Искам да кажа ... (16)_22.12-28.12

  • 38 016
  • 724
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 10 825
Проблеми с теглото ли има, Гита? Или просто се притесняваш, че ще ѝ се отрази в някакъв момент?
Моят дребният наистина яде огромни количества, но е кльощав като чироз.... едва добутва до 10 кг.
Защо не я запишеш на някакъв спорт? Нещо, при което се хабят повечко усилия - може би плуване?

# 376
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Проблеми с теглото ли има, Гита? .........

Вече има проблем с теглото. Мисля, че бях мрънкала в една от темите. Ходи 2 пъти в седмицата на народни танци - вир вода си тръгва от там. На плуване ходеше в градината - явно само се плацикаше в басейна, не може да плува, а и с тази коса не мога да разчитам, че някой ще я суши. Обожава храната, не просто се тъпче  Crazy Не е от най-тежките случаи, каквито съм виждала, ама и не ща да става от тях. Миналата година лежахме в Алергологията на Александровска заради ужасяващи обриви, които й излизаха всеки ден следобед и се скриваха след къпане. Така и не разбраха от какво излизат. Знам, че е нещо, свързано с потенето и съм почти сигурна, че има общо с кг. Тази година не се е изпъпчвала, ама...

# 377
  • Мнения: 10 711
Гита, и синът ми си похапваше и сега пак се изпуска на моменти. Вчера например яде пуканки, яде кашкавал, кисело мляко, луканка и накрая седна и да вечеря. Но по принцип намали храната, защото каза че не иска да му е трудно в часа по физическо. Господина ги "тормози" и тези които били по-закръглени им било трудно. Значи - всичко е въпрос на приемане. В предишното училище нищо не правеха мятаха им 2 топки и до там, сега часът започва със загрявка, всевъзможни упражнения, изпитва ги дори, и за финал коремни преси за момичетата и лицеви опори за момчетата. И аз намирах опаковки от бисквити и вредности и забелязах, че той качи килограмите от "натуралните" сокове, които купувахме, спряхме да купуваме сокове ей така за наливане, когато много му се припие правя фреш, а той си прави айран, но пък и със сандвичите станах известна тук. По принцип се радвам, че този човек го кара да се замисли какво и колко яде.
Есента за училище, купихме нови дънки че му бяха тесни наличните, записахме го на плуване, на карате ходи, в момента дънките му падат, въпреки че в момента спряхме плуването. Свалил е към 5,5 килограма от есента (от както почна училище) до сега. Да отмине студа и март месец пак ще започва, но засега не мисля да го пускам. Той не се доизсушава и ме е страх от настинки.

# 378
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Явно някой страничен трябва да й обясни, ама така че да не я комплексира. Иначе от нас го приема, че я наказваме. Говориш, ама не разбира. Хем баба й й обясни, че и тя е била така като малка (сега е 50кг с мокри дрехи) и знае защо не е хубаво.

# 379
  • София
  • Мнения: 10 825
Гита, щом сте в Младост значи Българско школо ви е сравнително удобно. Добри са им треньорите по плуване там. Имам приятелско дете, което тренира там - три пъти седмично ходят вечер от 18 часа. Моята Емма също ходи там на плуване - водят ги от детската градина и въпреки че е само 1 път седмично толкова много напредна, направо не ни се вярваше! Големият ми син също ходеше на плуване от детската градина - ми нищичко не научи, само се плицикаше из басейна. Трябваше баща му да се заеме с него, та да се понаучи на туй-онуй.

# 380
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
За треньора, който им беше в градината, съм сигурна, че беше много добър. Много амбициозен и в същото време им влизаше под кожите. Това беше най-посещаваното извънкласно. Всички се научиха да плуват, само моЙто не. Но й харесваше поне. За сега разчитам на народните, дано свършат работа. Ама пък след тях е гладна като вълк  Thinking

# 381
  • Мнения: 10 711
Оххххххх, рамото ме боли ужасно. Изметнах го веднъж като слизах от автобуса и той тръгна и ми се изметна ръката, защото се бях хванала за вратата. Обаче сега понеже не мога да я движа и помолих мъжа ми да ме намаже с Диклак. Да, ама той хванал жълтата паста по инерция и не гледа и ме омаза с Йодасепт. Сега съм кафява  #Cussing out

# 382
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оххххххх, рамото ме боли ужасно. Изметнах го веднъж като слизах от автобуса и той тръгна и ми се изметна ръката, защото се бях хванала за вратата. Обаче сега понеже не мога да я движа и помолих мъжа ми да ме намаже с Диклак. Да, ама той хванал жълтата паста по инерция и не гледа и ме омаза с Йодасепт. Сега съм кафява  #Cussing out
Ох, ще ме умориш. И моят понякога така недовижда.

# 383
  • Мнения: 4 500
Пък в София вече стана отврат по улиците  Sick киша и кал. Иначе съм от едно малко градче в балкана /близо до Лилето съм  Mr. Green/, където красотата е уникална. Особено зимната  Heart Eyes Такава гледка искам  по-честичко. Тази зима не съм си ходила, то и прохода затворен де  Crazy

# 384
  • Мнения: 5 940
Коледата взе да прилича на себе си.. Да сте здрави, да ви е бяло, чисто.
Ние от маса на маса, всякакви видове празници. Рождени и имени дни също за разкош между останалите, дето празнуват всички. Като се има предвид, че и не пуша, направо ме е страх да се кача на кантара. През един час правя коремни преси с идеята да намаля пагубните последствия, но не съм сигурна...
Иначе успях и да прочета две книги на любимата ми Алиенде. Децата се радват на снега. На посещението на дядо Коледа също. За първа година решихме да не украсяваме вътре елха,  само едно от борчетата в градината . Не се наложи дядото да се цапа със сажди като влиза през комина. Малкият твърди, че го е видял през нощта и е бил с каруца, теглена от елени Simple Smile
В София зимата е хубава само докато вали и най-много два часа след спирането на валежите. Но по -добре последваща кал, отколкото никакъв сняг. Щото помним и зими само с мъгли.







# 385
  • Мнения: 4 841
Добро утро на всички. Станах в 12.00, но досега лениво си пих кафето с тази така приятна тема.   bouquet за всички пишещи в нея!
 
Мъжете приготвят закуско-обяд, след което отиваме да правим снежни човеци. Синът ми от снощи още е напълнил една чанта с аксесоари - шапки, шалове, лула, пистолет, и кой знае какво още...

Довечера сме на 3 именни дни, два от тях ще уважим просто за малко, а на третия със сигурност ще откараме поне до утре на обяд. Много обичам Стефановден, който има поводи да празнува - Честито!



# 386
  • Мнения: 13 079
Да са живи и здрави имениците! Тихо и спокойно е при нас, утре ще отпътуваме гостите и ще настаняваме нови ще е лудница, затова днес се отдадох на истински мързел, по пижама съм и си пия кафе. Хвърлих набързо един ориз с телешко да имат да ядат, много обичам да имам буркан с месо, стана за 30 минути и много вкусно. Ориза го готвя с куркума и се сещам за нашия сладкодумец:) Една от любимите ми подправки е:) Жаки е качена на масата и изнася концерт ,има богат репертоар, вече половин час врещи:) Препоръчайте ми някой хубав филм, като я преспя да погледам. Може всичко без екшън и фантастика.

# 387
  • Мнения: 10 711
Онази вечер даваха ТЕРМИНАЛЪТ, тъкмо ми стана интересен и съм заспала на рекламите. Оказа се, че и късно са си пак дълги и продължителни и на често. Аз съм си заредила  Подли камериерки.

# 388
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 924
С удоволствие си изгледах италианската версия на "Пепеляшка", която даваха по БТВ в четвъртък и петък.
Щастлива съм, сестра ми е тук и сега двете изчезваме на разходка из града  Grinning.

# 389
  • Мнения: 22 543
При стъргането на лимонова кора за меденките си раздрах палеца....
Вадя преди малко фокачата от фурната....и си лепнах показалеца за тавата. Усещам как кожата ще се обели...
А ме чакат поне 4тави с меденки за печене....че и украсяване после. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт