Фраза, която мразя

  • 1 070 395
  • 19 307
  •   1
Отговори
# 18 030
  • София
  • Мнения: 957
Дразни ме "физически магазин" за реален, а не он-лайн.
Не може ли да се каже "Взех го от магазина", а ако е он-лайн "Взех го от сайта"?!
Физически...

# 18 031
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Просто "магазин" не дава точна информация вече.
Както навремето е било само "гара", а след това са станали "ж.п. гара", "автогара", че и "аерогара" по някое време. Simple Smile

# 18 032
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Много ме дразнят: входирам, стартирам, комуникирам и други подобни, които чувам непрекъснато навсякъде.

# 18 033
  • Мнения: 2 847
Елементарно, колкото по-прост е един човек, толкова по-сложни думички използва. В повечето случаи без да знае значението им. Масово е напоследък. Стига му на човек едни новини по някоя телевизия да изгледа и може да получи възпаление на ушите от небивалици. Stuck Out Tongue Closed Eyes

Наскоро срещнах "толерираме флексибилност". И "любимото ми" в обявите за работа - "атрактивно заплащане". Без уточнение - атрактивно ниско или атрактивно високо. Обикновено в по-голямата част вярното е първото. Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 10:48 от Sysly

# 18 034
  • SF
  • Мнения: 21 242
Атрактивното заплащане е малко на хартия, повечето в пликче.

# 18 035
  • София
  • Мнения: 957
Просто "магазин" не дава точна информация вече.
Както навремето е било само "гара", а след това са станали "ж.п. гара", "автогара", че и "аерогара" по някое време. Simple Smile

Да, но "физически"?

# 18 036
  • Мнения: 19 059
Сетих се за Любена, като разправяше за писмото: "В това писмо аз сезирам него. Това писмо няма как да е писано от друг човек, 8 години съм живяла с него"

Тая женица не съм сигурна дали знае какво означава "сезирам".

# 18 037
  • Мнения: 1 121
Сетих се за Любена, като разправяше за писмото: "В това писмо аз сезирам него. Това писмо няма как да е писано от друг човек, 8 години съм живяла с него"

Тая женица не съм сигурна дали знае какво означава "сезирам".
вероятно е "съзирам"

# 18 038
  • Мнения: 19 059
И аз си го помислих, но 3 пъти го върнах видеото тогава и ясно се чува, че казва "сезирам". Този цитат е от статия, където я цитират и пак е "сезирам".

# 18 039
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Съзирам - визирам...
Когато дъщеря ми беше на 3 смяташе, че цветето е казва безухарче - глухарче, значи не чува, значи "безухарче".

Физически, не идва от физическо. Wink
Реален би било даже по-странно. Виртуалният нереален ли е?

# 18 040
  • Мнения: 41 009
Аз съм за "визирам", така има смисъл.

# 18 041
  • София
  • Мнения: 957
Физически, не идва от физическо. Wink
Реален би било даже по-странно. Виртуалният нереален ли е?

Е, не бих си помислила, че идва от физическо, но и от физика не трябва да идва...

# 18 042
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
На мене безухарчето много ми хареса и вече така ще наричам глухарчето.

# 18 043
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Абсолютно резонно е използването на физически магазин за открояването му от онлайн магазина, според мен.
Купих го от магазина на Найк може да означава, че съм го купила от онлайн магазина на марката. Често си трябва обяснение и за мен физически магазин на марката си е ок за употреба.

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 00:20 от Тарталета

# 18 044
  • Мнения: 54 474
И аз така мисля. Сайт и онлайн магазин не е равнозначно. Има сайтове и без магазини. Физически, или реален магазин е другата опция за пазаруване.

Общи условия

Активация на акаунт