. сол
75 г черен шоколад начупен на малки парченца. Минах го през блендера на ниска скорост
50 г смлени лешници /ако нямаш ползвай бадеми. Минах и тях през блендера докато станаха на пух/.
допълнително: пудра захар и около 150 г черен шоколад + 50 г масло
Работи се с ръчен миксер.!
Маслото + захар се разбива на крем. Добавя се ликьора + сол + брашно. Всичко се обърква добре и се изсипват лешниковото брашно и начупения шоколад и се разбърква до еднородно тесто .
Фурната на 170 градуса. С набрашнени ръце се откъсва топче, оформя се на фитилче , краищата му се изтъняват малко, завиват се във формата на подкова . Редят се в/у хартия за печене в плоска тавичка и се пече 20 мин. Изтиват!! Поръсват се с пудра захар и се потапя едно крайче в разтопен шоколад на водна баня + маслото. Редят се в/у дом. хартия до стягане на шоколада.
Това е. Спазвай  времето за печене, то е от значение.

Смърфи, аз казах ли ти , колко си сръчна, не съм, казвам ти отново.  Heart Eyes
Пак ще мина.  Hug

# 26
  • Мнения: 11 622
Добра вечер!
Пък и аз да се похваля  smile3533 имам картичка от Плами - Благодаря! Замириса ми на море.... Обичам си Варна-та!!!
Стади  Heart Eyes
Смърфи аз също попържам бг пощите  hahaha През годината съм изпращала доста картички по различни поводи и доста малка част от тях се получиха... #2gunfire
Цвети почерпи по един кекс де!
Марче Joy веднага записах аз! Мм ще се пукне от смях в магазина - записах 7 пакетчета смлени бадеми  ooooh! ама няма да мога сама да отида и ще търпя подигравките  hahaha
Приклчихме днес с последното ходене на малкия на клуб за годината, утре имат Коледен магазин в училище - децата могат да купят тайно от родителите си подаръци за тях, само дето мама ще дава по 2 кинта за подарък  hahaha но изненадата от избора остава. Утре вечер е и Коледния концерт в селската ни църква - та при нас Коледното настроение ескалира  Joy

# 27
  • Мнения: X
Лейди, докато реша да снимам кекса, той се изяде. Laughing Хич нямам навика да си снимам гозбите (то пък и едни гозби) Whistling но и без това след няколко дни пак ще правя и ще го покажа.

Харесва ми как звучат тези лешникови бисквити, но подозирам, че няма да мога да ги направя. Като за мен са сложни. Освен ако няма помощ отнякъде...

# 28
  • Мнения: 5 987
И аз имам картички от Ladybird_ ( която вчера е имала имен ден според всички публикации в ФБ .Бъди жива и здрава !) и от Barefoot Kontesa   Hug Hug Hug Hug
Звъни ми мъжа ми към 16 ч а малко преди това говорихме. Съсед от входа му се обадил че ма две писма за мен , но забележете много големи и не влизат в пощата та ги метнали отгоре и той ги прибрал.Едва сега ми ги донесе че имали работа Simple Smile Сега да видим БГ пощи за колко време ще доставят вашите .
При мен нищо интересно , вчера ходихме да видим елхата , разходихме се из морската , на пристанището да погледат морето ,лодки, кораби.Мъжа ми е наряд тази вечер и се забавляваме с момчетата, за утре задачка -закачка меденки съм замислила , но здави да сме че последно време не съм много добре, смее се мъжа ми че е от годините  ooooh!.
Аз пуснах тема преди дни ама и вас да питам то се е видяло че апарат за кръвно ще се купува, обаче въпроса е какъв, не ми се иска да е от тези обикновените дето не знам ще ги чуя ли ще ги разбера ли, не ми се ще и от най скъпите да е , за китка всеки казва че са неточни, а сега де какъв да си купя  newsm78
Ще намина после пак .

# 29
  • София
  • Мнения: 9 850
)

Вале, ти си една подстрекателка с тези сладки. Май ще ги направя, ама на каква температура и за колко време ги печеш??? Моля те да споделиш.


Марче, ако не пише нещо специално в рецептата , то аз пека на 160 гр с вентилатор. Peace

Общи условия

Активация на акаунт