Фраза, която мразя

  • 1 069 749
  • 19 304
  •   1
Отговори
# 7 650
  • Мнения: 9 876
Още един тъп израз за мен: Жива да не бях. И още по тъпото съкращение ЖДНБ.
Мен пък ме кефи Simple Smile

# 7 651
  • Мнения: 25 614
И мен. Като го чуя на живо, веднага разбирам кой чете във форума.  Laughing

Изключително много ме дразнят изрази от типа "Леле, ако бях аз, щях да извикам мъжа ми да го/я пребие този/тази...". И то за какви ли не ситуации – от засичане с кола, спиране пред нечий гараж, пресичане на неправилно място, забележка към чуждо дете, поглед накриво...Направо гнусно ми става.
Но пък иначе сме царе да пускаме теми за агресията сред децата. Ами, щом са родени и възпитани от такива примати, какви да са?

# 7 652
  • Мнения: 2 143
Но пък иначе сме царе да пускаме теми за агресията сред децата.
Цитат на: Жена зад волана
Я карай! Да не сляза да ти ударя два шамара!

# 7 653
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
И мен. Като го чуя на живо, веднага разбирам кой чете във форума.  Laughing
Ее, аз съм го чувала и преди да започна да чета форума.😀

Даже и от Контрол - жива да не бях 😀

Освен ако не го изговарят съкратено ЖДНБ, де. 😂

# 7 654
  • Мнения: 54 427
И мен. Като го чуя на живо, веднага разбирам кой чете във форума.  Laughing


Имам един приятел, който със сигурност не е помирисвал форума, но съшо използва този израз.
Даже ми беше странно мъж да говори, жива да не бях. Crazy
Ама то си имало предистория, без връзка с форума. Peace

# 7 655
  • Мнения: 80
Точно за "Контрол" щях да напиша и аз, а песента е от поне 22 години.И мен ме кефи.
Напоследък ми е много грозна думата "доброзорно"...неологизъм някакъв

# 7 656
  • Мнения: 54 427
Точно за "Контрол" щях да напиша и аз, а песента е от поне 22 години.И мен ме кефи.
Напоследък ми е много грозна думата "доброзорно"...неологизъм някакъв

Не неологизъм.
Поне на 25 години е, може и повече.

# 7 657
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Мен ме дразни говоренето в мн.ч., когато става дума за дете. Спахте ли? Ядохте ли?
Брех, детето спа и яде, ама майка му не.
Друго което ме дразни е изразът: всичко ще се оправи! Ами не, няма да се оправи или поне не от нищото.

# 7 658
  • Мнения: 9 876
И на мен мн.число ми е много противно. Ами ако ДЕТЕТО не желае да се включи в общото начинание?Simple Smile

# 7 659
  • Мнения: 80
Точно за "Контрол" щях да напиша и аз, а песента е от поне 22 години.И мен ме кефи.
Напоследък ми е много грозна думата "доброзорно"...неологизъм някакъв

Не неологизъм.
Поне на 25 години е, може и повече.
Сериозно? Чух я за първи път преди няколко месеца и реших, че една директорка си я е измислила.

# 7 660
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
"Доброзорно" и аз не го харесвам, не знам защо, тъпее ми леко. От двата алтернативни варианта предпочитам "зорноволно", поне е по-точно.

Не е точно като "ядохме" и "спахме" с детето, но тези дни слушах една жена на 60+ години като свидетелка пред съда да нарича 30-тинагодишния син на друга жена на същата възраст "детето и". Няколко пъти така. Накрая се усети и каза: е, той не е дете, ама на нас са ни деца.
Здрав, прав, нормален мъж на 30, поне няма данни да е друго, да не помисли някой, че става дума за умствено изостанал или по някакъв друг начин инфантилен човек.
Не че ме дразни, малко смешно ми се видя. То вярно, че "деца" се използва в нашия език и като синоним на синове и дъщери (нечии деца) без оглед на възрастта, но все пак в този контекст ми е смешно.

# 7 661
  • Мнения: 54 427
Зорноволно не съм чула.

# 7 662
  • Мнения: 318
Дразни ме израза "напоителен " пост. Само тук го срещам и все го свързвам с напоителни системи. Simple Smile

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 18:26 от Филаделфия.

# 7 663
  • Мнения: 54 427
На мен и напоителните обяснения са ми странни.

# 7 664
  • София
  • Мнения: 4 328
"Доброзорно" и аз не го харесвам, не знам защо, тъпее ми леко. От двата алтернативни варианта предпочитам "зорноволно", поне е по-точно.
за първи път чувам и двете думи. дори и не подозирам какво означават Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт