"Бялата кралица"

  • 23 148
  • 114
  •   1
Отговори
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
На 7 януари от 21:30 часа премиерно по bTV стартира драматичната английска поредица "Бялата кралица" (The White Queen). Вдъхновен от сериите новели "Войната на братовчедите", сериалът разказва историята на три жени, които се борят за трона на Англия.

Действието се развива през 1464 година, когато цялата страна все още се опитва да се съвземе след деветгодишна война. Двете враждуващи групи от едно и също семейство, камарата на Йорк и камарата на Ланкастър, са изправени едни срещу други в борбата за кралския трон и никой не е готов да се откаже преди да е осъществил своите планове. Междувременно, три жени с големи амбиции правят всичко възможно, за да се доберат до най-голямата власт в Англия. Тези жени са Маргарет Бюфорт, Ан Невил и Елизабет Уудвил.

Предателствата, конспирациите и лъжите стават част от ежедневието на дамите и те са готови да пожертват всичко, за да се доближат до трона на Англия. Докато Бюфорт се опитва да превърне сина си Хенри Тюдор в един от управниците на страната, Уудвил обединява сили с противниците си от камарата на Йорк и не след дълго се превръща във властващата "бяла кралица".

Какво мислите за сериала , има ли такива които ще го следят? 

# 1
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 868
Аз съм го гледала преди време и много ми допадна. На Филипа Грегъри не съм й фен, но специално тази книга ("Бялата кралица") е доста добре написана и са спазени елементарните исторически източници, има и здравословно количество измислица, не изсипано на конвейер и безразборно както в "Другата Болейн". Много харесвам периода на Йорк и Тюдорите и смея да кажа, че съм изгледала и изчела къде-що има.
Специално Елизабет Удвил е била мноооого интересна и магнетична жена, поразителна красавица с огромен чар и обаяние. Омъжила се е за близо 10 години по-малкия от нея крал Едуард (той е вторият й съпруг), ражда му десет деца и са женени близо двайсет години. Имат изключителна любов.  Властва като пълноправна кралица на Англия, но на няколко пъти се опитват да я свалят от престола - много е мразена, защото е имала огромно влияние над мъжа си, а тогава е било светотатство кралицата да влияе повече на краля, отколкото съветниците му Wink

Тя реално е баба на Хенри VIII (със шестте жени) и прабаба на Елизабет I - Кралицата Дева. Двамата й сина - Едуард и Ричард - са известните "Принцове в Тауър" - изчезнали мистериозно, безследно, след като биват затворени уж временно от чичо си, брат на баща им в двореца Тауър. Момчетата изчезват и до ден днешен не се знае какво се е случило с тях - не са намерени нито живи, нито мъртви...

# 2
  • Мнения: 1 350
Тъкмо тази тема търсих  днес  Hug
Сериалът започна обещаващо.Малко в повече ми дойдоха секс сцените ,но вината е моя ,че гледам с 5 годишния си син Blush Той мислеше ,че това е филм за рицари и воЙни Crazy 
Кралят е убийствено красив ! Пак се влюбих  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 3
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Тъкмо тази тема търсих  днес  Hug
Сериалът започна обещаващо.Малко в повече ми дойдоха секс сцените ,но вината е моя ,че гледам с 5 годишния си син Blush Той мислеше ,че това е филм за рицари и воЙни Crazy  
Кралят е убийствено красив ! Пак се влюбих  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ще трябва да си го делим значии този крал , голям е симптатяга и аз съм така  newsm76
ПП: и при мен се получи подобна ситуация ( но с племенницата ми ) тъкмо я виках да дойде да гледа красивия крал , пък те взеха че се разгорещиха  , едва изключих ТВ Joy

# 4
  • Мнения: 328
И аз заради краля се загледах,пък то взе че ми хареса и филма...

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
И кралят ми хареса, и бъдещата кралица си я бива. За сега филмът е интересен, ще видим по-нататък какви ще ги натворят тия хубусници. Аз само малко не разбрах кога ще се излъчва този сериал, някой може ли да ме светне?

# 6
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
В сайта на БТВ пише , че ще го дават от сряда до петък (21:30-22:30) , първите 2 дни са "Истинските истории " Simple Smile

# 7
  • Мнения: 14 835
И аз се загледах във филма и харесах краля.Какво ще правим не знам.Ама те кралете са свикнали с много жени така че няма да е проблем
В интерес на истината и аз си помислих снощи че бракът е фиктивен само и само да преспи с Елизабет
Мислех си че ще обяви брака си с френската принцеса но за ужас на Уоруик той обяви брака си с Елизабет.
Мисля ,че това ще му донесе неприятности обаче.Уоруик побесня че не му се подчиниха

# 8
  • Мнения: 1 350
http://www.thehost.wikia.com/wiki/File:Max_Irons_actor.jpeg
Кой питаше за крал Едуард  bowuu
Добре де ,бива ли ..85 набор! По-дърта съм от всички готини мъже ! Whistling

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Малеееййй ей туй са вика крал, нищо че е малък. Айде заредила съм се пред телевизора с няколко мандарини и съм в бойна готовност, чакам да почне. tv

# 10
  • Мнения: 1 350
Систем ,ти пък мандарини  Flutter Аз направо едно винце си сипах и чакам  Едуард  да идва ! Нищо ,че е по-малък от мен ,няма да го върна ,Я  hahaha

# 11
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Верно, ей ся на рекламите търча и аз за винце и почвам да гледам внимателно как точно ще си направят кралче.

# 12
  • Мнения: 1 350
Кралче не успяха да направят ,нищо ...имат още 9 опита  Crazy
Хареса ми серията снощи ! Много пищно беше пресъздадена церемонията по коронясването.
Дъщерите на Уорик са много красиви,много ! Едната е като порцеланова кукла ,направо й завидях !
Ако правилно съм разбрала и днес ще има епизод !

# 13
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Да и днес ще им се порадваме по ТВ   Laughing

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Гледах го миналата година, но не мога да разбера защо още няма втори сезон. Свърши наникъде. А имал много награди. Значи причината не е нисък рейтинг.

Общи условия

Активация на акаунт