Фраза, която мразя

  • 1 218 270
  • 20 286
  •   3
Отговори
# 3 075
  • Мнения: 6 290
Имам чувството, че живея на друга планета. Никой около мен не говори така.

# 3 076
  • Мнения: 7 816
И аз не съм чувала такова умалително говорене, но в темата стана досадно 10 човека да се включват, за да изреждат нови умалителни думички. Схванахме за какво говорите, стига толкова.

# 3 077
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Не знам
Ама аз не съм такъв човек

Побеснявам, как така не знаеш , дали си гладен,жаден....? Това да не е урок,да не си го научил.
А второто е уникално, как ти сам си се обЯсняваш какъв човек си? Другите хич не те знаят, та трябва ти да обясниш.

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 10:23 от deer

# 3 078
  • Мнения: 4 265
И аз не съм чувала такова умалително говорене, но в темата стана досадно 10 човека да се включват, за да изреждат нови умалителни думички. Схванахме за какво говорите, стига толкова.

А ти от каква позиция преценяваш какво трябва да се пише? Това е форум, всеки преминал случайно през темата е свободен да изброи думите, които го дразнят. Ти пък си свободна да не четеш, ако това те напряга! Ок?

# 3 079
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 769
Скрит текст:
Не знам
Ама аз не съм такъв човек

Побеснявам, как така не знаеш , дали си гладен,жаден....? Това да не е урок,да не си го научил.
А второто е уникално, как ти
сам си се обесняваш
Скрит текст:
какъв човек си? Другите хич не те знаят, та трябва ти да обясниш.

и това не харесвам  Blush

# 3 080
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Скрит текст:
Не знам
Ама аз не съм такъв човек

Побеснявам, как така не знаеш , дали си гладен,жаден....? Това да не е урок,да не си го научил.
А второто е уникално, как ти
сам си се обесняваш
Скрит текст:
какъв човек си? Другите хич не те знаят, та трябва ти да обясниш.

и това не харесвам  Blush

 Embarassed Embarassed Embarassed

# 3 081
  • Мнения: 7 816
И аз не съм чувала такова умалително говорене, но в темата стана досадно 10 човека да се включват, за да изреждат нови умалителни думички. Схванахме за какво говорите, стига толкова.

А ти от каква позиция преценяваш какво трябва да се пише? Това е форум, всеки преминал случайно през темата е свободен да изброи думите, които го дразнят. Ти пък си свободна да не четеш, ако това те напряга! Ок?

Ама разбира се. Защо въобще ми реагираш на поста? Смятам съвета ти за доста обоснован и смислен и ти предлагам да го приложиш и към себе си. Аз смятам да го изпълня Grinning

# 3 082
  • Мнения: 3 669
Когато една позната използва думата " загуцам " в Китен , изпадна в доста смешна ситуация . Започнаха да я питат от кое село е и какво иска да каже с това  Laughing А на мен ми беше много странно , когато бабата на мм ми казваше " скатли " това .

# 3 083
  • Мнения: 12 937
Какво означават "загуцам" и "скатли" ?
А не знаеш ли, че жена не се пита на колко години е и от кое село е? Crossing Arms  Laughing

# 3 084
  • Мнения: 3 669
Какво означават "загуцам" и "скатли" ?
А не знаеш ли, че жена не се пита на колко години е и от кое село е? Crossing Arms  Laughing
"загуца" - задави , "скатли " - сгъни . В случая : ще се загуца/задави/от много сладко и скатли/сгъни/дрехите  Laughing Joy

# 3 085
  • Мнения: 4 265
Какво означават "загуцам" и "скатли" ?
А не знаеш ли, че жена не се пита на колко години е и от кое село е? Crossing Arms  Laughing
"загуца" - задави , "скатли " - сгъни . В случая : ще се загуца/задави/от много сладко и скатли/сгъни/дрехите  Laughing Joy

Къде се говори така? Никога не съм ги чувала тези думи.

# 3 086
  • Мнения: 3 669
Бабата на мъжа ми е в едно село до Пловдив , а момичето със "загуца" е от Пловдив , но не знам от къде знае думата  Simple Smile

# 3 087
  • Мнения: 4 265
Бабата на мъжа ми е в едно село до Пловдив , а момичето със "загуца" е от Пловдив , но не знам от къде знае думата  Simple Smile

Много харесвам Пловдив и знам някои типични думи, но тези никога не съм ги чувала.

# 3 088
  • Мнения: 2 618
Бабата на мъжа ми е в едно село до Пловдив , а момичето със "загуца" е от Пловдив , но не знам от къде знае думата  Simple Smile

Много харесвам Пловдив и знам някои типични думи, но тези никога не съм ги чувала.
От Пловдив съм и никога не съм чувала тази дума  Laughing

# 3 089
  • Мнения: 64 908
Загуцването е от хасковския диалект, другото не съм го чувала.

Общи условия

Активация на акаунт