"Бялата кралица"

  • 23 171
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 365
Едно видео-поздравче от мен  Heart Eyes https://www.youtube.com/watch?v=IKHTszSkmEc

# 31
  • Мнения: 31 382
Харесва ми сериала.

# 32
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Някой знае ли колко епизода е тоя филм?

1 сезон, 10 епизода, но оригиналните са по 60 мин. а "нашите" ~ по 45, така че може би ще гледаме около 15 епизода ...

кратка историческа справка: Войната на розите

# 33
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Целия сезон го има в замунда , епизоди по 60мин, субтитри и добро качество  Peace

# 34
  • Мнения: 8 857
Гледам го и затова се записвам тук, научих сега за актьорския състав.

# 35
  • Мнения: 8
Чух , че ще започва нов сериял и викам чакай да видим за какво става дума newsm03.След 30 мин вече бях влюбена (за пореден път)  Heart Eyes.Кажете ама честно, има ли по-красив мъж  newsm20 smile3501?!Филма е хубав, актьорите са хубави , а историята на любовта им направо те кара да им завиждаш.За два дни изгледах всичките 10 серии от замунда.Просто не можах да спра. smile3517
Сега завиждам на тези, които не са го гледали.

# 36
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 365
И този епизод беше много силен , но тези нагледно представени сцени на раждане ми идват малко в повече  ooooh!

Какво ли не правят хората , заради едната власт...  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 775
Много хубав филм, а Едуард е.... Twisted Evil да кажем, че напълно разбирам Елизабет, че така бързо се нави да се оженят  Flutter

Аз пък харесах сцената с раждането, нека така да го показват-иначе е много изкуствено, когато показват бебета, които са розови и чисти, а на всичкото отгоре изглеждат почти на годинка.

# 38
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Айде да им е честито,роди им се кралче.  : newsm30

# 39
  • Мнения: 1 350
Някой ще ме светне ли какъв е случаят с Едуард Ланкастър newsm78 Защо е такова чудовище ,какво се е случило с него ? И защо майка му е такава кучка за Бога #Crazy

# 40
  • София
  • Мнения: 1 152
Изгледах всичко и съм впечатлена. Аз съм голям фен на ерата на Тюдорите и се чудех на себе си как съм изпуснала този сериал. Кралят Crazy го обожавам, мнооого е красив. Елизабет е много добре подбрана, точно като описанието в книгите. Много красива и тя. Персонажът, който физически чак ме дразнеше е майката на Ханри 7. Еййй, не спря да реве това чудо 10 серии! Кой каквомправи тази или реве, или се моли на Бог за знаци. Само като я видех и ми идваше да й залепя шамар. И със специфичкине си физиономии, ах как я издържах не знам!
Жалко, че няма да има втори сезон. Можеха да покажат малко от живота на Хенри 7 и кралица Елизабет. Все някак щях да изтърпя майка му #2gunfire

# 41
  • Мнения: 31 382
Елизабет е красавица, но краля никак не ми харесва на мен.

# 42
  • Мнения: 336
Филмът е много интересен, а персонажа на Елизабет още повече. Разтърсих се за инфо за нея и открих много интересни истории, написани от една мацка в друг форум. Пускам малко инфо, на който му е интересно да чете.
Скрит текст:
Като стана дума за Мери и Елизабет, според мен една от най-оклеветените жени в историята е тяхната прабаба - Елизабет Уудвил, майка на майката на Хенри VІІІ. Нейната история е малко като на Пепеляшка, само че без хепиенд: традиционно е представяна като бедна, красива, алчна и хитра вдовица с многобройно семейство, успяла да оплете младия крал Едуард ІV (по-млад от нея с пет години), да му стане не любовница, а съпруга и оттам нататък да почне да раздава титли и пари на недостойното си семейство. Изворите обаче сочат нещо друго: че тия на членовете на семейството си - братята си, сестрите, двамата сина от първия брак. Но всъщност тя не би могла да го направи без съгласието на краля, който вероятно е търсел начин да създаде нов слой дворянство, вярно само на него. Във връзка с тия женитби има и един известен куриоз: двайсетгодишният брат на кралицата, Джон Уудвил, се оженва за осемдесетгодишната херцогиня Норфолк, която смятайте колко пъти може да му бъде баба. Три пъти вдовица. Черешката обаче е другаде: младоженката надживяла и този си съпруг!

Скрит текст:
Началото на истинската сапунка на кралица Елизабет, наричана още лейди Елизабет Грей, родена Уудвил 

В средата на ХV век Англия е разкъсана от борбата на родовете Ланкастър и Йорк за трона. След полагаемата се доза кръвопролития младият херцог на Йорк става крал под името Едуард ІV. Силата зад трона обаче е роднината му граф Уоруик, който е доволен от положението си и иска да го затвърди, като избере на Англия достойна кралица и да подчертае собствената си роля в изгодния съюз. Докато обаче Уоруик си води преговорите, Едуард получава молба за помощ от лейди Елизабет Грей, вдовица на благородник, паднал в битките на страната на Ланкастър. Тя го умолява да възстанови земите на покойния й съпруг на двамата й малки сина. Едуард не само се съгласява, но и се влюбва в нея и сключва брак с нея - тайно. Четири месеца оставя Уоруик да води брачни преговори с Франция и Савой и най-накрая изненадва света, че вече си има кралица. Започва се кампания на системно оплюване на Елизабет и близките й. Нито Уоруик, нито майката на Едуард са възхитени от младоженката от ниско потекло (макар че по майчина линия произхожда от най-знатните семейства в Европа), която на всичко отгоре доказва старата максима, че роднините на новата кралица по принцип са облагодетелствани. Естествено е и че останалата част от аристокрацията е недоволна от това. Проблемът със семейство Уудвил обаче е елементарен - те просто са прекалено много. Майка, баща, над десет братя и сестри, двама сина от първия брак - доста прираст е довела невестата в кралското семейство. Роднините й получават постове и богатства, братята и сестрите й сключват изгодни бракове - дотук нищо особено. Но са много. Няколко години по-късно Уоруик решава, че родът Уудвил е повече, отколкото може да понесе, и урежда една малка гражданска война, по време на която Едуард е принуден да бяга извън Англия, а Елизабет и децата й да търсят убежище в Уестминстърското абатство. Там се ражда престолонаследникът Едуард. Направо като в приказките. Накрая "доброто побеждава" и редът е възстановен. Пак като латиносериал с хепиенд.


Едуард умира неочаквано след двайсет години царуване и започва посмъртното боричкане за властта. Престолонаследникът, както повелява традицията, е в Уелс. Елизабет изпраща да го доведат в пълна тайна и колкото се може по-бързо в Лондон. Нейните планове обаче не съвпадат с тези на нейния девер, Ричард. Той събира войска, пресреща младия крал по пътя и въпреки че момчето се опитва да му се противопостави, арестува брата на Елизабет (възпитател на принца), сина й от първия брак и още един от приближените на Едуард, след което обявява, че сам ще отведе краля в Лондон. При новината за арестите Елизабет и децата й търсят убежище в Уестминстърското абатство. По средновековните канони никой няма право да изведе насила от църквата лице, потърсило убежище там, но Ричард поставя около абатството въоръжена стража

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 17:21 от La Kamba

# 43
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 365
Някой ще ме светне ли какъв е случаят с Едуард Ланкастър newsm78 Защо е такова чудовище ,какво се е случило с него ? И защо майка му е такава кучка за Бога #Crazy

На мен ми се стори , че майката и сина имат интимна връзка  hahaha Просто това зяпане , това шушукане и не отделяне от полата на майка си ме наведе на тази мисъл и затова майката ревнува и се държи като кучка , но едва ли е така  hahaha

# 44
  • Мнения: 1 762
И на мен ми хареса, изгледах го за два дни, можеха и повече серии да направят.Някак много бързо минаваха през годините, ако беше по-подробен в някои моменти май щеше да е по-добре.

Персонажът, който физически чак ме дразнеше е майката на Ханри 7. Еййй, не спря да реве това чудо 10 серии! Кой каквомправи тази или реве, или се моли на Бог за знаци. Само като я видех и ми идваше да й залепя шамар. И със специфичкине си физиономии, ах как я издържах не знам!
+1  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт