Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 2

  • 34 960
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет,

ние украсихме вкъщи, но нямаме елха, по-късно ще я купим и сложим. аз трябва най-късно първата седмица на януари да я махна, защото ми трябва място за РД... Crazy

тези дни са доста динамични, имаме доста уговорки и настроенията на Дзвер се менят на секунди: както се хили истерично, така започва да реве оглушително. лигави се много и се прави, че е бебе и нищо не може. изкарва ме извън нерви!!! Twisted Evil без значение дали има занимание или не, все едно и също настроение...

най-добре му се отразява престой из природата и гледам като не вали да ходим някъде. скоро бяхме с приятелчето му на останките на средновековен замък, стъмни се и се връщахме през гората с фенерчета. децата вървяха и не мрънкаха, много им хареса...

вчера пекахме коледни сладки, но децата не бяха активни, та накрая седнах с тях малко да се занимавам. ама сладките стана де...

слагам снимки
Скрит текст:
жаба от пластелин, телевизор - рамката е от строителен метър, картината е нарисува сам, всичко сам измисли, сладки, точене

# 691
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Ася, много сполучливо жабче от пластелин, както и ТВ-то Mr. Green, екранът ще е винаги по желание на клиента. Wink
Ние пак правихме коледни сладки, но този път повече аз си ги подготвих, че става в пъти по-бързо, а и децата не проявиха голям интерес. Голям Бибитко обожава суровото тесто, дадох му малко да си начеше крастата. Той и в у-ще прави такива с класа си в петък, много ги беше харесал на вкус. Утре имат малък адвентски празник с класа си плюс родителите, ще правят малко представление, ще се ядат сладости(аман от тези сладории), ще се пеят коледни песни...
В събота бяхме и в ДГ на коледния празник, децата участваха в доста от инициативите, на голям Бибитко дори не му се тръгваше. Усети се колко е хубаво в ДГ, след като тръгна на у-ще. Mr. Green

Ася, голям Бибитко също обичаше да се прави на бебе, ама и по това време малкият беше бебе, така че понякога не знаех кой е по-голямото бебе. Малък Бибитко е друг типаж, харесва му да е самостоятелен, в момента да го наречеш "бебе" за него е голяма обида, винаги повтаря , че е вече голям, а понякога, когато иска да ме засегне ме нарича мен или батко си "бебе".
Вчера и днес обаче го прибирам доста изморен от ДГ, криви настроения го тресат, докато се приберем у дома, после му минава.

Голям Бибитко ме изненада приятно, когато неочаквано написа едно писмо-покана за рожден ден на български с кратки изречения, с малко грешки, с точните букви. Миналият месец пишеше от мобилния телефон на баба си с нейна помощ СМС-и на леля си, явно тогава е запомнил буквите.

Лека седмица от мен, сигурно сте в трескава предколедна подготовка! Hug

# 692
  • USA
  • Мнения: 1 323
Изглежда бебешката фаза е при всички  Crazy Сядаме да ядем всички,Андрей се храни сам,Лекси казва мамо или тати" храни ме" Twisted Evil Вчера ми втръсна да им повтарям" идвайте да закусвате"и никой не ме отразява.Вдигнах масата и след час като ревнаха за 3 минути сандвичите им изчезнаха без да ги гоня,без да мрънкат,че са студени или да искат помощ.
Ходихме в неделя в даунтаун на светлинно шоу,а и Лекси много харесва да ходим там,та прекарахме целия ден там.Времето беше разкошно за декември цели 8-10градуса.Носих естествено храна,че ми е писнало от мрънкащи деца,еми пак си беше мрънкане това не искам онова не искам.Купуваш им нещо,не им харесва,повечето от времето стояха в количката(поспаха 2 часа) позяпахме светлините и пак мрънкане да си ходим.Спомних си как мама се оплакваше от мен и брат ми точно за същото.Хем гладни,хем няма да ядем ако не е по наш вкус.И накрая им казах,че няма да видят даунтаун поне една година Crossing Arms
Ася впечатлена съм от ТВ-то страхотно е браво! И Тим е много хубав и пораснал!
Ние вчера правихме торта с децата,че не им се ходеше никъде.Това рядко се случва,но реших да им дам почивка,че ни чака натоварена седмица,а и двамата бяха сополиви(още са,но на оправяне).След готвенето с тях имам двойно повече работа #Crazy Две мивки съдове и цяла пералня с дрехи(моята е 13кг)
Днес са празнували РД на Лекси в училище и излезе супер доволен и учудващо чист като се има в предвид,че занесох за почерпка сладоледени сандвичи.Пели песни танцували.Оказа се ,че половината му клас са декемврийчета и януарчета Laughing
Ще пиша вероятно другата седмица,че партитата ни ще са уикенда,а до тогава 100 неща съм планирала.

# 693
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Калалили, ЧРД на Лекси - здраве и много щастливо детство Hug Hug Весел празник!
Ася, страхотен телевизор и снимки  Hug Я, метни рецептата за меденки да я разгледам Wink

Луи е пак болен, сменихме антибиотик, утре кръв ща му вземат - омръзна ми Crossing Arms Tired
На всички само здраве пожелавам, че ми пусна от Т, сополи, мрънкане и т.н.

За мрънкането и храната - да ви кажа май си е до деца. Луи може да мрънка, но сестра му омита всичко Mr. Green тя затова е не се разболява коконата Heart Eyes

# 694
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Я, метни рецептата за меденки да я разгледам Wink

това не са меденки...
ето я рецептата - аз нямах фурми и сложих сушени сини сливи, затова е тъмно тестото, добавих и какао, че детето искаше шоколадови.

Калалили, Бибит така като споделяте и леко се успокоявам... Crazy
и аз влача нон стоп храна, само пребърква раницата, все не е това, което иска, рев - гладен бил. ако го оставя, само шоколад и сладки ще яде!!!  Twisted Evil то без това яде в момента точно 4 неща. Shocked
вчера прибрах меда, гранолата, въобще всичко със захар. рев голям. казах му, че е дошъл Трола и ги е взел. Whistling
въобще вчера много ме изнерви. щом сме вкъщи и започва с терора. ама вчера имаше супер гъста мъгла, не се вижда нищо, студено и влажно.... днес ще идем на басейн.

тя затова е не се разболява коконата Heart Eyes
Тим не се разболява, макар да не кусва плодове и зеленчуци...

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 10:27 от asyalein

# 695
  • Мнения: 9 903
привет,
Ася, за съжаление и тази година сайтът, където качваш снимки, при нас е блокиран и не може да се отваря.

 Малък Бибитко е друг типаж, харесва му да е самостоятелен, в момента да го наречеш "бебе" за него е голяма обида, винаги повтаря , че е вече голям, а понякога, когато иска да ме засегне ме нарича мен или батко си "бебе".


Андрей е същият, използва тази дума за обида. Снощи имахме дълъг път през летището и предложихме да го повозим в стролър, направо побледня от ужас, че може да бъде возен като бебе. Стоически вървя. Ние се прибрахме след полунощ, бяхме една седмица в Пукет. Андрей си хапва порядъчно всякаква храна, ака по 3-4 пъти дневно, накрая му влязохме в ритъма Simple Smile
научи се да скача в дълбокото на басейна, даже се засилва. Малко по-безстрашен е, отколкото ми се иска, но и така е добре, стига да не се заплесваме ние. Успява да направи 2-3 загребвания към мен, но в същто време така се радва и се хили, че от това нагълтва вода и ме  притеснява Simple Smile
ще покажа снимки, като ги кача. Сега влизаме в ритъм пак, имаме 1 седмица до края на срока, после пак ваканция, че да не се преуморим  Whistling

# 696
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Калалили, Честит Рожден Ден на голямото ти момче! Да е много здрав и весел, нищо детско да не му е чуждо!
Пожелавам му прекрасно парти и много усмивки! Tada Искам снимков репортаж след това, моля. Wink

Тити, страхотно, Пукет- това нали е в Тайланд? И от теб ще чакам снимки. Mr. Green
По-малките стават по-самостоятелни покрай по-големите, действа им добре, когато растат сред братчета/сестричета.

Калалили, аз съм в израснала в семейство с 3 деца и откъм хранене ни беше създадена желязна дисциплина, иначе майка ми нямаше как да излезе на глава със специалните желания. И аз съм имала своите капризи, но каквото е имаше на масата, това беше. Бях всеядна, макар и по малко да хапвах. За съжаление този железен режим не можах изцяло да го приложа, защото съм по-мек човек. От друга страна голям Б. бе с млечна алергия до 5-тата година, което повлия много начина му на хранене. Малкият се храни в пъти по-разнообразно и не се оплаквам. И той има своите капризи, но яде плодове, зеленчуци, повечето "манджи", лаком е. В ДГ също нямам проблем с него относно храненето.

Ася, това коледно време ме дразни с многото сладости от всички страни, а хем не съм човек , който ограничава- давам от всичко да се опита. Но от всички страни се подарява я бонбонки, я по шоколадче-две, а в неделя приятелско семейство подари на децата цяла торбичка с шоколади. Rolling Eyes Голям Бибитко поне не обича шоколад, на него му дай желирани бонбони.

Къти, много непрятно, че пак е болно някое от децата. И аз не съм убедена, че по-разнообразното хранене е гаранция за по-добро здраве, като гледам около мен кой колко често боледува. До тип имунна система е на първо място.
Бързо да оздравявате и скоро да не ви повтаря! Hug

# 697
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
ЧРД на Лекси! Да е здрав, щастлив, и все така добричък! Hug bouquet
Чудесен телевизор си има Тим. Hug
Браво на Андрей, голям смелчага! Hug
Къти, дано бързо оздравее Луи! Hug
И Кирил имаше бебе-фази, но те бяха предимно като го бяха сложили в групата с по-малки деца в предн. градина. Сега с настоящата градина е по-добре или може би защото Борко проходи- не зная. Но почти не пълзи вече, а по едно време или пълзеше, или издаваше някакви звуци като бебе, такива дето даже и Борко отдавна не издава. Crazy За храненето като цяло яде почти всичко, но е малко на периоди. И откакто тръгна на градина определено отписа доста манджи дето ги ядеше преди(то покрай тая сухоежбина ooooh!...) или хапва само единия ден от манджата, на другия ден вече не. Борко засега е ящен и омита всичко, но той и Кирил беше много ящен на 1 год. Сладко не яде, аз и до ден днешен рядко му давам(почнах да му давам след навършени 3 год). Давам му да пие какао, лятото по някой сладолед и торта, ако някой има РД. Бонбони, шоколади-не. Ако някой го почерпи с курабии -да, ако му дадат шоколад или бонбони- ги прибирам. Той не се сърди. Simple Smile Казвам му, че децата не е хубаво да ядат много сладко и така. Те повечето знаят, че не му давам и рядко някой му подарява.
И при нас кипи предколедна подготовка. Кирил ще е ангел в църквата др.вторник, ще правят спектакъл с др.деца(по-големите) от градината. Ще отидем с Борис да гледаме. Simple Smile

# 698
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Мерси Ася, ще разгледам рецептата. Аз търся за меденки, ча това ми се похапва, но съм си затрила рецертата някъде Peace Що се отнася до яденето: погрешно ме разбирате - и двамата ядат всичко, Емма повече неща от Луи, но проблема при Луи е че не яде МНОГО...той яде като мишка, не изяжда и на 1/2 от това на Емма - а тя може да изяде двойно повече, пък не е дунда...добре си е, но Луи той няма 15кг - между 14,500-14,800кг е. Което си е малко за неговата възраст. На ръст е нормално. Та затова ме е яд на него, не яде и организма му няма сили да се бори. Ми то бива, ама болести през седмица не бива Tired

За режима на ядене - като са на у-ще нямам избор и бутам по нещо в устата, да прекарат до обяд. Като са ваканция не насилвам - като се събудят добре тогава закусват. За обяд и вечеря - харваме по едно и също време, нямам особени проблеми. Но като не искат не настоявам много...само с Луи настоявам повече.

Бонбони и сладки неща - тук са ужас - за след обедна закуска са купуват задължително и бонбони...за РД задължително бонбони. Луи опита бонбони около 3г, Емма сега покрай брат си и неговия РД. Шоколад - Луи беше захранен от свекър ми на 1,6мес...за което си яде кавга. Емма около 2г. - покрай брат си трудно става отложеното "захранване".

Подготовката при нас е почти на крайна линия - днес купихме и украсихме елхата. Направихме гирлянди и сме готови. Само да купя подаръците и приключвам Peace

Тити, Пукет - браво! Хубаво е да се пътува...но такива дестинации като вашите - шапка свалям. Предполагам е свързана с работата на мъжа ти? Децата отсъстват ли от у-ще? Или не е толкова фатално?

Оставям ви дами, до скоро bouquet

# 699
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не яде и организма му няма сили да се бори.

Тим яде като коте. И има шкембе...  Thinking
Бързо оздравяване на децата

тити, както винаги по екзотични дестинации. Завиждам ви.  Heart Eyes
щом не виждаш снимките да ти обясня за ТВто: счупен дървен метър, от онези, които на 20см. се въртят по остта си. от такъв метър направи рамка и закачи една негова картина. отзад осветява една лампа, т.е. още е лампов ТВ, скоро очаквам развитие хахахаа

Бибит, тези шоколадови Николаузи ме влудяват... Всчико прибрах и при някакъв повод всичко ще бъде направено на мъфини или нещо друго. Най-добре за някого, т.е. да не се яде всичко вкъщи  Naughty

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 00:23 от asyalein

# 700
  • UK
  • Мнения: 134
Бързо "прелитане" да честитя рождения ден на Лекси и тук - да расте все такова прекрасно момченце  ura
Ася, много съм впечатлена от телевизора на Тим. Специален е той  Peace
Тити, само въздишам по вашите дестинации. Андрей е напред с материала по плуване, а?
Къти, бързо оправяне желая на Луи, да посрещате празниците здрави и весели.
Ще драсна пак тези дни.

# 701
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Калалили не беше ли и тя рожденичка тези дни? Надявам се, че не съм в грешка и й пожелавам много здраве и радости в бъдеще!!!

Къти, аз имам една българска рецепта за меденки, но не съм я правила от много време. Трябва пак да я изпробвам някой ден и ако остана доволна, ще ти я дам.
Не съм разбрала погрешно за Луи- ти и друг път си споменавала, че яде всичко, но по малко. Явно му е достатъчно. Голямото Б. е подобна категория- на почти 6 и половина е 18,5 кг, а брат му, който е 3 години по-малък е 16 кг. Скоро ще го настигне май. Crazy Не е пълен, но е як, има друга мускулатура, едра структура, едра главичка.
Относно здравето може да е период, може проблемът да е в сливиците, много деца си имат слабо място и там ги "удря". На голямото Б. може и да се наложи да вадим сливици, прави 3-та или 4-та ангина вече, сливиците са му много големи, но не се навивам лесно за операция.

Коледното празненство в у-щето беше разочароващо за мен- бяха ни сбутали сума родители с класната стая, беше фраш, за децата почти нямаше място да направят сценката или да си изпеят песента. После изчезнаха за половин час нанякъде с учителката, без да се спомене какво ще следва. Очаквах, че още нещо ще се изпълни, а те били в друга стая, моделирали нещо за Коледа. Тоест беше събиране за родителите, на по кафе и сладки, децата търчаха по коридорите като свободни електрони, стори ми се хаотична организацията. Явно има разминавания с моите представи. На Бибитко обаче му хареса празника.

# 702
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Пореден ден в къщи. Луи и вчера беше с Т. Бяхме при доки - резултати кръвни добри, но анемичен - ми да, то се очакваше...та сега честито му желязо, но смятам да не го давам много и да подхвана сериозна Желязна Диета Close. А Т от какво е - кой знае ooooh!

Бибит, вие пак имате коледно тържество - ние не Peace Но пък важното е децата да се забавляват... Рецепта за меденки имах много лесна и добра, но не я намирам...пак ще търся. Че децата са във ваканция от 19-и та да мислим активитети.

Искам Коледа да идва вече...но много жалко че при нас няма сняг Crossing Arms Бялата Коледа ми е в спомените. Макар че и в БГ в момента няма сняг Wink

Я кажете какви подаръци измислихте и казвате ли че са от Дядо Коледа? Купихме тротинетка за Емма че покрай скейта на брат й стават вечни препирни. На Луи ще купим часовник за ръката. Книжки за Уини за Емма че й е любим герой и само ме преследва Чети, мамо Crazy. Майка ми дрешки е купила на децата и една касичка да си спестяват парички Mr. Green. За Луи ще има най-вероятно и едни дървен меч с колан, че ми опява за това...нищо че съм направила такива поне 3-4бр - но нямали колан Whistling. Ние с ММ ще си купим това от което имаме нужда и така...
А за Додо Коледа - казвам че е от него, обяснявам че не го виждаме защото той идва през нощта като спим, и като ме ядосат казвам че Дядо Коледа гледа и няма да донесе подаръци Crossing Arms Naughty

# 703
  • Мнения: 9 903
Калалили, честит рожден ден на теб и на големия Лекси! Пожелавам ви все толкова любов помежду ви!
Андрей има в градината тема 'Зима'. По обясними причин няма как да е коледно, но занесохме шапки и ръкавици, те режат снежинки и лепят бели мечки при Т 18 градуса Simple Smile
Иначе коледните базари, наричани тук зимни,са в разгара си. Навсякъде са украсени елхи и се лее джингъл белс.
За съжаление батковците ми саботират коледата, защото нписаха писмо до дядо Коледа и го скриха, за да не го намеря. Даже ми заявиха в прав текст, че проверяват дали аз купувам подаръците. И Андрей въвлякоха в заговора...

# 704
  • Мнения: 505
Пореден ден в къщи. Луи и вчера беше с Т. Бяхме при доки - резултати кръвни добри, но анемичен - ми да, то се очакваше...та сега честито му желязо, но смятам да не го давам много и да подхвана сериозна Желязна Диета Close. А Т от какво е - кой знае ooooh!


Къти, Йоан е анемичен от както е на година и половина. Пие желязо всяка сутрин. Поредните кръвни изследвания са на 14-ти януари.
Според докитата проблема идва от факта че не яде месо. Защото пък на плодове и зеленчуци няма равен. Яде граха ей така, боб, леща, картофи, зелен боб, броколи....Все що годе неща богати на желязо. За плодовете....омита по половин кило плодове на ден...
Сподели какво имаш предвид под Желязна диета?

Иначе и Йо се храни само с определени храни - палачинки (добре че ги яде че вътре слагам по 5-6 яйца), филия с конфитюр, паста с масло, карфоти....Всеки ден е на топла храна на училище, но никой не ти казва колко е ял...За сладкото, ами след близо три месечен престой на баба му тук - сега е кошмар за да го отървем от сладкото....Реших по-малко проблема с Витамини Карс - получава по едно желе на ден, което един чичко носи на мама в работата и мама го  носи на Йоан.

Ася, чудни изпълнения, браво...Завиждам ви за креативността...Мен хич ме няма и затова се радвам че на занималнята и в училище са много креативни и това е целия ден, та на мен не ми се налага особено да мисля такива занимания....

Тити, пак изкушения...стига де....И аз искам моренце и топло време преди Нова Година...Дано и да ме огрее, че съм замислила една седмица след Коледа ама ще прегледаме Ласт минутите...

Кали, пораснаха момчетата.....Как върви с бебка?

Бибитче, Мелина, Пере, ЛюциHug Hug Hug

Преместихме офиса преди 2 седмици и от тогава свиквам....Много е кофти да си смениш работното място, всичко ми е ново....но започвам по-малко да намирам всичко...
Стана много хубав офис, но още долното ниво е в ремонти. Очаквам към края на януари да е готово, пък дано...



Общи условия

Активация на акаунт