Фраза, която мразя

  • 1 218 139
  • 20 286
  •   1
Отговори
# 3 330
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И тук да кажа - ужасно неприятен израз "ти да видиш".

# 3 331
  • Мнения: 10 300
"Ти да видиш" съм го чувала единствено от Малин Кръстев в "7 часа разлика", при това не повече от два пъти. Стори ми се интересен, но не съм убедена, че му хванах смисъла. Призвуча ми като "ами, верно ли?".

А "какво искаш да кажеш?" питам свекърва ми, когато се опитва да ходатайства нещо за зълва ми. Смята, че ако започне от далеко и заобиколно, никак няма да я усетя какво цели, сама ще си предложа услугите и после хоп, не е излязло първо от нейната уста и тя всъщност изобщо не е искала това от мен, но щом аз искам да помогна, няма да ми чупи хатъра, я. Та с "какво искаш да кажеш", "в какъв смисъл" и подобни, става постепенно по-конкретна...

# 3 332
  • Мнения: 4 304
Друго - тъй като често се налага да издавам фактури, там, къдета се уточнява начива на плащане, в програмата са го заложили "в лева", а съм го търсила и зная, че правилното е "в левове". Grinning
Интересно, не бях се замисляла. Наистина е правилно да се каже "два, пет, сто лева", но "в левове".
Това ме подсети, че в платежните документи се пише BNV или  БНВ/българска национална валута/ вместо лев. В извлеченията на банките също. Ами дразни, защото не пишем американска валута , а долар.
В една банка само станах свидетел как служителката направи забележка, че правилно е да се пише лев.

# 3 333
  • Мнения: 64 898
И тук да кажа - ужасно неприятен израз "ти да видиш".

Аз вече съм го казвала, но пак да го спомена. Twisted Evil
Ужасно противен израз!
Обаче ми прави впечатление, че само от простовати хора се ползва.

# 3 334
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
И тук да кажа - ужасно неприятен израз "ти да видиш".

Аз вече съм го казвала, но пак да го спомена. Twisted Evil
Ужасно противен израз!
Обаче ми прави впечатление, че само от простовати хора се ползва.

Аааа, недей така! За пръв път го чух от съфорумка с прИтенции на юрист Mr. Green

# 3 335
  • София
  • Мнения: 21 080
И тук да кажа - ужасно неприятен израз "ти да видиш".
Аз вече съм го казвала, но пак да го спомена. Twisted Evil
Ужасно противен израз!
Обаче ми прави впечатление, че само от простовати хора се ползва.
Ех, само да те прочете моя колежка тип "малко съм учила, но за сметка на това съм устата и с големи претенции". От нея съм го чула за първи, втори и Н-ти път, мислех, че е поради 11-годишната ни разлика.

# 3 336
  • Мнения: 4 337
"евала", "евала, брато" и тем подобни

# 3 337
  • Мнения: 4 304
"евала", "евала, брато" и тем подобни
и "како" отвратително ми е,изречено от непознат човек/обикновено мангал/!

# 3 338
  • Мнения: 64 898
"евала", "евала, брато" и тем подобни

+ "Евалата"! Sick
Не знам дори защо е членувано?

# 3 339
  • Мнения: 4 337
"евала", "евала, брато" и тем подобни

+ "Евалата"! Sick
Не знам дори защо е членувано?

Ужас!  Sick
Също така много е дразнещо/грозно някой да се обръща към жена "Мадам,......."

# 3 340
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Също така много е дразнещо някой да се обръща към жена "Мадам,......."
Че защо?
Ние сме нация от франкофони, нали така.
Щом употребяваме "мерси" стократно по-често от родната българска дума "благодаря", защо да не заменяме българското обръщение към дамите с френско.  Whistling

Че даже и грозно да е...

# 3 341
  • Мнения: 4 337
Също така много е дразнещо някой да се обръща към жена "Мадам,......."
Че защо?
Ние сме нация от франкофони, нали така.
Щом употребяваме "мерси" стократно по-често от родната българска дума "благодаря", защо да не заменяме българското обръщение към дамите с френско.  Whistling

Че даже и грозно да е...

Не знам, аз като чуя някой да казва "Мадам, как сме?" или нещо подобно не ми харесва

# 3 342
  • Мнения: 1 740
Също така много е дразнещо някой да се обръща към жена "Мадам,......."
Че защо?
Ние сме нация от франкофони, нали така.
Щом употребяваме "мерси" стократно по-често от родната българска дума "благодаря", защо да не заменяме българското обръщение към дамите с френско.  Whistling

Че даже и грозно да е...

И на мен "мадам" никак не ми пречи, даже ми звучи елегантно и възпитано. Обаче все пак темата е за лични мнения и съфорумката си го казва Simple Smile.

Още един образец от новата мода: "Голям/ голЕм си бате!"  Rolling Eyes

# 3 343
  • Мнения: 64 898
На мен не ми харесва "мадама", употребено за жена.

# 3 344
  • Мнения: 4 337
На мен не ми харесва "мадама", употребено за жена.

На мен ми харесва. Аз самата употребявам израза "Тя е страшна мадама"
Също така не ми харесва "маце, пиле, душко...." Някои се обръщат така към сервитьорките "маце, ще ми донесеш ли едно кафенце", "душко, може ли още захар" Ужас!

Общи условия

Активация на акаунт