Работа по граждански договор - осигуровки

  • 21 583
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Здравейте, регистрирана съм в Бюро по труда и получавам обезщетение за безработица от месец май. От март до момента работя на ГД,сумата по който е 527лв./месечно/ и  ми бе платена наведнъж в една сметка през месец Юли. Предстои и внасяне на осигуровки.Как това влияе на получаването на обезщетението за безработица? Отнема ли се правото и ако "да", как да избегна глоба, защото съм получавала обезщетение за 2 месеца до сега. 

# 31
  • Мнения: 3
Здравейте! Въпросът ми може да ви се стори малко глупав, но все пак като неопитен студент ми трябва съвет.  Embarassed  Уместно ли е работа по граждански договор да се пише в CV-то? И дали работодателите гледат на нея със същото око, както когато си работил по трудов договор?

# 32
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
latinofan, не е нужно в CV-то да уточняваш типа на договора. Това не е трудова биография, все пак.

Ако се стигне до интервю и те попитат, винаги можеш да уточниш обстоятелствата по договора.

Иначе, ако смяташ, че това което си работил по ГД е важно, особено във връзка с позицията, за която кандидатстваш - разбира се, че е плюс да го споменеш.

Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт