"Бързо времето минава, Февруарче на годинка става!" 10-та тема

  • 27 993
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 72
Здравейте момичета ,  Confused Ние снощи изкарахме една кошмарна вечер , нали вчера ви се похвалих че сме добре и след няколко часа татунчо (така го нарича ММ ) вдигна ужасно висока температура. Първо беше 37.5, и точно след 20 мин.39.5  #Crazy свалихме  я със свещичка в дупето ,и мокри кърпи с оцет и вода, но за кратко .Цялата процедура я повторихме  още веднъж , температурата пада за кратко с градус и половина и после пак се качва .Не издържах на напрежението и бегом в спешното .Сега сме на антибиотик за три дни , оказа се зачервено гърло  ooooh!  , а си помислих че е от зъбчето което му избива в момента .Ужасно е да гледаш как детето ти лежи отпуснато в ръцете ти и нищо не можеш да направиш .Не мога да си обесня къде съм го простудиЛа , почти никъде не излизаме .Извинете за мрънкането .  Хубав ден ви пожелавам и всички болни да оздравяват по бързо.

# 76
  • Мнения: 40
Нели Н, и ние сме така. Нашата Тиша не знае,че дупето служи И за сядане, по цял ден щъка.Не върви още самостоятелно,а се държи с едната ръка за пръстта ми. Даже памперсите в изправено положение сменяме. Не си вижда крачетата тънки като солетки Laughing ,
и после много ясно че не наддава на кг

# 77
  • Мнения: 139
А добър ден   bouquet Ние се връщаме от консултация-9800кг и 77см.Оф биха й двете ваксини,че бяха много отложени ама каката е със сопол та сега ме е страх....много плака Гери като я бодоха и сега не дава да и пипна крачетата(боли я Sad) то ново няма при нас освен че като ходи вече носи по големи играчки и си слага до кофата за боклук  hahaha Айде слънчев и усмихнат ден

# 78
  • NE
  • Мнения: 11 001
Муце Синфлорикса много боли. Сложи куул пач на ободеното място и не го мокри днес.

# 79
  • Мнения: 139
Муце Синфлорикса много боли. Сложи куул пач на ободеното място и не го мокри днес.
сложих лепенката ама пак я боли...уж заспа и изведнъж се разплака много жално Sad няма да го мокря мерси Simple Smile

# 80
  • NE
  • Мнения: 11 001
Нашата педи винаги ме предупреждава за ободеното място, макар да не ми е създавал проблем. Дори забранява да го къпя в деня на ваксинация, но това е невъзможно защото се изнервя много и го къпя с куул пач лепенката и после я махам. Много зависи и как е направена ваксинацията. Като знам как някои сестри ръгват иглата ми призлява на моето дупе, пък камо ли на малко краче. ooooh!

# 81
  • Мнения: 1 481
Джоя-миличкото!Дано бързо се оправите!  Hug
Мусето- и ние имаме отложена ваксина,ама понеже продължава вечерната ни температура и днес отложихме...  ooooh!

Влизам да ви кажа,че в Пикадили има промоция на гел за пране Персил Сензитив 40 пранета за 12.99 лв!  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 2 130
привет ,
ние се разходихме и сега пак заспахме без да обядваме. Ще ядем пак към 3  ooooh!. Да видим дали ще яде въобще, че добре се нацока.

sunny:*kiss  заради теб реших да пиша, защото не мисля че трябва да се притесняваш. Моя дърдори от 2 месец и не си затваря устата. По едно време ги казваше някакви уж срички, но сега си плямпа на неговия си там език и това е, даже го докарва с английски акцент, та се смеем тук че е от беиби тв и че ще проговаряме на английски явно  Joy. Криви си езика много смешно.
Та мисълта ми е че всяко си прави каквото иска. Моето например като уча на нещо и като пукел ме гледа и ни вдява, ни нищо. После ми писне да го уча и тамън забравя и той седне и почне да го прави. Прави си каквото иска и когато той иска. А това да показва кое къде е - няма шанс.
Та малки ли, ми малки ама вече са си с характерите им и претенциите. Та не му се ядосвай на дребното, може да проговори от раз и после ще се видиш в друго чудо.

за следващия колаж предлагам да е с бебетата как духат свещичките на тортите им. Според мен следващата тема ще е след всички РД-та , та всички ще си имаме по едно таквоз фото.

хубав ден мамита, времето е прекрасно  Hug

# 83
  • Мнения: 2 141
Кисче  Heart Eyes я не се притеснявай, че не бърбори Hug Сигурна съм, че като се отприщи ще викаш "млънки само за мъничко" hahaha то иначе и аз трябва да се притеснявам, че Мони пък не посочва нищо "дай топката, къде е топката" - ТЦ, а тя до него; "къде е мама, тати..."патета, кучета - ТЦ Rolling Eyes Laughing
Ама ... така ще са, едни ще напредват с едно, други с друго... не се тревожи   bouquet
Иначе за персила, нямаме пикадили в Ямбол, но нали се запасих с ариела от кауфланд-а /също за 40пранета, но 13,80, та имам 2 туби/. Аз ги редувам Ариел и Персил - само тях използвам Rolling Eyes

Муце Heart Eyes бързо да минава болката и на бебе и на мама, че я боли сърчицето вярвам  ooooh! Hug

Djoia  Heart Eyes влизам ти в положение и ние имахме такава кошмарна вечер ooooh! наистина кошмарна нощ сте имали, но ви пожелавам повече НИКАКВИ срещи със спешното ooooh!  
Бързо оздравявайте и се възстановявайте  Hug

Ние пък направихме една бърза разходка + кафенце на вън и сме доволни и щастливи, а Мони е и уморен - то не бе клюкарене, то не бе закачане с хората  hahaha
Търсих златно синджирче с кръстче, че кръстниците ми поръчаха да си харесам, а те само да идат да го купят, ама ... нищо не можах да харесам ooooh! та утре пак ще ходим, но с мъжа ми Whistling

# 84
  • София
  • Мнения: 465
Здравейте!
Вчера Алекс ме побърка с не яденето си. Успя да хапне малко каша чак в 20часа след двучасови опити Shocked. Много сериозно се замисля за отбиване, защото с това кърмене по цяла нощ не мога и не мога да го накарам да яде твърда през деня, бута лъжицата, удря, пълна веселба Crazy. Аз го кърмя и два пъти през деня преди преспиване (цока малко колкото да заспи), но днес сутринта пробвах да го приспя без кърмене и успях. След седмица ще спра и следобедното кърмене, а за вечерното не знам как ще се справя, като той иска да цока на 2 часа  ooooh!
Та за спането през деня - Алекс спи по два пъти - сутрин и след обяд за по 1-1,5 часа. Пробвах да махна сутрешното спане, нямам шанс.
За говоренето и показването - Алекс казва само ''мама'' и ''баба'' и нищо не посочва, но понякога носи предмети, ако е на кеф.
Едно разбрах за себе си - не трябва да сравнявам синът си с никого. Децата са толкова еднакви и толкова различни същевременно, че е безсмислено за сравнение. Важното е да е жив и здрав и да расте щастлив.
Весел ден!

# 85
  • Мнения: 2 141
Elefteria, Стели81, г-жа Irukandji, Thea, Sahasrara, Elenor, Fraust, Telly, bizi, Kopchence... абе не мога да ви изброя, ама...
КЪДЕ СТЕ БЕ, МОМИЧЕТА Thinking
Особено Стасито никаква я няма от няколко дни, дори в новата тема май не се е записала newsm78
Надявам се да са добре с Вики Hug Стелето и Воленка и те така...
Ама хайде малко размърдайте се де  Crossing Arms
Ш' са разсърдя и аз Ш' спра да пиша Crossing Arms а, да видим тогава Naughty

# 86
  • Мнения: 82
Здравейте момичета,
ние имахме безсънна нощ. Малката заспа към 22 ч. и като се събуди в 01:00 ч., та чааак към 3 и нещо заспа с 300 зора. Какво е това чудо с това спане...ужас направо. През деня сме както го е описала Гери, ама едно към едно. Като имаме безсънни нощи или е заспала много късно, става късно и закусва късно и после като дойде време за обяда вече много й се спи и не иска да яде и редовно си обядваме в 15-16 ч. Преди спеше към обяд 1 час и късния след обяд 1 час, а сега заспива към 13-14 ч. и спи по 2-3 часа, което за нас е рекорд направо и до вечерта вече е много кисела...Вече нямам надежди, че положението ще се подобри... Weary
Къти и ние сме същите с водата. Аз през нощта задължително я преобувам 1 път, а някои нощи дори и 2 пъти иначе всяка сутрин ще трябва да правя това упражнение с смяната на всичко от-до. Вчера даже като спа след обяд, като я вдигнах и натиснах памперса и й се намокри бодито, но памперса става "бомба", както му викам аз, един памперс ми изпълва половината кофа за памперси  #Crazy И така, за да не се преобличаме постоянно я преобувам по-често и през деня, като имаш предвид, че ние и на гърнето пикаме всеки път, смятай колко вода пие и колко пълни памперсите, но не й я спирам, да пие колкото иска, от водата по-хубаво няма
НелиН и ние сме така със стоенето прави, постоянно иска да е права. В кошарката може да стои права с часове, приклекне само за секунди и айде пак се занадига. И аз й с чудя как не се изморява...но явно им е кеф сега на децата да си стоят на крачетата и да ги използват по предназначение
СъниКис не се притеснявай, така се развиват децата, в един момент много бърбори, после спира  и започва да развива повече движенията след това отново започва, но и както ти е обяснила Гери изведнъж те изненадат с нещо, които дори и не си подозирала, че в един момент са се научили да правят, не го мисли толкова Simple Smile
Джоя силни  Hug бързо да се оправяте
Мусе и на вас бързо да ви минават крачетата от тея гадни ваксини
Къти и аз тъкмо щях да питам къде са всички  smile3506

# 87
  • Мнения: 642
Здравейте български майки Simple Smile
Честити месечинки със закъснение  Heart Eyes
Болните бързо да се оправят и без повече драми. Ние пак сме на АБ, зящото хрипти ужасно и баш шаманът се вкарва във филми че ще стигне до бронхит или пневмония - навън 10° ние излизаме с шал на носа и е голяма драма, ако падне.

Sunny Нон секирон, дет се вика. Принцес е много права за децата. Мойто като си ломоти и ко-ко-ка, пък още не е направила и една крачка...ще проходят, ще проговорят, няма какво друго да правят. Кръщелникът ни проговори като хората на 3.

Принцес, ние сме същите. И на мен ми се иска поне едното спане да е без цицка, ама да оздравее и ще се мъчим.
Иначе ние спим веднъж в 11 и после в 15 за по час, ама не винаги. А става към 8 и си ляга вече към 9. Иска ми се да минем на едно спане след обядването, ама мен кой ме пита  Joy

Кътиами ако му даваш по-малко да пие сърди ли се? И да питам по колко мокри памперси имате? Диването с петкратно цокане и 200 мл др течности пишка по 3-4 пъти...

И още нещо, на нея хич не й се познава БЦЖ ваксината.  newsm78 да правим ли проба или пак да се ваксинира?

Хубава вечер, момичета :*

# 88
  • Мнения: 2 141
Копченце  Heart Eyes сърди се ми, иска си шишето вечер и като бутна бибата преди да си е утолил жаждата и почва да плаче наново ooooh! сменяме по около 5 памперса дневно, поне 2 от 5 са "бомба" както го е нарекла Евинцето /тежки и големи/ Laughing

Евинце  Heart Eyes  ммммм дааа, точно така памперс-бомба Joy точно така

# 89
  • Мнения: 82
"водна бомба"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт