Фраза, която мразя

  • 1 218 184
  • 20 286
  •   3
Отговори
# 1 830
  • Мнения: 12 932
Е, "него ден" си е някакъв диалектизъм или архаизъм. Мене не ме дразни.

# 1 831
  • Мнения: 716
''Отивам да пазаря'' или ''Какво имаза пазарене?'' - бляк

# 1 832
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
И аз му викам... И той ми вика... И аз му викам  #Cussing out

# 1 833
  • Мнения: 7 685
Ооо, аз това редовно го употребявам. Няма път, в който да не "викам".  Laughing

# 1 834
  • Мнения: 2 930
И за да не е само спам, на който се почувствах длъжна да реагирам, дразни ме как в бг казват лири на паундите.
   "Британска лира" е официалното название у нас. Може да е дразнещо, но извън неформални разговори трябва да се ползва.
     Курс на БНБ.

# 1 835
  • Мнения: X
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

# 1 836
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

Хаха, леле, това за първи път го чувам.  Shocked

# 1 837
  • Мнения: 12 932
"Няколко санта", вместо "няколко сантиметра".
"Една идея"(повече, по-малко, примерно), въпреки че ми влиза в речника.

# 1 838
  • Мнения: 147
Май и други са го споменавали, но не мога да понасям "обран" в смисъл на изчистен, подреден... Май е на мода в последно време защото често попадам на обрани хора във форума, но не мога и не мога да го възприема като нещо позитивно, направо ми става жал за ограбения човек  Mr. Green

Издивявам и от мешЕна салата/скара по ресторантите, но то си е по-скоро правописна грешка.

# 1 839
  • В Космоса
  • Мнения: 10 159
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

Много ти "ходи", много ти "тича". Grinning

# 1 840
  • Мнения: 364
Дразни ме "заспа ми" когато става дума за някоя дреха, която ти е точно по мярка. Защо точно този израз, не знам.

И онзи ден една позната мерила панталон и разбира се "заспал върху нея".

Хахаха, това е като виц. Simple Smile

# 1 841
  • Мнения: X
Употреба на умалителни от всякакъв род и число в сериозен разговор между възрастни. Вбесява ме и едва се удържам. Особено бързо ме изкарва от кожата ми думата "парички".

# 1 842
  • Мнения: 12 932


Издивявам и от мешЕна салата/скара по ресторантите, но то си е по-скоро правописна грешка.


Май не е правописна грешка Wink . Както и "пекани чушки", "пържен картоф", вероятно е само един в порцията tooth .

# 1 843
  • Мнения: 2 306
В някои порции си е баш така. А какво ще кажете за "сутришно кафе" и "експресо" Wink

# 1 844
  • Мнения: 147
В някои порции си е баш така. А какво ще кажете за "сутришно кафе" и "експресо" Wink
О, да, неправилно прочетените италиански думички са направо отделен жанр - еКспресо, чИабата, пистаЧо, БианЧи... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт