Филм на 2014-та- гласуване

  • 6 443
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 243
Явно само моят глас остава за Boyhood. Laughing Няма да се впускам в защитие обаче, от една страна, защото не съм гледала много филми тази година, а от друга - съвсем ясно си давам сметка, че ритъмът във филмите на Линклейтър така и остава неразбираем за повечето хора и толкова често по отношение на тях се задава въпроса "Ама кога ще се случи нещо?"...

Като казах "ритъм", Gone Girl - като тоталната опозиция в това отношение на Boyhood - ми беше откровено отблъскващ като внушения и персонажи... Това беше най-очакваният филм за мен тази година и може би точно за това най-сериозно и драматично ме смути. Понеже виждам, че е доста напред в класацията, не мога да не споделя, че продължавам да си задавам въпроса до каква степен хората възприемат посланията на филма отвъд адски добрия ритъм на действие (а саундтракът! направо настръхвам!) по начина, по който ги тълкувам аз и защо не са ужасени от тях.

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 16:54 от scaramouche

# 31
  • Мнения: 2 022
И аз гледах Gone girl  с големи очаквания, но точно това е правилната дума - "отблъскващ".

Интерстелар е филмът на годината и не само на тази година, а една от най-добрите sci-fi правени досега. Изненадана съм, че има само една номинация за Оскар.

# 32
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
scaramouche, а защо мислиш, че гласувалите за Gone Girl не са схванали посланието на филма и не са ужасени от поведението на главната героиня?

Всички книги на Джилиан Флин, по чийто роман е направен филма, са точно с подобно внушение - разкриват тъмните, мрачни бездни на човешката душа и конкретни проблеми на американското общество. Няма да разтягам чаршафи, че съм писала вече по повода в Литературната тема. Но според мен екранизацията постига целта си - да се потресеш и отвратиш от подобно поведение и то достигайки до широка зрителска аудитория, защото сценарият е динамичен, интересен и си е почти типичен блокбъстър.

# 33
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Интерстелар е филмът на годината и не само на тази година, а една от най-добрите sci-fi правени досега. Изненадана съм, че има само една номинация за Оскар.

Как една, бе, пет има!  hahaha

Относно Gone Girl - книжката е още по-отблъскваща.

# 34
  • Мнения: 2 022
Интерстелар е филмът на годината и не само на тази година, а една от най-добрите sci-fi правени досега. Изненадана съм, че има само една номинация за Оскар.

Как една, бе, пет има!  hahaha

Относно Gone Girl - книжката е още по-отблъскваща.

Вярно, права си, че са 5 - проверих, но останалите са в категории, които не са масово обявени и съм пропуснала - музика, озвучаване, дизайн на продукция и т.н. ...

# 35
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Музиката беше вълшебна!  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 2 022
Да! Цялата продукция беше невероятна, нещо неправено досега. Очаквах да го видя в най-добър филм и режисьор.

# 37
  • Мнения: 1 243
scaramouche, а защо мислиш, че гласувалите за Gone Girl не са схванали посланието на филма и не са ужасени от поведението на главната героиня?

Не, не, Лу, не мисля, че не са го схванали, чудя се защо не са ужасени. Признавам си, че си падам малко романтик в много отношения Blush (наполедък често се улавям, че в спорове защитавам позиции, които могат да се определят дори като наивни) и темата за злото в човешката природа хич не ми е тръпка. Може би и заради това не мога да приема тезата, че едва ли не без алтернатива сме се превърнали в садистично-мазохистични егоисти във връзките си... Разбирам, че Джилиан Флин не е Чък Паланюк, но от страна на Дейвид Финчър направо ми идва като лична обида. Wink

# 38
  • Мнения: 220
Гласувах са-не казвай сбогом
На мен филма ми хареса,въпреки че и аз очаквах наистина нещо повече  Crazy и книгата четох но наистина тя не струва  Laughing филма ми харесва иначе  Crazy

# 39
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз с риск да стана досадна, ама защо да не са ужасени?  Laughing

Можеш спокойно да гласуваш за Филм на годината за лента, която те е потресла и отвратила до дъното на душата ти. Но същевременно ти е направила дълбоко впечатление.

За протокола аз лично не съм гласувала за Gone Girl, но си е попадение определено. За книгите на Флин не съм съгласна - добри са, тя е чудесен разказвач. Мога спокойно да я видя като успешен сценарист на True Detective например.

# 40
  • Мнения: 1 993
За книгите на Флин не съм съгласна - добри са, тя е чудесен разказвач. Мога спокойно да я видя като успешен сценарист на True Detective например.

Да, и смятай колко по-мрачен щеше да бъде.

# 41
  • Мнения: 417
Много интересно,някои от филмите ,класирани за филм на 2014,са класирани и за малинка на 2014 /или поне имаха голям брой гласове/... Mr. Green Tired

# 42
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Съгласна  Grinning

То това си е немалка част от очарованието на True Detective.

# 43
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
И аз не съм съгласна за Флин - добре разказва, разкъсва и ми е увлекателно. На мен ми допада. Макар Dark Places да не беше на нивото на Gone.

Да! Цялата продукция беше невероятна, нещо неправено досега. Очаквах да го видя в най-добър филм и режисьор.

Абсолютно. Обаче гледай как Хобита се катери нагоре. Да се чуди човек.  ooooh!

# 44
  • Мнения: 2 022
Не знам, аз от хобити не разбирам, така и не можах да догледам нито един.

Общи условия

Активация на акаунт