Фраза, която мразя

  • 1 218 108
  • 20 286
  •   5
Отговори
# 17 025
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Котаракът Румен откога е, не знам, но "по(д) ягодите" и аз го чух за пръв път преди около 15-тина години.

# 17 026
  • Мнения: 3 554
"Реших, че хората в групата биха харесали това."
Не знам откъде тръгна тази фраза във Фейсбук, но много ме дразни.

# 17 027
  • Мнения: 7 030
Котаракът Румен откога е, не знам, но "по(д) ягодите" и аз го чух за пръв път преди около 15-тина години.
От 2017 г.

# 17 028
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
"Реших, че хората в групата биха харесали това."
Не знам откъде тръгна тази фраза във Фейсбук, но много ме дразни.
Самият Фейсбук го добавя, не го изписва публикуващият.

# 17 029
  • Мнения: 7 808
Аз такова не съм срещала, а участвам в много групи. По какъв повод го виждате? При нечия публикация в група ли?

# 17 030
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Да, на различни езици при това. Дори на моя публикация се появи този израз, без да съм го писала. Не мога да хвана обаче кога точно се появява.

# 17 031
  • Мнения: 64 896
Аз такова не съм срещала, а участвам в много групи. По какъв повод го виждате? При нечия публикация в група ли?

И аз не съм срещала.

# 17 032
  • Мнения: 3 554
Магдена, не съм предполагала, че Фейсбук го добавя, много странно.
Spiritlight, последният пример отпреди малко: "Намерена е златна обеца на площадката до автомивката". Или пък клипове от наводненията в Карловско, придружени с "Реших, че хората биха харесали това".

# 17 033
  • Мнения: 64 896
Къде в групата излиза този надпис. Да се загледам, че наистина за пръв път срещам такова нещо?

# 17 034
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Като текст излиза заедно с публикацията, но не винаги и не ми е ясно от какво зависи.

# 17 035
  • Мнения: 837
Много ме дразни "чеша/чеше ме". Казва се "сърби ме", за Бога.

# 17 036
  • España
  • Мнения: 1 753
Дразни ме много, когато чуя за някого да кажат , че е много “земен” !!!! Ами земен е , какъв да е… “марсианен”  ли ?!

# 17 037
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 8 323
А на мен ми е неприятна фразата “истински човек”, толкова клиширана и използвана за щяло и нещяло, че губи стойност за мен.

# 17 038
  • Мнения: 7 808
Към горното добавям и "автентичен".

# 17 039
  • Пловдив
  • Мнения: 21 672
Земен, истински и обран. Wink

Скрит текст:
Щерката като съвсем малка питаше дали нещо е "истенско", като имаше предвид дали е живо.

Общи условия

Активация на акаунт