Фраза, която мразя

  • 1 218 223
  • 20 286
  •   3
Отговори
# 3 105
  • Мнения: 64 904
И мен ме дразни кусам. Даже от форума разбрах, че се ползва в значение на ям.
Аз си мислех, че е опитвам.

# 3 106
  • Мнения: 1 055
Мен ме дразни принципно и доста често го засичам.

# 3 107
  • Мнения: 7 685
И мен ме дразни кусам. Даже от форума разбрах, че се ползва в значение на ям.
Аз си мислех, че е опитвам.

И аз знам, че кусам е "вкуся".

# 3 108
  • Варна
  • Мнения: 7 255
Кусам си е точно опитвам. Не ям.

Къде живеете бре-при мен думата е нормална.  Laughing Ей, значи, много го мразите моя край.

# 3 109
  • Мнения: 10 300
Е, то за Варна толкова неща се изписаха, че се питам 15 години в коя Варна съм живяла.

Но се дразня, че много хора казва тоалет, вместо тоалетна. Дори 10-годишната ми племенничка поправя мойта дъщеря "ние тук във Варна казваме тоалет".

# 3 110
  • Варна
  • Мнения: 7 255
Как така-тоалетна е.  Laughing
Явно от" тойлит"-нали при нас често чужденци задават въпросa къде е тоалетната.

# 3 111
  • Мнения: 64 904
Само във Варна съм чула тоалет, никъде другаде. Crazy

# 3 112
  • Мнения: 18
Много "любимо" ми е  "Ко прайм?",със съответната интонация разбира се  ooooh!.

# 3 113
  • Мнения: 603
Много неща мога да напиша,но половината ще ги забравя.  Laughing

- бебе/бебчо  Rolling Eyes ме влюдява.това да не ти е дете? // милото
- "душа" и всички мъже,които наричат жените така / муцка  Rolling Eyes
- "завиждаш"
- некФи  Rolling Eyes Sick
- да ми говорят на ма/бе/уе - пубертетска работа
- глаголът "пазаря" ми звучи много селско
- това "парички" и други от сорта думи
- говоренето на диалект в града  Crossing Arms
- "На твойте години аз "

# 3 114
  • Мнения: 5 390
Напоследък имам чувството, че има епидемия да се говори умалително.
Най-дразнещото е, че и аз съм се заразила Confused

# 3 115
  • Варна
  • Мнения: 7 255
Хахаха, без пазаря няма сън. Няма!  Joy

# 3 116
  • Страната на приказките
  • Мнения: 372
Много ме дразни да питам какъв ден е, отговор - "петък" и добавката "цял ден". Де не би да си помисля, че половин ден е петък и към обяд се сменя на събота.  Simple Smile
Друго дразнещо - "преценям".
Любимото ми - "да обесня". Ами бесете се, какво чакате.
А иначе "кусам" означава да ям нещо течно - супа, крем, да куснеш, да гребнеш с лъжица. Храна, която се яде с вилица, не се "куса". Преди години на гости ми предлагат да "кусна" някакви нарязани неща, аз гледам в недоумение, а те повтарят ли, повтарят - Кусни де, кусни! И аз - защо пък да кусам? И лъжици не дават Simple Smile Докато се разберем...

# 3 117
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Аз също "куся" го знам като опитвам/вкусвам. Даже си мислех, че "куся" е някакво съкращение на Вкуся  newsm78 Явно навсякъде е различно. Но каквото и да значи ме дразни  Mr. Green

# 3 118
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 764
8, ензим, 8  Hug значи още най-малко 2 години ще трябва се сещам/помня/знам... Crazy

# 3 119
  • София
  • Мнения: 21 091
След вчерашната полемика отворих някакъв онлайн тълковен речник и наистина за моя изненада "кусвам" означавало и "опитвам". Но нали знаете лафа от Шопско: "И я пием редко, а гасто ли е - с лъжица го кусам." Май че и в СЗ България кусам означава само "ям с лъжица".
Чувала съм за човек, прекалил с незаконни доходи/рушвети: "Можеше да си кара още дълго, ама той кусаше с голЕмата лъжица"

Общи условия

Активация на акаунт