Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 178 729
  • 869
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 435
Gaggia Classic е легендарен модел. За съжаление след закупуването на Саеко и Гаджия от Филипс е направен голям редизайн по моделите на гаджия и са влошени като качество. Gaggia Evolution не се произвежда вече, както и Gaggia Pure. Заменени са с едни пластмасови боклуци, които отвътре са същите като Saeco-Philips Poemia.  

За Класик цитирам от друг форум
Цитат
И не е само соленоида, цялата машина е тотално осакатена и поевтинена и освен кутията вече няма общо с Gaggia Сlassic. В този и вид вероятно би си заслужавала за 350 лв, но не и за 600. За съжаление, Philips съсипаха две от най-добрите марки домашни машини: Saeco и Gaggia. В момента, ако трябва да се купува ново, няма нищо добро за под 950 лв, колкото струва Rancilio Silvia. Машини от среден клас просто няма. Всички брандирани като Saeco и Gaggia са една и съща машина отвътре, като разликата в цената идва от тънкото тенеке по кутията тук-там. Аз самият преди време бях в подобна ситуация и след четене, разучаване и гледане на живо се убедих, че положението е трагично.

Цитат
За съжаление, от началото на тази година Филипс я осакатиха жестоко тази машина (Gaggia Classic). В новата версия от 2015 е премахнат трипътния клапан, както и регулируемия вентил за свръхналягане. Боилерът също е сменен с такъв от пресована стоманена ламарина и нагревателя е вътре. Дори са сменили месинговия чучур с пластмасов. Цената, разбира се си остава същата. Това е на практика Gaggia Pure/Color в тенекиена кутия и за двойна цена. В този си вид абсолютно не си заслужава парите и не бих посъветвал никого да я купи. В България вече няма бройки от старата модификация, поне така ми казаха от фирмата-вносител.

В ибей има много Гаджия Класик, които са по-стари. В продавалника също - в момента има три машини - две от които са преди Филипс да купи Гаджия /така наречената printed version/.  



За неспресо важи същото всички модели след Pixie /А след 201Х абсолютно всички модели, не съм сигурна за годината/ са с промяна в частите - почти изцяло пластмаса и променент infusor /мисля, че така се казва/ - системата за пробиване на капсулата с цел машината да не работи със съвместими капсули. Това обаче създава проблеми и с оригиналните им капсули - течове и други/.
Затова и колкото е по-стар модела - цената е по-висока.

Неспресо втора употреба има на много места в сайтовете с обяви - качествени и хубави машини са с 19 бара налягане и помпа улка. Кафето в неспресо капсулите е страхотно.

Дано съм била полезна  Peace

Последна редакция: сб, 05 мар 2016, 13:19 от Jolinar

# 211
  • Мнения: 252
Здравейте и Честит Празник на всички дами.

Въпроса ми е за машина Philips 3100 series , Модела е HD8834/09, моля за вашето мнение дали си заслужава.
Днес сутринта се събуждам и кафе машината ми не работи. Спешно си търся кафе машина. Може да ми препоръчате и друга.

# 212
  • Мнения: 847
Аз имам подобно саеко,но без каната за мляко.На мен не ми харесват две неща-липсата на добър каймак и не достатъчно топлото кафе.В началото правише малко по-добър каймак,докато сега е пяна и то само за 1,5 год.А още от самото начало кафето не излизаше толкова топло,както е при другите машини.Харесва ми само капучиното(разпенването на млякото) и предимно това пия.

# 213
  • Мнения: 142
Аз ползвам Saeco и съм доволна! При мене си работи отлично машината. Друг е проблема, че за над 5 години други машини не съм ползвала и не знам как да ги сравня. А и преди това не съм ползвала други машини. Така че, определено нямам база за сравнение. Това, което мога да кажа, е че си работи машинката и съм доволна от кафето.

# 214
  • Мнения: 4 298
Момичета, от няколко седмици се чудим. Трябва ни кафемашина, която да работи с монодози. Гледахме тази http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-makers/Coffeemaker-PHILIPS-S … D8423-19/p/823671. Обаче ми трябва опит, става ли добро кафето с монодози. Доста неубедителни бяха в магазина. От Филипс нищо не ми обясниха, търсих им съпорта.
Това, което ме притеснява е, че филтърът не се уплътнява добре в цедката.

Съжалявам, ако е коментирано по-горе!

# 215
  • Мнения: 184
Аз се колебая между Долче густо, Бош и Неспресо. Имам Aeroccino машината на неспресо, която прави страхотна пяна, но засега я ползвам...с разтворимо кафе.  Blush

# 216
  • SF
  • Мнения: 20 771
Неспресо, естествено! Simple Smile

# 217
  • Мнения: 6 612
Неспресо, естествено! Simple Smile
+1 Peace

vera, кафето в моно дози е прекрасно. Peace Моята машина е Неспресо с дози, кафето е страхотно.

# 218
  • Мнения: 2 420
Току-що зазИмих моята неспресо машина в шкафа. След 3 години всекидневна употреба.
Отдавна се канех да го направя и днес най-после го направих.
Омръзна ми специфичният вкус на оригиналните неспресо капсули, колкото и различни да са по сила, вкус и наименование. Другите марки също никак не ми харесват.

Минавам на чай с лимон, докато си намеря друга машина.

Първият път, когато пробвах неспресо, бях очарована и веднага си купих машината.
С течение на времето, вкусът на неспресото почна да ми става досаден. Пия и навън еспресо и веднага усещам разликата.

Надявам се като чета тук да ме осени някоя нова идея.

Самата неспресо машина даде фира един път и като я отвори един приятел, се ужасих - само пласмаса...

Хигиената е на нулево ниво.
Пуснете едно кафе, без да слагате капсула и вижте какво ще излезе в чашата.
Остатъци от предното кафе, разбира се.

# 219
  • Мнения: 435
Самата неспресо машина даде фира един път и като я отвори един приятел, се ужасих - само пласмаса...

Хигиената е на нулево ниво.
Пуснете едно кафе, без да слагате капсула и вижте какво ще излезе в чашата.
Остатъци от предното кафе, разбира се.

Какво се очаква да има в една кафемашина за 300 лв.  newsm78

В машината има 5 части на кръст, освен помпата и термоблока всичко е пластмаса да. Това е така за всички машини с капсули и за всички останали под 1000 лв. В професионалните машини тръбите са метални, за да се осигури температурна стабилност, но електриника и спомагателни части са си пластмаса.



За хигиената - ако водата е твърда почистване с препарат се прави всеки 2-3 месеца, за мека вода всеки 6 месеца. Остатъци от кафе в моята неспресо машина няма. Използвам я за топла вода всеки ден.

Не пиша, за да се заяждам, но като се пишат такива крайни мнения е добре да се изяснят някои неща  Peace

# 220
  • Мнения: 6 612
Ние пък не можем да се наситим на нашата неспресо машина.  Peace Купена е през 2008, но от една година я ползваме ежедневно (правим по 4 кафета дневно, понякога и повече). За хигиената - на упътването пише да се прави профилактика на 300 кафета при твърда вода, което при нас идва точно на 2-3 месеца, правя я редовно, ползвам филтрирана вода само (от кана Брита). Пускам и само вода за чай на малката за по-бързо, чиста вода потича. Peace

# 221
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Момичета, от няколко седмици се чудим. Трябва ни кафемашина, която да работи с монодози. Гледахме тази http://www.technopolis.bg/bg/Coffee-makers/Coffeemaker-PHILIPS-S … D8423-19/p/823671. Обаче ми трябва опит, става ли добро кафето с монодози. Доста неубедителни бяха в магазина. От Филипс нищо не ми обясниха, търсих им съпорта.
Това, което ме притеснява е, че филтърът не се уплътнява добре в цедката.

Съжалявам, ако е коментирано по-горе!
Моно дозите са в пакетчета като чай за този модел. Има доста на пазара такива дози. Пих и оригиналните им капсули/ чалди/, от Германия и ми харесаха. Последното ми попадение е от Лидл леко кисело на вкус,но ми харесва. Зависи какъв вкус кафе предпочитате.

# 222
  • Мнения: 2 420
Никъде не съм твърдяла, че от машина за 300 лева трябва да се очаква качеството на такава за 1000.
Снощи забравих да кажа:
близка роднина има същата и при нея водата без капсула не потича чиста, както се твърди тук.

Ползувам също Бритафилтър, профилактика правя доста често - на 4-5 седмици -нашата вода е ужасно варовита.

Освен това и при двете машини на дъното на водния резервоар има една сребриста пластина, която получи само след 4-5 месеца ползуване нещо като потъмняване на места.
По тази причина никога не ползувах вода, преседяла вътре по-дълго, сипвах чиста, пусках един или два празни хода, да се прочисти малко и тогава правех кафе.

Както и да е, сега машина стои в гардероба, ако има някой желаещ, ще му я подаря, с необходимите разяснения естествено.

И не разбирам какво се засягате на лична чест!
Сакън някой да не ви каже, че сте направили грешен избор.

# 223
  • Мнения: 435
Чак пък да сме се засегнали - не сме  Grinning. Просто се говорят неистини.
За пластмасата обясних, защото се даде като довод, а не е. Всички машини от такъв клас, че и по-висок са с пластмасови части.
Имате проблем с водата не с машината, моята се ползва вече доста години и няма варовик никъде, при почистване също няма отлагания, както казах водата е чиста.

Имам около 10 кафемашини, та не ми е на база "лична чест" мнението  Peace

# 224
  • Мнения: 6 612
Може би при вас проблемът е във водата.  Peace Аз живея в северо-източна България, водата е доста варовита. Преди малко сипах само вода в чаша, за да си направя чай, потвърждавам, водата при мен е бистра и като от чешмата.  Peace Погледнах дъното на водния резервоар - при нашата машина няма сребриста пластина, а сребриста спираловидна нишка, изглежда чиста, без помътняване, потъмняване и т.н. И аз пускам веднъж на празно машината преди да направя кафе, но така пише в упътването, че трябвало да се затопли чашата.
Написах този  и предния си пост, не за да се заяждам, а да споделя как е при мен, защото форумът се чете от много хора и да прочетат различните гледни точки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт