Коледни звънчета пеят, а от теста две чертички греят! – Тема 98

  • 26 587
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 757
Лоли бързо възтановяване на ТМ  Hug

# 721
  • София
  • Мнения: 783
Минавам само да докладвам, че още няма цикъл. Поради каква точно причина- още не е ясно! Mr. Green

# 722
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Тиата, дано повода да е сладък и ревлив Wink
Лоли бързо да се оправя ТМ  Hug
Шикерче, палцестис за резултатите

# 723
  • Мнения: 1 446
Пчеличке, Тиата, палчета от мен!

# 724
  • Мнения: 78
TIAta ,стискаме палци! Praynig
Усещам,че ще развяваш положителен тест в новата тема! Hug

# 725
  • Мнения: 1 234
Тиата Майче Ванеситка Голдии всички които има нужда стиснати палци и на краката  Praynig
Стопи как си   bouquet

# 726
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 161
Силен палцистис и от мен за всички, които имат нужда днес Simple Smile

Благодаря ви, момичета и аз се надявам по-бързо да се оправи, че и тоя месец ще го пишем бегал иначе.

# 727
  • Мнения: 21 282
Стис и от мен за всички,които имат нужда  fingerscrossed

# 728
  • София
  • Мнения: 548
Здравейте, момичета   bouquet
Днес ми излязоха резултатите за тромбофилиите. Може ли някой да ми изясни картинката, защото последното не ми е ясно точно какво означава..
Фактор V Лайден - Мутация R506Q - Нормален генотип
Фактор II (Протромбин) - мутация G/A 20210  -  Нормален генотип
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G   -   Нормален генотип 5G/5G
MTHFR - мутация С677Т   -   Хомозиготен носител Т/Т

За първите три ми пише, че не се отчита повишен риск за венозни тромбози въз основа на изследвания показател.
Но за последното - При генотип Т/Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност 70%

# 729
  • Мнения: 1 420
Нигел, не съм сигурна, но май и аз го имах туй нещо, а ми обясниха, че било често срещано, ако е това де. Може да води до проблем с усвояването на фолиевата киселина и затова ми каза да пия метилирана.
Пак обаче уточнявам, че не съм сигурна, просто се сещам че пишеше MTHR- хомозиготен тип.

# 730
  • Мнения: 555
Здравейте, момичета   bouquet
Днес ми излязоха резултатите за тромбофилиите. Може ли някой да ми изясни картинката, защото последното не ми е ясно точно какво означава..
Фактор V Лайден - Мутация R506Q - Нормален генотип
Фактор II (Протромбин) - мутация G/A 20210  -  Нормален генотип
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G   -   Нормален генотип 5G/5G
MTHFR - мутация С677Т   -   Хомозиготен носител Т/Т

За първите три ми пише, че не се отчита повишен риск за венозни тромбози въз основа на изследвания показател.
Но за последното - При генотип Т/Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност 70%

Хомозиготно означава, че имаш две еднакви копия (мутантни) на дадения ген. Едното от майка ти-другото от баща ти. По Менделовите закони при пълно доминиране (не знам какво доминиране отговаря за този), но при пълно доминиране при хомозиготно състояние на алелите имаш проявление на гена, или в случая-мутацията.

Най-просто казано има мутация за един ензим, който има роля при образуването на метионин, от който пък тялото ти прави повечето амино киселини -градивните единици на белтъците, които изграждат тялото ти. Може да имаш проблем с усвояването Вит В9 защото той май участваше в реакцията.

Това е което аз разбирам от така написаните резултати, но не съм медик, а биолог и то не специалист. Ако някой е по-запознат нека поясни по-добре.

П.П.: Това може да ти помогне
http://ghr.nlm.nih.gov/gene/MTHFR

# 731
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 161
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!!!- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=819399.new#new

# 732
  • Мнения: 1 391
С две думи да ти кажа това, което те интересува , Нигел - ще трябва да пиеш метилирана фолиева киселина! Peace

Общи условия

Активация на акаунт