Коледни звънчета пеят, а от теста две чертички греят! – Тема 98

  • 26 608
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 783
Искам инсеминация ( без стимулиране а на естествен цикъл), защото не ми се чака безкрайно, докато не излезе някаква друга причина, която да се налага да борим. СГ не сме пускали още, първо защото предната бременност стана от раз и второ защото все нещо лекувахме досега. Но така или иначе за инсеминация ще се наложи да пуснем СГ. През май ставам на 37 години а времето си лети и не искам  първото ни дете да го раждам на 40 години!
Прекалено добре те разбирам, аз съм на 35 и искам 3 деца. Въпросът е, че инсеминацията не е решение, освен ако не се водите с неизяснен стерилитет и ви трябват 4 неуспешни инсеминации, за да кандидатствате по фонда. Успеваемостта е твърде ниска и няма никаква диагностична реализация. По-добре помислете за ЕЦ - същата идея е, но с далеч по-добри шансове, ако всичко е наред. Ако се окаже, че не е наред, поне ще знаете КАКЪВ е проблема - лоша яйцеклетка, липса на оплождане, лош ембрион и т.н.
При мен предишния цикъл беше перфектно изглеждаща яйцеклетка, само че без ядро...т.нар. кухо яйце. Дори и да бях забременяла през този месец естествено, най-вероятно към 8-а седмица щях да го загубя. По всичко личи, че и загубата от миналия декември пак е била заради лоша яйцеклетка. Не че това много ми помага, но поне имам повече информация, отколкото преди два месеца.

Какво е ЕЦ, че вече съвсем се обърках от абревиатури? newsm78
Все се надявам да не стигаме до фонда! Praynig
А и докато направим всички необходими изследвания и излезнат резултати, ще мине поне месец, през което време ние ще си действаме разбира се!

# 706
  • Мнения: 19 733
Естествен цикъл, без стимулация. Взима се твоята яйцеклетка и се опложда в лабораторна среда, след което се връща ембрионче/та.

Всеки се надява да не стига до фонда, но ако се наложи, чакането е по 9-10 месеца. Така че моят съвет е да се опитате да подадете молба - ако заповедта ви излезе и не се налага да я позлвате, просто ще остане за някой друг. Няма да ощетите или да бъдете ощетени, а просто се презастраховайте.

# 707
  • София
  • Мнения: 783
Мерси Кристи, добър съвет! Hug Heart Eyes

# 708
  • Мнения: 2 497
Добро утро Tired От вчера ме държи ужасен главобол и ако бях след О щях да го броя за симптом Sick
Гледам, години сте обсъждали... ми аз съм на 39 и вероятно ще ми се размине детегледането, но за сметка на това си имам мъж, когото обичам и който (надявам се Mr. Green) ме обича, куче и гарги... е, животът не е чак толкова лош и без деца Rolling Eyes А и като си спомня как се дразнех (и все още се дразня) от невъзпитани крещящи и инатливи хлапета и съчувствах на родителите им се самонавивам колко ми е по-добре така - всичко е въпрос на гледна точка и самовнушение Crossing Arms
Да не се отплесвам - днес не трябваше ли да се прави групово препишкване на тестове Whistling Действайте, момичета - болят ме пръстите вече от стискане fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
И един рус въпрос, че все не мога да запомня (и ме мързи да ровя - признавам си без бой Embarassed) - какви изследвания се правеха на трети ден от цикъла и какви на седми след О?
Този месец пропуснах поради ш.....те смени, но другия мисля да ги пусна на своя глава, особено ако намеря промопакет (а тях откъде ги намирате?) Благодаря ви за поредното повторение на нещо писано хиляди пъти  Hug- ама повтарям, че съм много руса и нищо не помня Embarassed

# 709
  • Тук... някъде
  • Мнения: 933
Добро утро!
Шикерчеfingerscrossed за днес. Дано наистина има грешка в резултатите и всичко да е наред.
Това е линка към микроскопчето http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Fertil-Fokus-24 . Между другото имат интересни продукти за повишаване на фертилността и т.н.

# 710
  • Мнения: 184
Момичета добро утро и от мен, преди малко се пракирам на работа и имам ужасна мускулна треска, защото съм решила, че трябва да си върна предишната форма.
На всички, които ще припишкват тестове стискам много палци  newsm17, дано това да е вашия месец, аз живот и здраве чак другия месец ще го правя, чакам да си отиде гадната лелка и....  smile3508

# 711
  • Мнения: 21 331
Здравейте,стиснати палци за всички,които имат нужда днес  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 712
  • Мнения: 1 487
Рансън оферти има тук, трябва да се следят http://www.ofertomat.bg/Zdrave-pc2.html
На трети ден. Хормоните
Скрит текст:
Полови хормони на 3 ден от МЦ
LH   Лутеинизиращ хормон
FSH Фоликулостимулиращ хормон
E2   Естрадиол

Пролактин * -  на чист ден  /след М./ 
Изследването на пролактина трябва да се прави при пълно спокойствие.
Почивка в лабораторията 30 мин. преди вземането на кръв.
Да не се масажират гърдите и да не се прави секс 1-2 дни преди теста

Прогестерон  -   на 7 ден след доказана овулация
с фоликулометрия или с тестове за овулация плюс измерване на базалната температура

Тиреоидни хормони  - Щитовидна жлеза
Не трябва да се консумира кафе, кола и други напитки и храни съдържащи кофеин /или теин и др. стимуланти/ преди изследването.
               
TSH * Тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон -  /на чист ден / 
T4 *    Тироксин / или Free Т4/    /на чист ден / 
T3 *    Трийодтиронин /или Free Т3/    /на чист ден / 
TAT   /Anti-TG/  -  Анти - Тиреоглобулин   /няма значение деня от МЦ/
MAT  /Аnti-TPO/ -  Анти - Тироидно-специфична пероксидаза  /няма значение деня от МЦ/
При отклонения - УЗ / ехография/ на щитовидна жлеза


Взема се: Венозна кръв
Условия за вземане: Сутрин до 10ч. на  гладно
* за някой хормони се спазват определени условия


Цибалаб имат едни пакети Лейди и Лейди плюс, които също вършат работа. Моя съвет е да пуснеш хормоните за щитовидната (може за начало само TSH, fT3 и fT4) заедно с прогестерона на 7 ден след О, т.е на чист ден. Спазвай условията за пролактина, защото иначе излиза завишен!
Нектаринка сподели малко за тези мухи, пък тогава ще преценим дали си за шамари  Hug
Шикерче стиснати палци и за двете изследвания.


Айде и аз да помоля за едни палчета днес. Вчера пуснахме контролната СГ на ММ и днес ще ходя да я взема, после съм на първичен преглед при Шефкетова да я видим каква ще я вършим и ние таз година. Довечера ще пиша, надявам се с добри новини.

# 713
  • Мнения: 1 391
Успех, Пчеличке, изследванията да са добре и да се приберете с план за действие!

# 714
  • Мнения: 21 331
Пчеличке  Hug fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 715
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Bee, успех дано има подобрение  Hug
Рансън, в цибалаб пуснах тези на 3ти ден за 48лв., а сега съм си купила от офертомат 5те хормона на щитовидната за 35 (а те излизат над 100 ако са отделно Sad ). Ще чакам следващия Ц и ще ги пусна задно с прогестерон на 7ми ден.
За да имам или да нямам деца все още не мога да реша, но и на мен ми минават еретичните мисли, че ако не се получи, да го ударим на живот. И ММ си ни обича - мен, коте, пилци и скоро може би куче. Замислям се и за донорко ИНСЕ и за осиновяване, но не мога просто така да подхвана коя да е от темите без да знам че сме опитали всичко  Tired

Като видях че обсъждате годините, взех че се замислих за себе си. Аз съм на 27, но се радвам че не се забавих повече с мисленето за бебе. Стискам ви палци да не чакате дълго  Hug

Този микроскоп може ли да се използва и за друго? Интересно ми е ... Simple Smile

Момичета днес по някое време ще пусна новата тема, така че тестващите да запазят двете черти за там  Mr. Green , а ако няма две черти ... лошо им се пише на производителите! Crazy

# 716
  • Тук... някъде
  • Мнения: 933
Queen bee  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 717
  • Мнения: 4 097
Пчеличке, успех и от мен  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 1 757
Привет мацки
Пчеличке,палци и от мен  Hug
Шикерче,успех и на теб  Praynig

# 719
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 175
Здравейте, дами

Аз малко късно се включвам днес, но снощи за трета поредна вечер бяхме на гости. Мечтая си вече след работа да си се прибера в нас и да не виждам хора. При  мен иначе нищо ново, мъжо е все така болен. Чудя се какво да му взима за именния ден вече си получи подаръка (часовник), който той си избра, а аз просто го платих.  Мисля да му взема някакъв парфюм или и аз не знам какво.

Общи условия

Активация на акаунт