Бъдещи мами през януари V :)

  • 14 445
  • 265
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 072
Здравейте всички! Благодаря за честитките и пожеланията!
Холандските майки тъкмо си тръгнаха и Дани лежи в леглото, но нещо дудне, още не е заспал.
Катюша, то пък мойто един спорт - един път на седмица половин час въртене на колело. Иначе минавам на ден не повече от километър. До работата и обратно ходя с кола (на 50 км ми е), да пазарувам също ( в нашия квартал няма магазини, та ходим до един съседен), само дето се разхождаме, но времето напоследък не го позволява много, а и тоя обрив на Дани... Така че не си мисли, че правя нещо особено. А и отделно не мисля, че има кой знае какъв ефект. Една колежка дето роди сега ходеше на гимнастическа зала почти до края и пак качи 22 кила, а бебето беше 2.5 кила като роди. То като те ударят хормоните нищо не помага.
Anaise (не знам как иначе да те нарека): благодаря за предложението за докторите. Уви, не мисля, че мога да ти дам някаква смислена информация, освен какви са признаците. Като ходихме на лекар миналата седмица ни предписаха едно антиалергично лекарство (Zyrtec), което е много общо, и казаха, че повече не могат да направят. Така че изследвания и такива не са правени. Днес, след като сутринта отново целите му крачета под чорапките се покриха с тия гадни мехури звънях на докторката и тя трябва да ми се обади по-късно и ще я питам дали не може да се изследва нещо, но вече знам отговора: не, не може. По принцип и аз знам, че е много трудно да се открие към какво имаш алергия, но понякога се дразня, че тук нищо не се прави. Видях между другото, че ти си пуснала темата за майките в Холандия. Ако дойдете тук ще трябва с много неща да свикваш. Например, Дани като тръгна на градина (беше 8 месеца) боледуваше всеки месец, с по температури от 40 градуса и те даже не те викат да го видят детето. Казват "Ако пие добре и е жизнено всичко е ок. Ако до 3 дни не му падне температурата, ще дойдете". Вярно, че на него винаги на 3-ия ден му падаше. Първия път се побъркваш, втория се обаждаш да питаш все пак, а на третия даже не звъниш на докторите, защото знаеш отговора. Малко е трудно да свикнеш с този начин на действие. Дето вика кумата ми "При вас малко е естествен подбор". Та така, нямам клинична картина и изследвания, само диагноза, и тя е: уртикария, но то има много видове, а ние не знаем коя е, но знаем, че не се лекува. Трябва само да мине, но може да отнеме и години...
А иначе аз не мисля, че съм станала по-конфликтна откак съм бременна, но така мислех и миналия път, а после като се сещах как съм се държала понякога си казвах "Това не съм била аз!". Във всеки случай имаш поне добро извинение ако избухнеш някой път без причина!
Гледам, че има много дискусии за бялото течение. Аз доколкото знам е съвсем нормално по време на бременност да се засили даже. Стига да не се променя рязко по цвят и да не сърби, всичко е наред. Тук никой не лекува бялото течение по време на бременност, ако е като гореописаното, естествено. Но, да, де, пак опираме до манталитета тука.  Учудвам се и че пиете сума ти и лекарства, аз не смея даже парацетамол да пия!
Е, аз да спирам. Трябва да ходя да беля картофи. Като стане Дани ще ходим да пазаруваме и да се приготвяме за празненството довечера.
Поздрави на всички и приятен ден!
Сара

# 31
  • Мнения: 7 837
Здравейте момичета
Току що направих едни бързо преброяване и май засе момченцата водят в класацията
А за болките не се притеснявайте толкова много, защото в повечето случай са нормални за състоянието в което сме.

# 32
  • Мнения: 1 072
А, измислихте ли имена вече на децата? Ние имаме страшен проблем с момчешкото име. Момичешкото ни седи от миналия път, но момчешко...

# 33
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В сайта на БГ-мама има списък с имена. Не всички стават според мен, но могат да ви дадат идеи.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: SaraJK
А, измислихте ли имена вече на децата? Ние имаме страшен проблем с момчешкото име. Момичешкото ни седи от миналия път, но момчешко...


Ние сме готови с имената Grinning . Ако си остане мъж- Михайл, ако случайно излезе девойка- Аглая Grinning .
Аз утре преди обед съм на лекар и много се надявам да потвърдят пола, защото последните два-три пъти се кри маймунчето, а бабите му нещо взеха да ми говорят, че коремът ми бил "женски" Rolling Eyes ...

# 35
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако ти започва от талията е на момиче. Когато е момче коремът е в средата и трябва да ти личи талията.

# 36
  • Мнения: 3 777
Ние имаме само за момиченце, нашето засега е твърдо мъж.
За него отведнъж ни хареса едно единствено име.

Но за мъжко е голям проблем, тъкмо се спрем на едно и го сменяме...засега сме без име. Grinning  имам малък списък с имена до леглото, ако се присетя го дописвам, последния месец ще драскаме, което остане то ще е .

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dezyg
Ако ти започва от талията е на момиче. Когато е момче коремът е в средата и трябва да ти личи талията.


Според мен си започва от талията, ама нали уж два пъти го видяха 90% мъж как ще стане девойка? Shocked
Ще видим, ще пиша утре след прегледа при д-р Давидков Simple Smile .

# 38
  • Мнения: 768
Ох нещо не сме измислили още.
Миналия пьт беше страшен спор за името което аз избрах-Валентина.
Сега мьжа ми каза че той ще избира -ама засега нищо не е казал все още. то и миналта година беше така. Каза аз ще избирам и накрая само аз имах идея за имена- той не .
Ама никоя от моите идеи не му допадаше.
 Grinning
Нашия зор е че искаме име което да е популярно по цял свят и да е популярно и в Бьлгария за да може кьдето и да се намира детето да запомнят веднага името му , а не да го сричат навсякьде и да се чудят що за име е това.
Моето име  даже и в Бьлгария го бьркат, а какво остава в чужбина.
 Grinning

# 39
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha
бабите му нещо взеха да ми говорят, че коремът ми бил "женски" Rolling Eyes ...


И на мен всички така ми обясняват, но аз определено видях мъжки атрибути и засега сигурността за момче е 95%. Ако излезе момиче голям смях ще падне
Иначе ние с мъжа ми засега сме се спряли на Самуил.

# 40
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dezyg
Ако ти започва от талията е на момиче. Когато е момче коремът е в средата и трябва да ти личи талията.


Аз май вече не забелязвам признаци на това да имам талия. Определено пазя окръжност Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 38 611
ei casey i az do onq den iskah Samuil  Laughing ama sega se 4udq za Mikael

# 42
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Това са поверия. Но ако качиш 25-30 кг. не само талията няма да ти се вижда.

# 43
  • Мнения: 1 072
Колко смешно, че всички просто си казват имената, които са избрали. Тук е истинско табу. аз отначало питах, но след като ги шокирах няколко пъти, спрях. Също не обичат да им казваш какво ти си избрал. Та затова и сега не смеех...
Ние за момиче сме избрали Мила, но за момче просто не знам. На мен ми харесват Андрей, Ясен и Стефан, а, да и Мартин, но то не толкова. Но мъжът ми не одобрява нищо. Трябва също да не е много чуждо и трудно за произнасяне тук, и не искаме да е дълго, защото на мъжа ми имената са достатъчно дълги и ще стане супер дълго име.
А, не знам и как ще е ако е момиче, дали ще е Йорданова или Йорданов, мъжът ми иска да е Йорданов и по принцип е логично, но на мен ми звучи странно..
Тия истории с талията хич не ги вярвам. Всичко си зависи как лежи бебето. И колко си качила.
Трябва да будя детенце! Приятен ден още веднъж.
Сара

# 44
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dilqnka
ei casey i az do onq den iskah Samuil  Laughing ama sega se 4udq za Mikael

Общи условия

Активация на акаунт