НУКК - Мнения

  • 29 846
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Здравейте,

Някой може ли да ми препоръча учител от НУКК, който да дава насоки за изпита?

На изпита задачите на цветна хартия ли са или черно-бели?

Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 17:06 от water

# 16
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте,
Явно няма голяма активност тази година относно кандидатстването в НУКК или пък аз просто  не  намирам темата ..
Моля мамите /и татковците/ , чийто деца вече са в НУКК да ми кажат, дали служебните бележки за посещаване на подготвителен курс трябва да се подават заедно с документите за кандидатстване или може и при записването/ако ни приемат разбира се/
Някой подал ли е вече документи за изпита тази година?

# 17
  • Мнения: 482
Мисля че при кандидатстването трябваше служебната бележка.

# 18
  • София
  • Мнения: 260
Благодаря! Явно ако се кандидатства на 3 места, трябва да взема 3 бележки от детската градина...
А родителите на първокласници - доволни ли сте от обучението поне на този етап? Заслужава ли си цялата олелия по кандидатстването? Мисля, че от 1 до 4 клас е много важно какви са учителите и до колко ще създадат навици на децата за учене.

# 19
  • Мнения: 482
Аз съм доволна. НУКК си има и доста трески за дялане, но аз съм доволна. Зависи и точно какво искаш за хлапето.

# 20
  • София
  • Мнения: 260
За децата /две близначки/ искам добра основа. Т.е. от първи до четвърти клас  да получат много добра подготовка. Учителките да са добри професионалисти, да имат авторитет пред децата, да има добра дисциплина.
Отделно базата, но там съм наясно, че ако не е най-добрата, то поне е сред най-добрите. Голямо предимство за мен е транспорта.
Тази година само ще пробваме и не тая големи надежди, защото децата са на 5 г. и половина. Ако стане - стане, ако  не - догодина пак. Поне да видят какво е!

# 21
  • Мнения: 186
За децата /две близначки/ искам добра основа. Т.е. от първи до четвърти клас  да получат много добра подготовка. Учителките да са добри професионалисти, да имат авторитет пред децата, да има добра дисциплина.
Отделно базата, но там съм наясно, че ако не е най-добрата, то поне е сред най-добрите. Голямо предимство за мен е транспорта.
Тази година само ще пробваме и не тая големи надежди, защото децата са на 5 г. и половина. Ако стане - стане, ако  не - догодина пак. Поне да видят какво е!
5год. и половина??? Това прочела ли си:
Уведомяваме родителите на кандидатите за първи клас, че в подборната процедура за учебната 2015/2016г. могат да кандидатстват деца, които навършват 6 години до 15.09.2015г. или 7 години през 2015г. /съгласно Чл. 11 /1/ от НАРЕДБА №3 НА МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА ЗА ПРИЕМ НА ДЕЦА И УЧЕНИЦИ В НУКК/.

# 22
  • София
  • Мнения: 260
Да! Децата стават на 6 г. август т.е. преди 15 септември 2015. По инерция пиша 5 год и половина. Всъщност са на 5 г. и 8 месеца

# 23
  • Мнения: 482
Да наистина трябва да са навършили 6 години преди 15септември -като цяло в НУКК не поощряват по-малки да кандидастват, отделно че и трудно се справят с изпита. Трябва да са много готвени!
Малкото ми хлапе е 2009 набор - но твърдо няма да го тормозя с изпита на НУКК тази година, дори и за тренировка. Тренировката му беше в Шилер. Стига му. Догодина ще кандидатства за НУКК.

Учители всякакви. дисциплината е добра. Базата също. За мен основното на базата и е - големия двор в полите на Витоша. Както и различните творчески занимания, народните и балните танци. На децата на тази възраст има трябва движение. Ако държиш на английския - повечето залагат на школи. За мен той не е приоритетен и съм оставила детето само в училище да го учи. Но пък учи френски извън школото.

# 24
  • София
  • Мнения: 260
Тemp Не мога да кажа, че ги подготвям кой знае колко. Моливко, Крокотак и малко Азбуката... Харесва им да решават задачи и те знаят, че ще ходят на състезание за деца, които обичат да решават задачи Laughing
Наистина от около 1 година се занимаваме, но не всеки ден, а когато имат желание. За английски ходят на Британика и от лицея не очаквам чудеса. Но италианския ме интересува! Искам да видя как ще се представят за да мога да имам по-точна идея за догодина...
Просто транспорта ще ми дойде много в помощ, а малко училища /извън частните/ предлагат такъв!

В Шилер имаше изпит с немски за първи клас, нали? Там трябва да си минал предучилищна с немски за да влезеш в първи клас или бъркам?

Последна редакция: сб, 11 апр 2015, 21:51 от bubara

# 25
  • Мнения: 482
Италианския е от 2клас - но и от там не очаквай чудеса преди лицея (гимназиалната форма). Транспорта е голямо удобство, но се и заплаща.

За изпита, за Шилер, за предучилищна, идеше реч - тази година беше за набор 2009, но мина вече. В първи клас ако имат свободни места, вече е с изпит по немски.

# 26
  • София
  • Мнения: 260
Прочетох, че се заплаща, но сумата не е плашеща. А по колко часа на седмица учат италиански и по колко български? И какво точно се има предвид - бални танци? Валс, Танго или нещо друго?

# 27
  • Мнения: 482
Мойто е първолаче и няма още италиански. Български език си учат по програмата на МОН - не очаква да има разлики с другите училища.
Балните танци - валс със сигурност учат, има оценка и по ча-ча, та явно не са строго бални танци Grinning
Имат по 7 часа на ден, ако това е от значение. 5 часа сутринта, после обядват и карат 2 часаоще. Приключват в 2 и 30. След това или се прибират или занималня. Карат по 7 часа точно заради допълнителните неща с които се занимават.

# 28
  • София
  • Мнения: 260
Temp благодаря ти за отговорите и за времето което отделяш на моите въпроси! Hug
Интересува ме занималнята до колко часа е и дали е добра? Работиш ли в къщи с детето всеки ден след училище или не е необходимо? И имат ли басейн или ги водят някъде?

# 29
  • Мнения: 186
По мое мнение, децата ти са много малки за изпита. Което не пречи да пробваш де. Има и 6-годишни явили се на изпита,дори издържали го, но това са деца родени в началото на годината. Разликата в моториката, бързината с която обмислят дадена задача е много голяма на тази възраст и дори половин година е от значение.
Не съм Temp, но ще ти кажа моето мнение по въпросите за които питаш. Занималнята не е добра, то трудно би могло да се нарече занималня. Тъй като повечето извънкласни занимание са следобяд, тогава децата ходят на каквото са записани, а в промеждутъците седят в т.н. занималня.
Басейн има само за ДГ, ако детето е записано на плуване ги карат с бус на друго място. Италиански се учи от 2-ри клас,по 1 час седмично. По-нататък повече.


Общи условия

Активация на акаунт