Бъдещи мами през януари V :)

  • 14 425
  • 265
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 659
Браво момичета! Много сте активни.

Много ми е смешно как според формата на корема някои определят пола. При тия кореми, човек трябва да има голяма фантазия да открие талия Grinning

А за имената голяма дилема и пред мен. Понеже синът ми и мъжът ми са с царски имена - Калоян и Ивайло, ако е момче много ми се иска и то да бъде с такова. Харесва ми Александър. Също Константин. Но все още не сме решили. Ако е момиче мъж ми е решил да е Калина. Все нещо около буквата К се въртим.

# 46
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Също Константин.


Много го харесвам, ама не искам бебо да е кръстен на мен Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 480
мерси на всички, които се включиха със съвет. обадих се на лекарката ми, тя каза да не се шашкам, да си пия магнезия и но шпа-то и да лягам да почивам. и за течението ми каза същото - че се засилва по време на бременността и да не си правя експерименти с лекарства, които тя не ми е предписала. сега като му дръпнах един сън видях, че вече нямам кафяво и не ме стяга коремът и се успокоих. каза ми, че всичко е нормално, че "тапата" не падала току - така.

относно името - и ние имаме голям проблем със свекъра. той държи да е на него, а аз казах на мъжа ми, че няма да кръстя дететто си панайот. бях измислила виктор или борис, но таткото не ги харесва. ако го кръстя александър ще излезе, че е на баща ми, а се разбрахме да изберем неутрално име, за да няма сърдити. и ние искаме да се произнася лесно на чужди езици, защото ще ходим в англия.

на мен по формата на корема ми предсказваха момиче. но това явно не е вярно. други ми казваха, че щом имам чисто лице също момиче. и все разни такива. за момиче ние бяхме "приготвили" имената рада или алекса. живот и здраве ако имаме второ да е момиченце.

лека бременност на всички момичета и благодаря още веднъж за успокояващите думи !!!

# 48
  • Мнения: 3 777
Супер новина, сега почивай повечко Grinning  Май за нас това е най хубавото лекарство.

# 49
  • София
  • Мнения: 215
За сега ни казват, че ще е момченце и аз съм решила да го кръстим на моя свекър - Константин Simple Smile .
Ако  е момиче ще е Валентина , защото мъжът ми много харесва това име.

# 50
  • Мнения: 4 629
И ние имаме проблем с измислянето на името. Няма да кръщаваме детето си на някого, а и родителите ни не са казвали да очакват това от нас. Ние имаме няколко имена за момиче - Изабела, Кристина и Ванеса. Обаче за момче не сме се спряли на нито едно име. А лекаря ни вида на видеозона момче. Така че мислим, мислим Embarassed

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: gwendalin
относно името - и ние имаме голям проблем със свекъра. той държи да е на него, а аз казах на мъжа ми, че няма да кръстя дететто си панайот.



Много позната история- още ме хващат бесните като се сетя. Преди сватбата/14.08.04/ си мислех, че познавам родителите на съпруга ми/заедно сме от седем години/, но се оказа, че съм в голяяяма грешка. Като казахме как ще си кръщаваме детето/на свекървата между другото/ такава трагедия настана/от страна на свекъра/, че просто не вярвах, че това ми се случва наистина no no no ...

# 52
  • Мнения: 1 800
здравейте всички, ние отдавна сме готови с имената:
за момче- Адриан
за момиче-Александрина или Адриана
и изобщо не ни интересува каква ще е реакцията на родителското тяло, ще си го запиша детето както си искам, пък после ще видим, надявам се да не изпростеят много и да няма сърдити.

# 53
  • Мнения: 1 072
супер новини, gwendalin, видя ли, че всичко е ок!!!
Хи-хи, свекърът държел да е на него. Да не е негово детето, та той ще казва? Или няма да го обича ако не е така? Голяма работа са тия хора.
На нас не са ни поставяли ултиматоми, много нормално се държат в това отношение. Е, свекър ми умря от кеф за Даниел (носел неговата буквичка - той е Димитър), въпреки, че ние не го избрахме затова, но нека се радва човека. Но за името на момичето им хареса.
Ами аз слизам в хола да гледаме филм, и пожелавам на всички лека нощ с малко будения и приятни сънища!
Сара
ПС. Основните имена в чужбина са: Александър, Борис, Мартин, Виктор и Симеон. Това прави избора още по-труден. На едни приятели децата са им Мартин и Васил, а на други - Борис. На една колежка е Виктор... не че ми пречи да го кръстя като друго дете, де...

# 54
  • Мнения: 310
Добро утро !!! Heart Eyes
Честит имен ден на всички именници!!!
Относно имената, аке е девойка (каквито са моите желания) ще се казва Екатерина, а ако е младеж (желанието на таткото) ще е Тодор или пък Теодор. Следобед евентуално може да разберем какво ще е бебчето, ако и този път не реши отново да се скрие. Много е срамежливо  Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 3 659
Цитат на: Casey
Цитат на: asa
Също Константин.


Много го харесвам, ама не искам бебо да е кръстен на мен Simple Smile


Ти Константина ли се казваш? Много хубаво име.

# 56
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Цитат на: Casey
Цитат на: asa
Също Константин.


Много го харесвам, ама не искам бебо да е кръстен на мен Simple Smile


Ти Константина ли се казваш? Много хубаво име.



Малко е дълго за изговаряне и хората обикновено си спестяват по някоя буква или си правят вариации - Костантина , Костанца и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 659
Трудно е това с имената, ГОЛЯМ Confused: . Аз пък искам някой да ми даде идея за името. Предишния път като родих, детето стоя 3 дни без име, защото всички бяха решили, че аз като майка трябва да реша как ще се казва детето ми  33uu .
 
 След дълги колебания, го кръстих Калоян - хубав Иван, защото в рода на съпругът ми са Иван, после Стоян и т.н.. Изключение е мъж ми, вместо Иван - Ивайло. И детето последва тази традиция (според мен) КалоЯН - хем Иван, хем на дядо си СтоЯН Grinning

И сега пак отново дилема Confused:

# 58
  • София
  • Мнения: 3 659
gwendalin, радвам се, че всичко е наред. Почивай си повече и не се притеснявай. Желая ти леко бременеене.

# 59
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Трудно е това с имената, ГОЛЯМ Confused: . Аз пък искам някой да ми даде идея за името. Предишния път като родих, детето стоя 3 дни без име, защото всички бяха решили, че аз като майка трябва да реша как ще се казва детето ми  33uu .
...И сега пак отново дилема Confused:


А можеш отново да изчакаш да мине раждането и тогава ... Сестра ми до последно не се бе спряла на име и ми сподели, че след самото раждане името само си дошло Simple Smile Племенникът ми се казва Лазар и е кръстен на себе си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт