Фраза, която мразя

  • 1 069 497
  • 19 296
  •   3
Отговори
# 8 700
  • Мнения: 11 505
Същата работа Laughing

# 8 701
  • MT
  • Мнения: 538
Скрит текст:
Имам си един дразнител, който непрекъснато вмъква в изречение "в интерес на истината"... направо изтрещявам!


Може и "реално погледнато". Laughing

Това са моите паразитни фразички, но не ги казвам толкова често. Още не мога да се отуча да ги казвам. Grin

Аз се дразня на себе си за фразата "честно казано", както и ме дразни, когато някой друг я употребява.

# 8 702
  • София
  • Мнения: 19 249
Но тези фрази понякога добавят колорит на речта. Може и без тях, но ще стане като в "1984" - двуплюсдобър.
Не е лошо човек да се самоцензурира, но постната реч също не е приятна.

Много внимавах за паразитни фрази докато пишех  Laughing

# 8 703
  • Мнения: 10 599
Вие все говорите за изрази, думи. Темата е фрази!

Ето още фрази, които се сетих, че мразя:

"Колелото се върти!"

"Животът е такъв, какъвто си го направиш".

# 8 704
  • Мнения: 11 505
Съгласна съм, но колоритът на речта идва от разнообразието на използваните фрази, а не от паразитните такива, които се пльосват във всяко изречение.

# 8 705
  • София
  • Мнения: 19 249
Ето още фрази, които се сетих, че мразя:

"Колелото се върти!"

"Животът е такъв, какъвто си го направиш".
И аз ги мразя, защото невинаги са верни. Иначе дали колело, дали палачинка - идеята е същата.
Но ако чакам колелото да направи оборот, може да не съм жива дотогава

# 8 706
  • Перник
  • Мнения: 300
"като опре яйцето до гъза"

wtf?? какво яйце, защо да се опира в гъз???
от къде на къде един вид

# 8 707
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
"като опре яйцето до гъза"

wtf?? какво яйце, защо да се опира в гъз???
от къде на къде един вид



Смисълът на израза е настъпване на събитие, което вече не може да бъде отложено.
Напр. в момента, в който кокошката снася яйце, то не може вече да бъде върнато обратно  Laughing

# 8 708
  • Перник
  • Мнения: 300
Ааааааааа
аХАаааааааааа
мерси Simple Smile

# 8 709
  • Мнения: 54 421
"като опре яйцето до гъза"

wtf?? какво яйце, защо да се опира в гъз???
от къде на къде един вид



Смисълът на израза е настъпване на събитие, което вече не може да бъде отложено.
Напр. в момента, в който кокошката снася яйце, то не може вече да бъде върнато обратно  Laughing

Според мен смисълът е, че се търси решение на проблем в последния момент, че не се мисли предварително.

# 8 710
  • Мнения: 8 892
"Ко речи?"

# 8 711
  • Мнения: 10 599
Смисълът е "няма връщане назад".

# 8 712
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
За яйцето  Grinning аз го разбирам така: дали ще е вземане на решение, решаване на проблем или предприемане на някакво друго действие, основното е, че се случва, когато вече няма възможност за отлагане.

# 8 713
  • Мнения: 3 961
Много ми е отвратетелен изразът "Отгледах го от парче месо". Винаги си го представям буквално това месо.

# 8 714
  • Мнения: 54 421
Много ми е отвратетелен изразът "Отгледах го от парче месо". Винаги си го представям буквално това месо.

Или от една мръвка. Rolling Eyes

За яйцето - поне аз го употребявам за хора, които все отлагат да свършат нещо и вече като няма накъде, тогава го правят. В последния момент.

Общи условия

Активация на акаунт