Отговори
# 180
  • Мнения: 18
Предварително се извинявам за глуповатия ми въпрос - когато споделяте рецепти за кисел и пишете "царевично нишесте" от къде го купувате и това не е царевично БРАШНО, така ли? Аз в магазините цар.нишесте намирам само такова с разни вкусове на ягодка,лимон... Thinking

# 181
  • Мнения: 1 557
Ето снимка на това, което аз ползвам
Скрит текст:
, вземам го от Кауфланд, намира се при нишестета с вкусове, пудингите, смеси за сладолед и т.н. Има и пшеничено, ако си въвела глутен може и него да ползваш.

Zeldelina, драсни някой ред, да знаем, че с Тео сте добре, че взех да се притеснявам за вас Hug.

# 182
  • Мнения: 49
Здравейте,

малката спи по корем от както е излязла от родилния дом  Laughing Тази поза беше единствената в която успявах да я отлепя от себе си и да я сложа да спи. Не мисля, че е проблем този начин на сън.
За кашите "Лека нощ" не съм ги пробвала...не ми се иска все още да замествам и това хранене. Макар, че тя продължава да се буди по 2-3 пъти през ноща и да си цока и аз меко казано вече не издържам. Но пък по време на зъбоникненето кърменето е незаменимо.  Rolling Eyes
Кисел все още не съм давала. Започнах въвеждането на глутена, за сега сякаш върви добре. Притеснява ме само броя на храненията за 24 часа. При нас са около 6-7, като 2 от тях са твърда храна - зеленчуково пюре и каша. Та се чудя не са ли много... Кърмещите мами колко хранения имате за 24 часа и какви са?
Другото което ме притеснява е, че няма мераци нито да пълзи нито да се изправя . Откакто откри, че може да стои стабилно седнала не иска да стои по корем. Sad

# 183
  • София
  • Мнения: 529
Осинко,при нас е точно същото. Цял ден иска седнал или да го вдигна да скача. По корем е драма голяма, колкото и да го лъжа с нещо. Кабелите и стъклените чаши са стимул да надигне дупата, но обикновено приплъзването е назад  Laughing след 30 секунди се е изнервил и не ще повече - директно си се завърта и повечене можеш да го обърнеш - пъне се като магаре на мост.

Ние имаме 5 хранения, 2 от които са кърма -сутрин и вечер. Гледала съм ги лека нощ кашите и като реша да махам вечерното кърмене, може да ги пробвам. Много отдавна си мисля, че 90% от буденията не са от глад. Но всяко дете и майка са различни.

# 184
  • Мнения: 1 557
И ние сме като Макси, само че стимулът е дистанционното, но след минута почва рев и чака да я обърна, в редки случай се врътва сама. Едва от няколко дни прави опити да се изправи от легнало до седнало положение, засега са неуспешни, от полулегнало успява да седне без чужда помощ от 2-3 дни. Няма за какво да се притесняваш Hug!

# 185
  • Мнения: 155
Само за бързо да се включа. бебето ни е подърък и май е от джъмбо. С него не се опитвам да я накарам да лази,защото тя не обича по корем. Преди ревеше докато не я вдигна, а сега се научи и се обръща сама и като я сложа на секундата се е обърнала. И наистина няко деца не пълзят а направо почват да ходят. И ние от полу легнало се изправяме до седнало. Е става че малкия звяр пак мрънка.

# 186
  • Мнения: 502
здравейте и от нас

първо да се похваля, че почна пак да си хапва по малко твърда храна и вече съм много по-спокойна, даже на обяд й давах пюре със заешко месце и мисля, че й хареса

при нас също пълзенето е мираж, но ортопедът ни каза, че неговата дъщеря се е научила да пълзи на две години, дълго след като е проходила  hahaha доста се посмяхме

ние обичаме да спим настрани, до сега никога не е спала по корем, понякога спи и по гръб

Силвия не обича да стои по корем и будна, като я оставя по корем гледам да й мачкам гръбчето или крачетата и да има нещо пред нея, за да се разсейва, но бързо се завърта и застава по гръб

аз също кърмя и храненията са ни 6 или 7, на две от тях давам твърда храна, но понеже не яде много я и докърмвам

и аз мисля, че не всички събуждания през нощта са свързани с глад, а просто нещо я дразни - дали зъб, дали пръц-пръц, но си я приспивам на гърда, че иначе почва едно реване

исках да ви питам какви очи имат вашите бебоци, промениха ли си цвета?
чувала съм, че цвета се променя, когато се започне захранването или когато се спре кърменето, не знам кое е вярно  newsm78


# 187
  • Мнения: 855
Реламите са любими и в къщи. Явно се правят за интелектуалното ниво на бебе.

Ами, това, което всъщност открих, но засега само в интернет е преходно мляко 'Лека нощ' на Хип, в което има ориз и елда. Видя ми се добро като идея. Лошото е,че бях мяркала само кутии каша 'лека нощ' и тотално ги бях игнорирала.
Обиколих половин София и не намерих в магазин (този на Патриарха беше затворен). Поръчах да ми донесат, ако могат в една аптека до нас. Ще видим. Довечера ще сложа в млякото една лъжица просо.
Действително може би не се будят само от глад, но тя търси да суче и докато и пуска нещо успява да заспи. Обаче, явно кърмата вече е малко и от 2:00 нататък ми е нон стоп на гърдите, като в крайна сметка се изнервя и буди. От друга страна изпива доста преди да заспи и би трябвало да и държи повече. Знам ли.  newsm78 Ще пробвам. Предпчитам да се позасити повече преди да заспи, отколкото тепърва да правя АМ пре нощта за бебе на 8,5 м

# 188
  • София
  • Мнения: 529
Според мен, можеш просто да дадеш 50-100мл каша преди да я накърмиш вечерта и ще постигнеш същото. Аз от известно време правя нещо такова, но гледам да е 30минути преди кърмене или около час и четвърт, часи половина преди заспиване, за да не му е тежко на стомахчето.

# 189
  • Мнения: 855
Хм, ами може и така. Малко ме притеснява,че ще се падне доста скоро след предишното хранене,че тя будува около 3 часа, а храненето е добре да е също поне на 3. Ще стане към час и половина интервал между храненията. Освен пък да дам кашата преди да я изкъпя, да има 30тина мин да послегне newsm78

# 190
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Zdraveite mami, za qdeneto predi kapane bqh chela che ne e polezno. Neshto za chervata i banqta. Proveri moje da e ostarqla babeshka istoriq. Dai i poveche AM,ako e po edro bebche poslushai Tartaleta,i az mislq che e udachno da dadesh kasha i sled chas-chas i neshto da dohranish s mlqko. Dnes qdohme krusha s banan i yogurt,mnoogo ni haresa.

# 191
  • Мнения: 1 048
Доколкото знам каша се дава минимум 3 часа преди сън
Вижте и това

# 192
  • Мнения: 855
Ох, мерси за информацията. Няма да си правя експерименти с къпането. Ами няма да давам каша сега, щом не трябва да има по-малко от 3 часа. Аз имах предвид не да я храня с каша преди заспиване, а да сложа само 1л.в млякото. Освен пък да пробвам днес с 200 мл АМ.

Тя не е дребна (73 см), но рядко яде повече от 150 мл каквото и да е. Всъщност само преди заспиване са 180 и каквото си изцеди от мен

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 19:53 от anp

# 193
  • София
  • Мнения: 529
По принцип съм съгласна, но моят човек не пие от биберон, пък и от чаша или лъжица ми отказва ам. Кърмата вечер не му стига, тоест нещо трябва да додам. При мен има ефект отнесен към събуждането. Аз първо изключих всички други фактори за събуждане като зъби, болест, температура и влажност на стаята и възможност да си заспива сам. След като продълги с буденето, предложих допълнително каша час и половина преди сън като почнах с 20мл. Резултатът беше събуждане с 30мин по-късно от обикновено. В момента давам към 100мл супа или каша и вместо да яде в 4, яде в 6.30. Така че за мен работи. Всяко бебе обаче е различно и ако има други фактори на будене е възможно да бъде прехранено детето. Аз додавах каша и миналия месец, когато обаче не просто не беше наддал, ами беше и отслабнал. Ще видим сряда на контролата, но пак ми се струва, че е издължен, но заслабнал видимо.

# 194
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
И аз съм си мислех да давам малко каша преди лягане, но Габи яде каша 18:30-19:00 и после кърмене 21:00 и 23:00, заспива към 12, понякога на гърда, понякога трябва да я дундуркам. И аз я кърмя и сме с 6-7 хранения, като 2 от тях са пюре на обяд и каша вечерта. От другата седмица мисля да заместя сутрешното в 10 с попара. През нощта се буди и ми е по-лесно да я взема да я накърмя отколкото да я дундуркам и заспива докато суче след 5 мин сигурно. Но аз мисля че се буди, не защото е гладна, а я от зъб, я ако се удари в таблата на леглото.
За очите, аз знам че вече в  8 месец остават каквито ще са. Ние сме със сини и вече са по-избистрени.

Общи условия

Активация на акаунт