ЖЛЪЧКА - РЕЦЕПТИ, хранителен режим

  • 90 103
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
 Shockedужас,113...всичките ли ти ги дадоха?
и моята уж беше пълна,но само два големи/по 2см./ми връчиха....не че са ми много ценни и си ги искам останалите ooooh!

# 31
  • София
  • Мнения: 15 457
Shockedужас,113...всичките ли ти ги дадоха?
и моята уж беше пълна,но само два големи/по 2см./ми връчиха....не че са ми много ценни и си ги искам останалите ooooh!
Дадоха ми ги, едни триъгълни пирамидки, на ивици, жълто-кафяви, все едно мляко и кафе.Идеални за герданче.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
а аз  моите съм решила да си ги направя на обеци Wink

# 33
  • Мнения: 780
А на мен доктора дойде след операцията и ми връчи една ръкавица пълна с камъни и ми вика: "Ето и твоите бяха такива, само че много повече!"  hahaha hahaha hahaha  Направо ме уби! Сега си имам вкъщи ръкавица с камъни на друг човек, но си ги пазя  Rolling Eyes
По темата: Още нямам година след операцията и само си спазвам да не ям пържено и мазно. На моменти усещам болки и тежест, но аз съм рязана много, с много сраствания и затова още не мога да се възстановя напълно. Готвя всичко във фурната-някой неща са дори по-вкусни така. Хубава вечер   bouquet

# 34
  • Мнения: 493
Ето тук намерих подробно описание на диетата с посочени грамажи на Б, В и М за прием на ден.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 755
Аз сладко почти не ям - не мога. Каква сол използвате?

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
От дълго време ползвам хималайска,но в минимално количество.
Интересно,но и аз вече почти 8дни след операцията не изпитвам влечение към сладко,а преди бях като луда,само при мисълта.Дано никога не се възвърне тази страст Praynig

Искам да споделя една рецепта,дадена в Бон апети,мисля,че е подходяща при жлъчка http://www.bonapeti.bg/recepti/Pechena-tikva-sas-sirene/ без чили и пипер

аз си я правих няколко пъти и много ми допада на вкус,може и авокадо да се прибави

# 37
  • София
  • Мнения: 39 755
Майка ми след операция направо "озверя" за сладко. И доста килограми качи. По едно време сама се спря.
Аз сладко не ям след раждането на дъщеря ми.

Аз трябва да отида на лекар и да видя дали ще лягам под ножа. Скоро не съм имала кризи. При кризи единственото, което ме "оправя" са обикновени вафли и кисело мляко.

При мен може да има и наследствен фактор.

# 38
  • Мнения: 87
Здравейте, ще ви следя, защото имам проблеми със жлъчката, но да чукна на дърво за сега съм добре благодарение на едни човек-билколечител. Много съм доволна и не спазвам диети, не ги обичам и не харесвам ограничението. През живота си два пъти съм била на диети- първия след преболедуван хепатит и  втория преди да ми открият пълната с камъни жлъчка.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
и с какво помага този лечител Thinkingсподели,моля

# 40
  • Мнения: 87
Ще започна от начало, за да ви обясня подробно. Декември 2004 раждам и седем дни след раждането започват кризи. И така 40 дни всяка вечер или през вечер аз съм в спешното. Никои не може да открие какво е, вземат ми изследвания, които единия път са добре на другия не- най-вече чернодробните. Правят ми коктейли от инжекции и  ми вливат по две банки, но резултата никакъв. Просто само можех да се изправя на краката си и да си отида. Исках всичко да ми извадят ако трябва само да не ме боли, не можех да си гледам бебето, да го храня в никакъв случай, то получи алергия от моето лечение и спрях да го кърмя. Но майка ми беше на мнение, че първо ще пробваме с други методи всякакви и операция в краен случай. Една нощ мой приятел, карайки ме към спешното се сеща за негов колега по същия начин. На сутринта отиваме, разпитваме и взимаме адреса. Човекът прави някаква отвара, неща като чай и дава рецепта как да се пие. Пия аз януари и февруари 2005 и резултата изумителен. Страшни камъни-два големи/ единия като бонбон лукче, другия по продълговат около 2-3 см./ и безброй малки, дребни. После почувствах тежест и пих през август 2009. Резултат само дребни. Сега от време на време пак ми е тежко, но не ме боли и това се получава когато съм ядосана или притеснена, но мисля, че до края на годината трябва да намеря начин да изпия още една доза.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 457
В ИСУЛ видях жена пила билки за размекване и изкарване на камъните, бяха тръгнали, запушили жлъчката , е няма такъв цвят, мислех,че зрението ми прави номера - ярко оранжева беше, цялата и кожа,очи и тяло.Гледах и не можех да повярвам,че може човек да бъде с такъв цвят.Мен изрично ме бяха предупредили да не опитвам,че е опасно.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Въпреки,че винаги съм предпочитала нетрадиционната медицина,не посмях да правя опити да ги вадя камъните по този начин.Как би излезнал камък колкото лукче през канал 8мм Thinking

# 43
  • Мнения: 39
Момичета, абсолютно никакво какао ли не може да се яде? Нали има сурово какао, днес в един магазин видях зърна от какао. Няма ли някакъв вид, в който какаото да не вреди при проблеми в жлъчката? Както рафинираните мазнини са вредни, но пък студено пресования зехтин е полезен и може да се яде. Кокосово масло също може. Няма ли някакво какао на тази планета, което да може да се хапва при подобни проблеми?  newsm45

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
май няма Wink

Общи условия

Активация на акаунт