Зимна феерия настана, АПРИЛЧЕ танцува в корема на мама - тема 9

  • 29 532
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 687
Дейзи, две бебешки кошници в случай на близнаци, могат да се монтират на крайна и средна седалка. Отделно, ако майката поиска или се наложи (ако например шофира) да седне отпред, се монтират огледала, с които могат да се виждат бебетата, постнах ги по-рано... Ще споделиш ли какви столчета си взела, които са подходящи за новородени и се монтират напред според упътването?

Доколкото знам, няма бебешка кошница за кола (т.е. столче за новородено бебе), която да се монтира по посока на движението, според упътването на производителя. Това, че в България масово се монтират грешно, защото много хора не поглеждат упътванията, защото знаят "най-добре" и взимат столче за по-голямо дете, за да "надхитрят системата", е съвсем различен въпрос.

Силно препоръчвам на всички колебаещи се, да изгледат пак клипчето, постнато от Ейми. На едно новородено вратът му не е достатъчно силен, за да може да му държи главата изправена в спокойно състояние. При резки спирачки (дори не при инцидент) и столче обърнато напред, натоварването рязко се увеличава многократно, т.е. на детето може дори да му се счупи вратът... Сега ако някой сериозно смята, че това не е достатъчна причина да се вземе адекватно столче, да се монтира правилно и да се вози детето само и единствено в него, не мисля, че каквито и да е аргументи ще го убедят.

Съжалявам, но аз наистина не го разбирам това с "ама неудобно ще ми е". Понякога има неща като безопасността, за които се налага да се жертва известно удобство. На мен не ми е удобно, като ми се тръшне детето, че иска да тича по улицата с коли, но това не е причина да го оставя да потича там, пък каквото му било писано... Надали и на момичетата, на които сега им се налага да лежат у дома или по болници, това им е най-удобно, но това е важно за безопасността на бебетата им. В крайна сметка всеки си има приоритети и решава спрямо тях...

Съжалявам, ако съм досадила или съм засегнала някой, но според мен това е наистина важна тема, за която трябва да се говори и да се осмисли още през бременността, преди да е станало твърде късно.

# 751
  • Мнения: 33
vstoilova ,  първия ми болничен е от 2.12,2014, а работодателя ми го носи на 5-ти декември,  незнам как стоят точно нещата, но си мислех че декемри трябваше да ми  преведът  Thinking или да се надявам все още, че има вероятност да ми ги преведът.

# 752
  • Мнения: 664
Пак благодаря на всички!   bouquet
Добре дошли на новите момичета!  Hug
Ох, момичета, а аз тъкмо излязох от болницата и пак същата болка цял следобед. Боли ме в дясно, от пъпа надолу, по диагонал. Не е болезнена контракция. Като си поема по-дълбоко въздух боли по осезаемо.
При мен постоянната болка изчезна, но сега ме боли ниско долу вдясно само при движение. Едва вървя. Нещо подобно на болката под ребрата, когато например си бягала и си се уморила ...  newsm78
Шийката се отваря колкото и да лежа поне този път е 33 мм не 19. Вие само ни стискайте палци да откараме до 36та седмица.
newsm17 И аз доста лежах по болници с първата бременност и накрая родих 3 дни след термин!  Peace Маце, въпреки че е неприятно и досадно, по-добре е да те следят в болницата.  Hug Моят доки каза, че нормално шийката била около 40 мм.  Peace
Рафи, аз пия Биолектра Магнезий Форте /243 мг/ - разтворими таблетки, по 2 на ден.  Peace
Мохита, дано не ти се налага повече и бързо прибиране вкъщи.  Hug
Аз винаги съм се возила отзад със сина ми, сега сигурно ще слагаме бебешката седалка по средата ...  Whistling

# 753
  • София
  • Мнения: 334
lovdidi, този болничен за Декември се подава до 15 януари от работодателя, +15 работни дни за изплащането ...към края на януари в най-добрия случай ще чакаш пари (зависи работодателя кога го е подал, ако имаш ПИК можеш да видиш дали/кога). Освен това в момента е голям хаос във връзка с нововъведенията по болничните и може и да има допълнително забавяне.

# 754
  • Мнения: 479
Скрит текст:
Дейзи, две бебешки кошници в случай на близнаци, могат да се монтират на крайна и средна седалка. Отделно, ако майката поиска или се наложи (ако например шофира) да седне отпред, се монтират огледала, с които могат да се виждат бебетата, постнах ги по-рано... Ще споделиш ли какви столчета си взела, които са подходящи за новородени и се монтират напред според упътването?

Доколкото знам, няма бебешка кошница за кола (т.е. столче за новородено бебе), която да се монтира по посока на движението, според упътването на производителя. Това, че в България масово се монтират грешно, защото много хора не поглеждат упътванията, защото знаят "най-добре" и взимат столче за по-голямо дете, за да "надхитрят системата", е съвсем различен въпрос.

Силно препоръчвам на всички колебаещи се, да изгледат пак клипчето, постнато от Ейми. На едно новородено вратът му не е достатъчно силен, за да може да му държи главата изправена в спокойно състояние. При резки спирачки (дори не при инцидент) и столче обърнато напред, натоварването рязко се увеличава многократно, т.е. на детето може дори да му се счупи вратът... Сега ако някой сериозно смята, че това не е достатъчна причина да се вземе адекватно столче, да се монтира правилно и да се вози детето само и единствено в него, не мисля, че каквито и да е аргументи ще го убедят.

Съжалявам, но аз наистина не го разбирам това с "ама неудобно ще ми е". Понякога има неща като безопасността, за които се налага да се жертва известно удобство. На мен не ми е удобно, като ми се тръшне детето, че иска да тича по улицата с коли, но това не е причина да го оставя да потича там, пък каквото му било писано... Надали и на момичетата, на които сега им се налага да лежат у дома или по болници, това им е най-удобно, но това е важно за безопасността на бебетата им. В крайна сметка всеки си има приоритети и решава спрямо тях...

Съжалявам, ако съм досадила или съм засегнала някой, но според мен това е наистина важна тема, за която трябва да се говори и да се осмисли още през бременността, преди да е станало твърде късно.

Изцяло подкрепям написаното от теб. За мен винаги е safety first, не мога да разбера и хората, който шофират и се возят без предпазни колани.

# 755
  • Мнения: 33
estelitka,  ако знаеш колко ме зарадва с тази новина, ще е идеално ако получа някой -друг лев отгоре и то неочакван, понеже малко ги бях отписала тези пари от болнични  newsm44 newsm17
 


  Благодаря ви момичета за топлото приветстване, а на тези който имат проблеми мога само да пожелая бързо отшумяване на болките и едни безпроблемни оставащи месеци с най-прекрасния резултат накрая - здрави бебоци!  smile3504

# 756
  • Бургас
  • Мнения: 7 402
Lovdidi ако е занесен болничния на 5.12,досега трябваше да имаш превод (ако всичко е наред). Моят е занесен на 15.12 и днес вече имам превод. Звънни да попиташ има ли проблем. Аз съм им писала и по е-маил и са ми отговаряли бързо. Става дума за Бургас,при вас не знам как е

# 757
  • Мнения: 304
момичета,какво става,защо пак така по болниците?!ех,да му се невиди!по-бързо се оправяйте и обратно у дома!

# 758
  • Мнения: 33
lina_bs,  ХММ май първо, ще си направя ПИК за да видя какво се случва и евентуално тогава ще  повдигна въпроса. Благодаря за информацията все пак Simple Smile

# 759
  • София
  • Мнения: 334
Lovdidi ако е занесен болничния на 5.12,досега трябваше да имаш превод (ако всичко е наред). Моят е занесен на 15.12 и днес вече имам превод. Звънни да попиташ има ли проблем. Аз съм им писала и по е-маил и са ми отговаряли бързо. Става дума за Бургас,при вас не знам как е

Нали самия болничен е от 02.12, не е занесен тогава? Ако болничния е е от 02.12 няма как в декември да бъде изплатен.

# 760
  • Мнения: 1 399
lovdidi ти сигурна ли си, че работодателите са го пуснали на 5 Декември? При положение, че имат срок до 15 Януари нищо чудно и да чакат крайните срокове. Някакво писмо от НОИ получавала ли си, аз писмото за отказ на първия болничен го получих 2 дни след като видях резултата в сайта на НОИ.
Банкова сметка представила ли си при подаването на болничния?

# 761
  • Мнения: 33
Lovdidi ако е занесен болничния на 5.12,досега трябваше да имаш превод (ако всичко е наред). Моят е занесен на 15.12 и днес вече имам превод. Звънни да попиташ има ли проблем. Аз съм им писала и по е-маил и са ми отговаряли бързо. Става дума за Бургас,при вас не знам как е

Нали самия болничен е от 02.12, не е занесен тогава? Ако болничния е е от 02.12 няма как в декември да бъде изплатен.

 да от 2-ри е, но попринцип работодателя ми ги носи на 5-ти

# 762
  • Мнения: 248
Здравейте, момичета! Следя ви редовно, но нямам възможност да пиша много-много. Затова искам да попитам дали имате фейсбук групичка, да се включа в нея? Ние се оказа, че този път чакаме момченце.

# 763
  • Бургас
  • Мнения: 7 402
Ами lovdidi пише,че е занесен на 5.12. Вече може да бъде изплатен защото сме януари. Може би е искала да напише,че е занесен на 5 януари,което вече е съвсем друго.

# 764
  • Мнения: 479
Lovdidi ако е занесен болничния на 5.12,досега трябваше да имаш превод (ако всичко е наред). Моят е занесен на 15.12 и днес вече имам превод. Звънни да попиташ има ли проблем. Аз съм им писала и по е-маил и са ми отговаряли бързо. Става дума за Бургас,при вас не знам как е

Нали самия болничен е от 02.12, не е занесен тогава? Ако болничния е е от 02.12 няма как в декември да бъде изплатен.

 да от 2-ри е, но попринцип работодателя ми ги носи на 5-ти

Моя болничен е от 1.12, но още не е занесен в НОИ. Работодателя ме предупреди, че ги носят между 7-мо и 12-то число на следващия месец. Така че има време, срокът е до 15-то число.

Общи условия

Активация на акаунт