"Песен за огън и лед" - 13

  • 30 284
  • 747
  •   1
Отговори

Анкета

Кой според вас е най-големият Играч в Играта на тронове?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 735
  • Мнения: 146
Не мисля, че Церсей и Тирион
Цитат
Марвин е интересен образ, но засега съм по-склонна да го приема че е от нелошите  Mr. Green
са лоши герои. В Песента няма лоши и добри герои, просто всеки си гони целите по свой си начин. Изключвам Другите, но и за тях все пак знаем много малко.

# 736
  • Мнения: 9 589
Имам някакъв спомен,че Джора каза, че не го е видял. Сега няма как да видя точно.

# 737
  • Вестерос
  • Мнения: 38 195
Не описват външно  и Рамзи като изрод, но знаем що за стока е.

# 738
  • Мнения: 146
Скрит текст:
— Сир Джора, елате — подкани го тя. Хвана ръката му и я постави върху черното яйце с пурпурните жилки. — Какво усещате?

— Черупка. Твърда като камък. — Рицарят я погледна с тревога. — Люспи.

— Топло?

— Не. Студен камък. — Дръпна ръката си. — Принцесо, добре ли сте? Бива ли да ставате, толкова сте слаба?

— Слаба ли? Силна съм, Джора. — За да го успокои, приседна на купчината възглавнички. — Разкажи ми как умря детето ми.

— Той изобщо не живя, принцесо. Жените казват, че… — Гласът му замря и Дани видя колко хлътнало е лицето му.

— Кажи ми. Всичко. Какво говорят жените?

Той извърна лице. Очите му плуваха в тъмни кръгове.

— Говорят, че детето било…

Тя чакаше търпеливо, но сир Джора не можеше да го изрече. Лицето му помръкна от срам. Самият той изглеждаше отслабнал и съсипан.

— Чудовищно — довърши вместо него Мирри Маз Дуур. Рицарят беше силен човек, но в този момент Дани разбра, че майги е по-силна, по-жестока и безгранично по-опасна. — Уродливо. Сама го извадих, ей с тия две ръце. Беше с люспи като на гущер, сляпо, с костно пънче за опашка и с кожени крилца като на прилеп. Като го пипнах, плътта се отлющи от костта, а вътре гъмжеше от гробни червеи и вонеше на развала. Мъртво бе от години.

„Мракът“ — помисли Дани. Ужасният мрак, който се беше понесъл зад нея да я погълне. Озърнеше ли се назад, загиваше.

— Моят син беше жив и силен, когато сир Джора ме внесе в шатрата — рече тя. — Усещах го как рита, бореше се да се роди.

— Може и така да е било — отвърна Мирри Маз Дуур, — но горкото същество излезе от утробата ви както ви казах. Смъртта танцуваше в тази шатра, халееси.

— Само сенки — махна с ръка сир Джора, но Дани долови колебанието в гласа му. — Видях, майги. Видях те сама да танцуваш сред сенките.

— Гробът хвърля дълги сенки, Железни господарю — рече Мирри. — Дълги и тъмни, и никоя светлина не може да ги надвие.

Сир Джора беше убил сина й. Дани го осъзна. Направил бе, каквото бе направил, от обич и вярност, но я бе занесъл на място, където жив човек не можеше да влезе и бе поднесъл бебето й в дар на мрака. И той го разбираше: посивялото лице, хлътналите очи, накуцването.
Не го е видял.

# 739
  • Мнения: 9 144
Не мисля, че Церсей и Тирион
Цитат
Марвин е интересен образ, но засега съм по-склонна да го приема че е от нелошите  Mr. Green
са лоши герои. В Песента няма лоши и добри герои, просто всеки си гони целите по свой си начин. Изключвам Другите, но и за тях все пак знаем много малко.

Точно затова не казах добър, а нелош... малко семантика  Wink

# 740
  • Мнения: 442
Не описват външно  и Рамзи като изрод, но знаем що за стока е.

Всъщност го описват грозен.

Скрит текст:
Рамзи беше облечен в черно и розово: черни ботуши, черен колан и ножница, черно кожено яке над розов кадифен елек с ивици тъмночервен сатен. На дясното му ухо блестеше гранат, изсечен във формата на капка кръв. Но въпреки пищното облекло си оставаше грозен мъж, с едър кокал, отпуснати рамене и месест, което намекваше, че с годините ще надебелее. Кожата на лицето му беше розова и на петна, носът му широк, устата малка, косата — дълга, черна и суха. Устните му бяха широки и месести, но първото, което забелязваха хората у него, бяха очите му. Имаше очите на лорд баща си: малки, сближени, необичайно бледи. „Призрачно сив“, наричаха някои цвета, но всъщност очите му бяха почти безцветни, като две бучки мръсен лед.

# 741
  • Вестерос
  • Мнения: 38 195
Грозноват да, но не и изродски грозен. Доста други са описани като грозновати. За мен такава аналогия- в книгата е описан като грозен- значи ще е лош, не съществува. Изключваме Тирион, дъщерята на Станис също не е описана като красавица, особено с сивата люспа, но не е лоша.

# 742
  • Мнения: 146
Грозноват да, но не и изродски грозен. Доста други са описани като грозновати. За мен такава аналогия- в книгата е описан като грозен- значи ще е лош, не съществува. Изключваме Тирион, дъщерята на Станис също не е описана като красавица, особено с сивата люспа, но не е лоша.
Няма лоши деца. bowuu

# 743
  • Мнения: 442
Грозноват да, но не и изродски грозен. Доста други са описани като грозновати. За мен такава аналогия- в книгата е описан като грозен- значи ще е лош, не съществува. Изключваме Тирион, дъщерята на Станис също не е описана като красавица, особено с сивата люспа, но не е лоша.

Според мен е не описан като "грозноват", а си е направо грозен. То колко хора в книгата реално са описани изродски грозни?

# 744
  • Вестерос
  • Мнения: 38 195
За мен Джофри беше лошо дете  Laughing

Не се изразих правилно- изродски грозен- отблъскващ. Рамзи е просто обикновен младеж, нито красив, нито някакъв изрод. Вземам под внимание и главата, където е написано описанието. Беше глава на Теон. Затова го използвах и за пример, докато примерно Церсей е много красива жена, но не спада към добрите.

П.П. Сетих се и за Аря- не красавица като Санса, по-скоро момчешка структура, "конското лице"

# 745
  • Варна
  • Мнения: 17 836
Бриен е грозна, но е от добрите. Планината не е грозен (щом е по-красив от нея), а е пълен изрод.

Няма зависимост между външния вид и характера.

За мен Джофри беше лошо дете  Laughing

Децата, които изкормват бременни котки не са просто лоши. Stop

# 746
  • Мнения: 9 144
Разбира се, че няма зависимост  Peace


Сега моля за малко почивка, за да може Хексе да ни направи новата тема  Hug

# 747

Общи условия

Активация на акаунт