Вагинално раждане след цезарово сечение и превенция на цезаровото сечение-Тема 6

  • 110 843
  • 467
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 44
Здравейте, имам едно нормално раждане, при което използваха окситоцин накрая, защото ми намаляваха контракциите и едно секцио по спешност (едно дете имам). Сега отново съм бременна и лекарката е резервирана относно нормално раждане. Мен ме притеснява това, че ако се наложи както първият път окситоцин, в статиите чета, че нормално раждане след секцио не бива да бъде предизвикавано с медикаменти, които усилват контракциите, за да не се получи разкъсване на матката.   Какво мислите за окситоцина, обсъждали ли сте този въпрос с лекарите си?

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, имам едно нормално раждане, при което използваха окситоцин накрая, защото ми намаляваха контракциите и едно секцио по спешност (едно дете имам). Сега отново съм бременна и лекарката е резервирана относно нормално раждане. Мен ме притеснява това, че ако се наложи както първият път окситоцин, в статиите чета, че нормално раждане след секцио не бива да бъде предизвикавано с медикаменти, които усилват контракциите, за да не се получи разкъсване на матката.   Какво мислите за окситоцина, обсъждали ли сте този въпрос с лекарите си?
И при двете ми раждания за използвали, но на бавна капка и за кратко. Малко в началото и малко в края. Не е имало проблем. Но почти през цялото време се разхождах и не бързахме Simple Smile

# 287
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте,
има ли от вас с успешен Vbac, без бебетата ви да са били в оптимална позиция? Например главично, но в дясно и трудно ли протече раждането?Simple Smile newsm78

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Първото беше предно тилно, второто - задно тилно. Второто беше мноого трудно, но не знам дали се брои vbac  Rolling Eyes

# 289
  • София
  • Мнения: 429
kremi1393 Пуснаха ми за плацентата окситоцин. С всяко следващо раждане по трудно се отделя. Не е имало проблем.

Rathselip При мен беше главично в дясно. Питаха ме дали съм спала на дясната си страна, ами сигурно съм спала. Simple Smile В последствие се завъртя и имаше шанс да не стане нормално. След това намери правилната посока и си родих. Няма как да предвидиш какво ще стане на момента. Според моя критерий не съм имала трудно раждане.

# 290
  • София
  • Мнения: 18
Уф..аз спя почти само на дясно, опитвам се непрекъснато на ляво, но хич не ми в удобно и като заспя сама си се обръщам пак на дясно в съня си. Много си се ядосвам!:)

# 291
  • София
  • Мнения: 18
И един малко странен въпрос...чета един чужд форум и случайно попаднах на доста постове за това, как бременни жени сами си проверяват шийката за изглаждане и разкритие. Много любопитно ми стана някой от вас пробвал ли е? Доста време не се престрашавах, но накрая си казах...че бременните секс правят, пък един пръст и то много внимателно едва ли би било проблем и един ден под душа (за да съм сигурна, че всичко е чисто и дезинфекцирано) се опитах да проверя и останах леко озадачена - изобщо не я достигам тая шийка! Simple Smile

# 292
  • Мнения: X
Изобщо не си прави такива експерименти.

# 293
  • София
  • Мнения: 18
Момичета,  родих преди две седмици, отново секцио, не ми се пишеше дори, толкова се надявах нещата да се получат този път. Точно на термина, привечер водите ми изтекоха и може би сама съм си виновна за това, знаех, че не трябва да пренасям, затова ходих много същият ден, включително катерих стълбите до последният етаж...няколко пъти...лек масаж на зърната с крем за зърна, пикантна храна и резултата - мехурът се спука, като първоначално имаше кръв, което явно е било тапата! След това си течеше бистра течност! Обадих се на лекарката, която ми каза да отивам в Окръжна първо да ме прегледат дежурните и после да и се обадим да и кажем какво е положението. Дежурната, която ме прегледа...д-р Братоева и се обади след прегледа по телефона и каза, че нямало смисъл....главата била подвижна, високо и записът не показвал никакви контракции (макар, че записът трая само 5 минути) и 0см разкритие. По тона и усетих, че е скептична и, че нещата не вървят към нормално раждане. Даде ми телефона и моята лекарка ми каза: "миличка съжалявам, няма смисъл да те стимулираме...много ми се искаше да се случи нормално, но няма изгледи да стане, да те готвят за секцио, идвам." Доплака ми се направо...усетих, че сякаш не вярват, че ще се справя...бяха минали само 2 часа откакто изтекоха водите. След това ме вързаха на колани...защото имаше спешен случай преди мен за операционната, та бая си почаках, контракциите зачестиха и бяха доста силни вече, но екипа вече беше букнат и в готовност за операция, та все едно не ги забелязваха. На операционната се оказа, че съм направила едва 2см. разкритие за петте часа откакто се спука мехура. Секциото иначе мина перфектно, и д-р Братоева и д-р Жекова се държаха прекрасно, нищо лошо не мога да кажа за тях...напротив - страхотни и като хора и като професионалисти. Дали, ако не бяха изтекли тези води нещата щяха да се получат...кой знае! Дали ме подцениха и решиха, че няма да се справя или наистина се налагаше секцио...също не съм съвсем сигурна! Остава ми една лека горчивина, мамите минали по моят път знаят за какво говоря, но този път няма да и се дам, като предишният! Животът продължава! Simple Smile

# 294
  • сф
  • Мнения: 394
честото най-напред Simple Smile
да ти е живо и здраво детенцето и ти бързо да се възстановиш!

съчувствам ти за начина, по който са се развили нещата. не съм мед. лице, но мнението ми е, че по всяка вероятност си имала родилна дейност и шанс за нормално раждане, но екипът е решил да "заложи на сигурно". в българските болниици протоколът е такъв, че не те оставят "неродила" за повече от 24ч след като са ти изтекли водите. а пък раждането след едно секцио си е първо раждане и както е добре известно, първто раждане нерядко се случва по-бавно. и машината се завърта...

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета,  родих преди две седмици, отново секцио, не ми се пишеше дори, толкова се надявах нещата да се получат този път. Точно на термина, привечер водите ми изтекоха и може би сама съм си виновна за това, знаех, че не трябва да пренасям, затова ходих много същият ден, включително катерих стълбите до последният етаж...няколко пъти...лек масаж на зърната с крем за зърна, пикантна храна и резултата - мехурът се спука, като първоначално имаше кръв, което явно е било тапата! След това си течеше бистра течност! Обадих се на лекарката, която ми каза да отивам в Окръжна първо да ме прегледат дежурните и после да и се обадим да и кажем какво е положението. Дежурната, която ме прегледа...д-р Братоева и се обади след прегледа по телефона и каза, че нямало смисъл....главата била подвижна, високо и записът не показвал никакви контракции (макар, че записът трая само 5 минути) и 0см разкритие. По тона и усетих, че е скептична и, че нещата не вървят към нормално раждане. Даде ми телефона и моята лекарка ми каза: "миличка съжалявам, няма смисъл да те стимулираме...много ми се искаше да се случи нормално, но няма изгледи да стане, да те готвят за секцио, идвам." Доплака ми се направо...усетих, че сякаш не вярват, че ще се справя...бяха минали само 2 часа откакто изтекоха водите. След това ме вързаха на колани...защото имаше спешен случай преди мен за операционната, та бая си почаках, контракциите зачестиха и бяха доста силни вече, но екипа вече беше букнат и в готовност за операция, та все едно не ги забелязваха. На операционната се оказа, че съм направила едва 2см. разкритие за петте часа откакто се спука мехура. Секциото иначе мина перфектно, и д-р Братоева и д-р Жекова се държаха прекрасно, нищо лошо не мога да кажа за тях...напротив - страхотни и като хора и като професионалисти. Дали, ако не бяха изтекли тези води нещата щяха да се получат...кой знае! Дали ме подцениха и решиха, че няма да се справя или наистина се налагаше секцио...също не съм съвсем сигурна! Остава ми една лека горчивина, мамите минали по моят път знаят за какво говоря, но този път няма да и се дам, като предишният! Животът продължава! Simple Smile
Честито бебче! Бъдете живи и здрави. Това е най-важното в крайна сметка Simple Smile разбирам и начина, по който се чувстваш обаче..възможно да е било заради това, че Братоева те е приела и е решила да е секцио. От друга страна на изтекли води ако си нямала никакво разкритие и бебето не се е било "смъкнало" наистина шанса не е бил голям. И двете нормални раждания, които съм имала там бяха при 5 см разкритие при прием и запазен мехур..

# 296
  • Мнения: X
Не е точно така. В чужбина при изтекли води и нормални тонове те пращат да си чакаш смъкването и контракциите вкъщи.
Честито бебче, радвай му се и не се измъчвай  Hug !

# 297
  • Мнения: 44
Има ли мами от Варна, родили нормално след ЦС и при кой лекар?
На мен лекарката ми каза, че много била тънка стената на цикатрикса и не се наема да ми прави нормално разждане.
Ще се консултиран още с някой (но кой???) и ако е на същото мнение, може би има защо...

# 298
  • София
  • Мнения: 18
Първият лекар който ме следеше ми ги говореше същите, само за да ме откаже. Цикатрикса бил тънък колкото вестник. Щял да се скъса, дори искаше да вадим бебето три седмици по-рано! Е след време забрави какви ми ги е говорил и измери цикатрикса 8 мм, перфектен според думите му! Смених го на следващият ден! Второ мнение доказа,че цикатрикса не е изтънял и нямам мед.показания за секцио!

# 299
  • Мнения: 44
Rathselip все пак един и същ лекар ти е казал в началото едно, после друго. При мен лекарката не си сменя мненията. Второто мнение с какво изследване беше доказано, на ехограф ли те гледах, освен гледането замерване някакво правиха ли? За софия ли става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт