Фраза, която мразя

  • 1 218 149
  • 20 286
  •   1
Отговори
# 17 085
  • София
  • Мнения: 21 080
И "наливни цигари" се срещаше.
Това трябва да е архаизъм, понеже по турско време се е казвало "пия тютюн" Grinning
Вероятно става дума за продажбата в магазина на единични цигари (т.е нещо като насипни), през 90-те имаше такава практика.

# 17 086
  • Мнения: 55 863
Разбира се, че за това става дума. Мислех, че е ясно и затова се пошегувах.

# 17 087
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Гледам едно интервю и едни десетина пъти чувам "ЧетАх това, четАх онова..." Rolling Eyes

# 17 088
  • SF
  • Мнения: 27 924
Четах, отидах, розав, бежав...

# 17 089
  • Мнения: 7 756
Повече ми харесва бежев Grinning

Течният прах ми е като сухия шампоан. Едно време сух шампоан беше някакъв спрей, с който си пръскаш косата на сухо, за да не личи, че е мазна. Не съм ползвала, но със сигурност беше нещо в спрей под налягане.
Сега сухият шампоан е сапунено блокче, с което да си измиеш косата. Явно е не върви да се каже "сапун за коса", не звучи изискано, пък и сапунът струва един лев, а "сухият шампоан" - десет Grinning

# 17 090
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 8 323
И сега сух шампоан е спреят, а този на блокче е твърд шампоан. Но допускам, че някой разбрал - недоразбрал ги смесва понятията.

# 17 091
  • Мнения: 7 756
Даа, така има повече логика.  Благодаря за пояснението Hug

# 17 092
  • Мнения: 4 265
Четах, отидах, розав, бежав...
И лИлав.

# 17 093
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Една приятелка на майка ми викаше кИфтета. "Апни си кИфтета де, апни". Satisfied
Някъде от северна България беше родом.

# 17 094
  • Мнения: 55 863
То "кИфтета" е класика. Маса хора го казват на майтап. Например "га яде кИфтета не рива, сега що ривеш...".

# 17 095
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
За пръв път го чувам това. Явно съм много изостанала. И да си призная не го разбрах. Защо ще ревеш за кюфтета? Rolling EyesSweat Smile
Между другото тя не го казваше на майтап. Така си говореше жената по тяхния диалект.

# 17 096
  • София
  • Мнения: 40 958
За пръв път го чувам това. Явно съм много изостанала. И да си призная не го разбрах. Защо ще ревеш за кюфтета? Rolling EyesSweat Smile
Между другото тя не го казваше на майтап. Така си говореше жената по тяхния диалект.
Не помня вече... от виц май идваше.
Вечеря, младеж и девойка. Цел на младежа - секс. Девойката обаче се дърпала. И "Га яде кифтетата не рева..."

# 17 097
  • Мнения: 64 898

Мен ме дразни лилАв. Не знам как е правилно, аз казвам лИлав.

Четах, ядах са от СИ.

# 17 098
  • Мнения: 55 863
Точно лИлав неправилното и дразни хората и ги карат да се подиграват.

# 17 099
  • Мнения: 64 898
Може, не споря. Но на мен така ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт