Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 9

  • 113 920
  • 786
  •   1
Отговори
# 30
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Благодаря за отговора Ала-Бала   bouquet Искам да попитам и как се изчислява дохода за месец, ако в месеца има ползвани 6 дена болничен. Стойността на болничния се вижда от сметката по която е платена, но не ми е усно как се изчислява дохода за месеца. Взима се осигурителната база за месеца и се  събира със сумата на болничния ли?

Предварително благодаря!
Осигурителната база не ви касае. Взимате си сумата от удостоверението от работодателя и към нея прибавяте самото обезщетение, което сте получили.

# 31
  • Мнения: 60
Здравейте пак съм аз с моите земеделски проблеми Simple Smile От социалните искат да си издам удостоверение за дохода, такааа аз ще подавам заявлението през месец февруари, т.е трябва да попъляня дохода от февруари 2014 до януари 2015. Но как да го попълня пр: осигурителния ми доход за 2014/12месеца и за всеки месец вписвам еднаква сума като просто януари 2014 няма да присъства, съответно сумата няма да отговаря на данъчната декларация, или така както съм си подавала декларациите за авансов данък, в някои месеци имам доста големи суми в други 0 и януари пак го няма , а в него имам доста голяма сума получена от субсидии и пак сбора не отговаря на данъчната деклараци  ooooh! Дано го обясних правилно

# 32
  • Мнения: 455
Благодаря много Ала Бала   bouquet Не съм сигурна, дали въпроса ми е за тук, но все пак ще го задам. Ако запиша детенцето си на ясла на възраст 1 г.10 м. и се върна на работа в платен отпуск имам ли право на 50% от размера на майчинството

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря много Ала Бала   bouquet Не съм сигурна, дали въпроса ми е за тук, но все пак ще го задам. Ако запиша детенцето си на ясла на възраст 1 г.10 м. и се върна на работа в платен отпуск имам ли право на 50% от размера на майчинството

Да,разбира се.За целта попълваш прил 4

# 34
  • София
  • Мнения: 307
здравейте,

имам следния въпрос:
за получаване на детски в чужбина ми трябва бележка от социалните че не получавам тук в БГ.

аз обаче получавам - как мога да ги прекратя?  ooooh! newsm78
молба свободен текст? ама какво да кажа, че искам да ми ги прекратят защото ще заминавам в чужбина ли?  Outta Joint



# 35
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
здравейте,

имам следния въпрос:
за получаване на детски в чужбина ми трябва бележка от социалните че не получавам тук в БГ.

аз обаче получавам - как мога да ги прекратя?  ooooh! newsm78
молба свободен текст? ама какво да кажа, че искам да ми ги прекратят защото ще заминавам в чужбина ли?  Outta Joint
Най-добре на място да попиташ. Вероятно декларация, че считано от еди кога си няма да отглеждаш децата си в България... И да поискаш да ти издадат съответната бележка.

# 36
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте, ако живея на семейни начала, без брак, и дохода на домакинството надвишава 350 лв на човек, мога ли да кандидатствам, като посоча само своите доходи? Попълва ли се декларация, че не живеем заедно? Доходите ми нетни ли трябва да са? Ако се попълва подобна декларация, ми се струва неморално да лъжа...От друга страна чакам второ дете и мога по-добре да похарча 85 лв на месец от държавата.

# 37
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Здравейте, ако живея на семейни начала, без брак, и дохода на домакинството надвишава 350 лв на човек, мога ли да кандидатствам, като посоча само своите доходи? - да Попълва ли се декларация, че не живеем заедно?  - не се изисква подобна декларацияДоходите ми нетни ли трябва да са? - брутниАко се попълва подобна декларация, ми се струва неморално да лъжа...От друга страна чакам второ дете и мога по-добре да похарча 85 лв на месец от държавата.

# 38
  • Мнения: 455
Мерси Ал Бала   bouquet Да попитам още нещо  Embarassed Миналата година май месец получих стипендия от евро фондовете за студент редовно обучение. Тези парички трябва ли да ги включа при изчисляване на дохода. Към днешна дата вече съм дипломирана и не се водя студент.

# 39
  • Мнения: 200
Здравейте! Напълно се обърках с тези изчисления. Втора година по майчинство съм и съм си взела бележка от работодателя с дохода (с нулички навсякъде). Сега се чудя от НОИ какви са ми цифрите - сумите, които ми превеждат по картата или някаква друга сума, на база на която изчисляват какво да ми преведат?  newsm78

# 40
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Здравейте! Напълно се обърках с тези изчисления. Втора година по майчинство съм и съм си взела бележка от работодателя с дохода (с нулички навсякъде). Сега се чудя от НОИ какви са ми цифрите - сумите, които ми превеждат по картата или някаква друга сума, на база на която изчисляват какво да ми преведат?  newsm78

Пишат се реално получените през съответния месец обезщетения.

# 41
  • Мнения: 200
Здравейте! Напълно се обърках с тези изчисления. Втора година по майчинство съм и съм си взела бележка от работодателя с дохода (с нулички навсякъде). Сега се чудя от НОИ какви са ми цифрите - сумите, които ми превеждат по картата или някаква друга сума, на база на която изчисляват какво да ми преведат?  newsm78

Пишат се реално получените през съответния месец обезщетения.
Lady Brinne, много ти благодаря
Значи смятам със сумата, която са ми превели съответния месец по карта, а не с тази, която фигурира като осигурителен доход в сайта на НОИ.

# 42
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Здравейте! Напълно се обърках с тези изчисления. Втора година по майчинство съм и съм си взела бележка от работодателя с дохода (с нулички навсякъде). Сега се чудя от НОИ какви са ми цифрите - сумите, които ми превеждат по картата или някаква друга сума, на база на която изчисляват какво да ми преведат?  newsm78

Пишат се реално получените през съответния месец обезщетения.
Lady Brinne, много ти благодаря
Значи смятам със сумата, която са ми превели съответния месец по карта, а не с тази, която фигурира като осигурителен доход в сайта на НОИ.

Да. Peace

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 533
И аз с молба. За първи път подадохме молба за детски - за двете деца. На 28 декември ходи мъжът ми. Досега не съм получила нищо, нормално ли е? Мъжът ми питал как ще разберем, че всичко е наред с документите ни, те казали- ами като получите сумите, ще разберете. Трябва ли да се прави още нещо. Имаме съмнения, че за второто дете могат да ни откажат, ама за първото не би трябвало да има. newsm78

# 44
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
И аз с молба. За първи път подадохме молба за детски - за двете деца. На 28 декември ходи мъжът ми. Досега не съм получила нищо, нормално ли е? Мъжът ми питал как ще разберем, че всичко е наред с документите ни, те казали- ами като получите сумите, ще разберете. Трябва ли да се прави още нещо. Имаме съмнения, че за второто дете могат да ни откажат, ама за първото не би трябвало да има. newsm78

По принцип, ако ви откажат ще ви изпратят официален писмен отказ и законовото основание за това.

Общи условия

Активация на акаунт