Баба Зима вънка шета, Автустинчета ядат пюрета

  • 27 098
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746
ymemansi, ужас, много съчувствам. Разбирам напълно, че си бясна освен всичко друго и че уж кърмата е имунитет, а въпреки всички положени усилия бебо се е разболял сериозно...Един вид чувстваш се прецакана за усилията с кърменето. Но не забравяй всички други ползи от кърменето, освен имунитета- алергии, хранителни вещества, ползите са теб и т.н.
Стискам много палци да се оправи веднага щом влезе  Hug

gretalinka, как ще им е рано да ги слагаме седнали. Много бебета на 5 месеца седят сами вече (познавам едно такова). Аз го слагам подпрян седнал от 4ти месец май, откакто сам показва, че може да се сгъне по този начин..ако не е готов или в момента не иска, просто се извива и пада (поне моят бебо така прави), няма да го държиш насила, разбира се.

Да сложим другия път една анкета за болестите и вида ядене- кърма или АМ– и батковците и каките, да видим дали има зависимост наистина? Като изберем заглавие (още 1-2 дена)мога да я сложа в новата тема

# 706
  • Мнения: 834
ymemansi дано да е за кратко! Важното е да се оправи и да не се мъчи детенцето!  Hug

# 707
  • Мнения: 616
ymemansi , бързо да се оправяте !!

# 708
  • Мнения: 109
ymemansi, много съжалявам! Дано бързо се оправя малкия! И все пак ще е под лекарско наблюдение и всичко ще е наред!  Hug

# 709
  • Мнения: 334
Пипи, аз го слагам в скута да седи, но като го облегна на възглавници и започва да мрънка , изпъва се , хлъзга се напред или пада в страни.Но според педиатъра след 7-мия месец се слагат да сядат.
По принцип го храня в шезлонга с пюре,но днес не иска изобщо да седи и да го храня в него, а предпочете да седне на масата отгоре, аз го придържам с едната ръка, а с другата го храня...голям зор беше. Иска ми се вече да го сложа да седи в столчето за хранене,но не седи добре на дупето , а стола е от тия по-твърдите, които са за почти изправено седнало бебоче....ето нещо подобно http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/stolcheta-za-hranene/ … nene-jolly-rabbit
не ми изглежда удобно все още

# 710
  • Мнения: 616
Ами на нас ортопедът ни каза след 6 м свободно можем да го слагаме да сяда,но то с възглавници според мен си е пак тип шезлонг-малко или много те са меки и то пак става полу-легнало положение,на шезлонга същата работа-той не е точно седнал...иначе ние не даваме признаци ,че скоро ще седим сами-задържа се за няколко секунди и или настрани или главата между краката  Laughing

А да ви попитам чушка смятате ли скоро да давате? Прочетох,че червените зеленчуци са алерген,но примерно зелена или бяла?и сварена или печена  Thinking

# 711
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте,
Първо да пратя на ymemansi една виртуална прегръдка - бързо да се оправя Коко Hug Поне в болницата да е под наблюдение и по-бързо да го излекуват Peace
Имам чувството, че всяка майка с бебе и по-голямо дете, която познавам сега, страда от един и същи проблем - големите влачат болестите вкъщи ooooh! Явно спасение няма.

Аз тези дни едва смогвам да ви изчета - ние сме с баба, която дойде да помага да оправяме един апартамент за наематели - ама много бавно става, че мъжът ми на работа, едната от нас се занимава с бебето, другата чисти или оправя нещо. Утре на мен се пада честта да боядисвам, но мисля баба и бебе да ги пратя на разходка навън, поне бебето да поспи, че вътре не мигва.
Тази седмица Никола е на пащърнак с тиква и хапва по 60г, после му давам още 120мл мляко - бая порция става, предвид че пие по 150мл по принцип, но ако му дам по-малко мляко огладнява много бързо - зеленчуците не го засищат достатъчно.
Открих и пюре от бели моркови на Хип, където бях питала преди седмица тук какво е това бял морков- приличат на пащърнака, но не точно. Мисля следващата седмица да му ги дам да опита.

gretalinka, за стола - пробвай го, сложи го и виж за пет минутки как ще е в него - ако му е удобно той ще си го покаже и ще можеш да го храниш там. Аз откакто захранвам все в столчето е, хич не си представям да го храня другаде.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 740
Чушка ще давам, като и дойде сезона, което значи че няма да е скоро, ако се бях сетила да се подготвя във фризера Simple Smile ама като бях бременна бях по-скоро на вълна, че ще давам готови пюрета. Та не направих никакви усилия да замразя или консервирам някакви плодове и зеленчуци, а нямаше да е зле. Можеше например да направя пюренца от сини сливи без захар и да ги заваря -доста сини сливи изядох като бременна Simple Smile
Иначе май бих предпочела печена да я дам, а не варена. Все е минало термична, пък по вкусна ми се струва печена. Вчера си мислях за варено цвекло ????? Т.к. с ММ го обичаме (с млечно сосче де) и е доста сладко, се чудех дали става Simple Smile Въобще понякога си мисля всякакви дивотии Simple Smile Най-вече се притеснявам ако по някакво чудо ни приемат на ясла на 1 годинка, дали ще съм въвела достатъчно храни и преходна храна, че да може да се храни там. Аз съм малко луда на планове и обожавам да планирам многоооо на пред Simple Smile Което ми изиграва лоша шега често Simple Smile
Ох днеска се обаждам постоянно Simple Smile Но да се похваля, че и на разходка бяхме ...не съм си стояла само в нас.....

# 713
  • Мнения: 334
Благодаря ижинка, ще пробвам в стола  да го сложа.
Бял морков на хип давах миналата седмица-има вкус и е като пащърнака.Дани много го обича:) Вкусен е...

# 714
  • Мнения: 2 653
ymemansi, и аз ви пожелавам всичко да мине много бързо и колкото се може по-безболезнено за детето! И все пак ако има вероятност за усложнения е по-добре в болница, отколкото да трепериш у дома денонощно. Дано се погрижат добре за детенцето и да оздравее бързо!

ymemansi, добре, че си се погрижила за анкетата, че аз се заплеснах снощи!

Астинед, аз още не съм готова с момчетата, но и аз започнах по-късно. Уж нямаше да забелвам, но все някаква мръсотия изкарвах като дръпвах леко. Та реших да започна накъде началото на декември. И се получава в момента нещо като застой. При вас имаше ли застой в някакъв момент?
Схемата ти за захранване изглежда много добре. А ябълката ще я вариш ли? На мен ми дават хубави ябълки, обаче не смея да се престраша да ги дам сурови на този етап, а пък и не  ми се иска да ги варя.

mama irina, аз също съм взимала везна под наем. Беше в началото, когато децата изяждаха около 60 мл. и ме вкара в повече филми, отколкото ползи имах от нея. Като я върнах и се почуствах по-добре. Та тази везна, специално бебешка, имаше грешка на меренето 20 гр. и реално грешката при измерванията за едно хранене си ставаше 40 гр. Със сигурност твоята бебка изяжда повече в момента, но имай едно наум и не се тормози много-много с показанията. А ти имаш съмнение, че проблемите идват от малко приета храна ли? Понеже не помня какво си писала, бебето ака ли често зелено ако?
Благодаря за инфото за кашите! Аз миналия път май само оризова готова съм давала. Иначе си правех директно овесени ядки или елда и др.

gretalinka,
Скрит текст:
при все едно и също ли пюре връща? Тази сметана по това време мен ме притеснява! ДО колкото си спомням жълтъкът съм давала преди месо и то доста след начало на захранването. Не избързвай, да не дръпнеш дявола за опашката. По-добре да захранваш до декември! Сега прочетодо края пропуснатите коментари и тази твоята лекарка бих те посъветвала да я смениш! Ама сериозно го казвам! На колко ти е детето вече(извинявай, но не ми се рови в началния пост да видя кога е родено), че да не може да седи, а да може да яде месо!!! Юни месец имаш право без никой нищо да ти каже да сменяш ЛЛ. Щом детето повръща от неголямо количество(да кажем, че 60 мл не е голямо) то значи има проблем със състава. Казваш, че е повръщало от тикви от спанак(!?!) със сметана(!?!?!?!?). На пръв поглед няма еднаква съставка. Обаче в готовите пюрета няма само това, което е заглавие на пюрето! (Нещо като вица- като си купиш бисквити катеричка, вътре катеричка ли очакваш да има?  Grinning) Освен това на готовите продукти винаги има един доста притеснителенадпис- може да съдържа следи от .... Ти реално не знаеш какво има в пюрето, което яде твоето дете и поради това, повръщането може да е реакция към  някоя съставка, за която дори и не предполагаш. Дай почивка малко на стомахчето на детето. Ако не те притеснява би ли пуснала списъче, ако си водиш бележки, кога какво си давала, какво количество, дохранване ако е имало и към кое е имало реакция? Другото , което искам да ти напиша е за седенето. Не мога разбера точно как е седяло бебето върху масата. Обаче предполагам, че е седяло под 90 градусов или по-малък ъгъл. В това положение стомахчето е свито на 2 и е голям дискомфорт за който и да било да се храни в това положение. Оригва ли бебето след пюре? Предлагаш ли вода? Разреждаш ли пюрето с  мляко/АМ? Иначе съм съгласна с коментарите на другите, относно това, че уж щеше да внимаваш и да четеш, а то излиза, че си забравила да го правиш.

# 715
  • Мнения: 1 390
Включвам се съвсем набързо. На болните - бързо оздровяване! Мм се влачи с някаква кашлица и стискам всички палци да не разболее дреб, защото ще е страшно, вече почти никаква кърма нямам.

И основното - дори минимално количество кърма разрежда кашата на водичка Simple Smile аз давам бананова на хумана и в нея слагам плодове, но тя май е млечна. Така или иначе, дреб я понася много добре.

За сядането - той сам се вдига вече и седи около минута, преди да се срути. Не го спирам, но гледам да не прекалява.

Тая сметана на хип и мен ме изкуши, но ще е доста по-нататък. Засега вървим добре, а дреб обожава картоф с кърма, така че сега половината изцедено отива запас във фризера Simple Smile

# 716
  • Мнения: 2 653
danny_p, и моята кърма никаква я няма. Аз също слагах в пюрето, обаче като сложа да разредя и ми отиват едни 30-40 мл, а децата не ги изяждат и само я хвърлям. Започнах да салагам АМ в пюретата, а кърмата я сипвам в шишенце и я давам като деликатес между храненията, ако е много малко с лъжичка, че и в шишетата остава, а всяка капка ми е ценна и съм се измъчила да я има. А като си спомня как хвърлях остатъци от недоядена кърма едно време....

# 717
  • Мнения: 2 104
Добро утро! Днес моята бебка става на 6 ммесеца. Пожелавам си да е здрава и много, много, много щастлива!

fiona притеснява ме това, че тя суче максимум 3 мин. и се изпъва и повече не мога да я сложа на гърда. Като засуче и стомахът ѝ започва да къркори и спира. Ако е будна дори не иска да засуче или прави 2-3 засуквания и се дърпа. От месеци я храня само в полусънено състояние, дебна кога се разбужда и бързам да я кърмя. Обаче се замислям какво ще стане като се позатопли и започнем да излизаме навън. Аз сега почти не я извеждам / преди/ след ваксина; беше болна вече 3 пъти за последните 2мес.; ако има мъгла; често асансьорът не работи/. За последните два месеца/5 и 6/ е наддала 700гр общо. Гастоент. е на мнение, че детето изглежда добре, но наддаването само по себе си е малко и понеже  имаме съмнение за АБКМ, слуз и кръв в акото , предлага да давам добавка. Засега аз не съм съгласна и ми се иска да видя колко кърма изсуква, но ако наистина е малко ще трябва да дохранвам. Проблемът е, че тя предлага да опитам за давам обикн. АМ, за да провокирам организма и да видим ще има ли реакция/повече кръв/ а това не ми допада. Диетата/безмлечна/, която спазвам 3 мес. се обезсмисля. Според мен ако се налага добавка трябва да е формула с напълно разграден белтък, но гастрото казва, че понеже е била само на кърма няма да го приеме, то е с горчив вкус. Другия проблем е, че бебка не може да пие с биберон. Пробвала съм с кърма, не знае какво да прави, просто стиска 2-3 пъти между челюстите и го избутва. Ако давам добавка през деня някак ще се справя, но през нощта е абсурдно да храня с лъжичка, спринцовка , тя и без това е неспокойна и я приспиваме с много усилия и заспи ли не смеем да мръднем, за да спи.
 Ака 2-4 пъти на ден/ не е често според мен и док./ , жълто, жълто -зелено ,понякога по- тъмнозелено, с доста слуз и както казва гастрото- жилаво е- стои като лепило или направо се виждат 2-3 жилки или нишки ,  колкото моето кутре, консистенция като на сухото лепило  Crazy. Обикн. първото за деня е по- гъсто, после са по-редки, но това съм чела, че е норм. Има кисела миризма и мехурчета, което ако се види как излиза си е пяна, има си и лактозна непоносимост.
Понеже Пипи и elliee питаха за акото на кърмените бебета, та с по-горе отг. и на тях  Wink

# 718
  • София
  • Мнения: 1 740
mama irina честита ви половин година Simple Smile как бързо минава времето. Да сте живи и здрави и да растете щастливи и усмихнати. Иначе много съжалявам за ядовете около храненията...много неприятно е така....дано покрай захранване нещата да се оправят. Неприятно е, че те карат малко да експериментираш с млякото.

fiona вчера като измислих че към моркова ще сложа ябълка отворих и погледнах по наличните книжки рецептите за това пюре и пише да си се обработва термично ябълката. Аз точно това исках да видя де, че и аз се чудех. За кашите после погледнах и е същото, така че ще я правя на пара с моркова, а в кашата ще я варя направо с нея (не съм сигурна как се приготвят де, но за овесената със сигурност). Аз още нищо сурово не съм давала т.к. и сокове не съм предлагала. Ще поизчакам с тези неща.
Иначе вярно, че пащърнак с морков е малко странно, но видях такава рецепта и затова реших, че си подхождат - аз по предложените рецепти си правя комбинациите, но пък аз още не съм яла пащърнак самата аз Simple Smile взела съм един и уж трябваше да го направя тези дни ама все отлагам, че нали сме на 90 дневната с ММ и нещо не измислям къде да го впиша. Имаше една рецепта на бон апети, където като гарнитура изпекоха, тиква, морков и пащърнак и исках и аз така да направя. Няма да е днес, че сме на въглехидрати Simple Smile

# 719
  • Мнения: 834
И аз обработвам ябълката (която давам от три дни де  Mr. Green), четох, че всичко трябва да се минава термично (освен банан и авокадо), но не помня докога; трябва пак да се разровя  newsm78
Ние днес се успахме и ММ закъсня за работа - първи ден в новия офис, трябваше да им пукат шампанско за добре дошли  hahaha hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт