Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 113 939
  • 786
  •   1
Отговори
# 45
  • София-Младост
  • Мнения: 23 389
И аз с молба. За първи път подадохме молба за детски - за двете деца. На 28 декември ходи мъжът ми. Досега не съм получила нищо, нормално ли е? Мъжът ми питал как ще разберем, че всичко е наред с документите ни, те казали- ами като получите сумите, ще разберете. Трябва ли да се прави още нещо. Имаме съмнения, че за второто дете могат да ни откажат, ама за първото не би трябвало да има. newsm78
Подали сте към края на месеца, затова ще има забавяне. Ако имате съмнения отидете да си вземете заповедта за отпускане или не на помощите. Ако няма отказ, то ще получите сумата накуп през м.02.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Благодаря.

# 47
  • Мнения: 12
Здравейте! Напълно се обърках с тези изчисления. Втора година по майчинство съм и съм си взела бележка от работодателя с дохода (с нулички навсякъде). Сега се чудя от НОИ какви са ми цифрите - сумите, които ми превеждат по картата или някаква друга сума, на база на която изчисляват какво да ми преведат?  newsm78

Пишат се реално получените през съответния месец обезщетения.

И за болничните ли се отнася същото? Смяташ това което си получил на картата , а не това което пише в сайта на НОЙ като влезеш с ПИК кода?  newsm78

# 48
  • София-Младост
  • Мнения: 23 389
Здравейте! Напълно се обърках с тези изчисления. Втора година по майчинство съм и съм си взела бележка от работодателя с дохода (с нулички навсякъде). Сега се чудя от НОИ какви са ми цифрите - сумите, които ми превеждат по картата или някаква друга сума, на база на която изчисляват какво да ми преведат?  newsm78

Пишат се реално получените през съответния месец обезщетения.

И за болничните ли се отнася същото? Смяташ това което си получил на картата , а не това което пише в сайта на НОЙ като влезеш с ПИК кода?  newsm78
Да.

# 49
  • Мнения: X
Здравейте, имам питане с две деца без брак съм. По майчинство съм с малкото, втората година. Освен майчинството от 340лв. получавам и социални придобивки от работодателя като талони за храна, за същите се плащат осигуровки от мен (тоест има ги в сайта на НОИ). Още не съм ходила при работодателя за бележка за доходите, но доколкото разбирам, след като съм по майчинство, от него би следвало да фигурира само сумата за талоните, майчинството от НОИ ще се види, но от там е сумата която ми превеждат те. Тоест талоните за храна + майчинството което са ми превеждали НОИ, не сумата на която се е изчислявало през първата година? И за талоните за храна, чистата сума след данъка или тази върху която се начислява данък? Много объркано. Crazy 

# 50
  • Мнения: X
Здравейте. Интересува ме, колко трябва да е голямо детето, за да се получават детски надбавки? Аз съм бременна сега и като родя ли мога да получавам, или трябва да мине някакво време?

# 51
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Здравейте. Интересува ме, колко трябва да е голямо детето, за да се получават детски надбавки? Аз съм бременна сега и като родя ли мога да получавам, или трябва да мине някакво време?


Може да подадеш документи, ако отговаряш на дохода, на следващия месец след раждането.
Няколко случая имаше на подадени документи още същия месец, но с откази.

# 52
  • Мнения: X
Здравейте. Интересува ме, колко трябва да е голямо детето, за да се получават детски надбавки? Аз съм бременна сега и като родя ли мога да получавам, или трябва да мине някакво време?


Може да подадеш документи, ако отговаряш на дохода, на следващия месец след раждането.
Няколко случая имаше на подадени документи още същия месец, но с откази.


Благодаря.   bouquet
Интересува ме, може ли да се подаде по настоящ адрес, или е задължително да е по постоянен адрес?
Същото ме интересува и за помощта при раждане? Дали трябва да се разхождам до родния ми град?

# 53
  • Мнения: 200
Здравейте. Интересува ме, колко трябва да е голямо детето, за да се получават детски надбавки? Аз съм бременна сега и като родя ли мога да получавам, или трябва да мине някакво време?
Може да подадеш документи веднага след като си вземеш акта за раждане - обинковено е готов след около десетина дена след раждането

# 54
  • Мнения: X
Благодаря bisera75 !

И последно въпросче, как се получава помощта (детските) по банков път или на място от някакво гише?
Интересува ме, за да преценя дали си заслужава да давам по 40лв за пътни до родния ми град, за да взема 35лв детски или няма да се налага да ходя всеки месец?

  bouquet

# 55
  • Мнения: 200
Благодаря bisera75 !

И последно въпросче, как се получава помощта (детските) по банков път или на място от някакво гише?
Интересува ме, за да преценя дали си заслужава да давам по 40лв за пътни до родния ми град, за да взема 35лв детски или няма да се налага да ходя всеки месец?

  bouquet
по касов или по банков път - както желаеш

# 56
  • София
  • Мнения: 2 363
Дами, питане и аз -
Дохода на човек ни е над 350лв, но влизам във втората година през април, когато няма да е така. Имам ли право на тези 35лв на месец за срок от 1 година?
Мерси в аванс   bouquet

# 57
  • Мнения: X
Благодаря bisera75 !

И последно въпросче, как се получава помощта (детските) по банков път или на място от някакво гише?
Интересува ме, за да преценя дали си заслужава да давам по 40лв за пътни до родния ми град, за да взема 35лв детски или няма да се налага да ходя всеки месец?

  bouquet
по касов или по банков път - както желаеш

Страхотно! Щом има и по банков път ще се възползвам!  Wink

# 58
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Дами, питане и аз -
Дохода на човек ни е над 350лв, но влизам във втората година през април, когато няма да е така. Имам ли право на тези 35лв на месец за срок от 1 година?
Мерси в аванс   bouquet

Детските се дават на база доходът от предходните 12 месеца. Трябва да следиш от кой момент доходът ви ще падне под 350 лева и тогава да подадете документи.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 363

Детските се дават на база доходът от предходните 12 месеца. Трябва да следиш от кой момент доходът ви ще падне под 350 лева и тогава да подадете документи.

Реално, когато се връщам на работа и ми е свършила втората година на мин. раб. заплата?
Мерси Lady Brinne  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт