Каква стайна температура за бебче?

  • 3 291
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте!   bouquet

Очакваме нашето бебче след няколко дни, вече всичко сме подготвили! Но има нещо, което ми е по неясно..и не съм сигурна дали съм подготвена с подходящата температура в стаята,където ще спи бебчето!  newsm78
На парно с печка на дърва сме, в стаята правим 18-19-20 градуса максимум в момента и това без допълнителна печка! Предполагам като се наложи и повечко захладнее вън ще пускаме нещо допълниително. За сега зимата е определено топла, дано остане така...  newsm78 Rolling Eyes

Та въпроса ми е достатъчни ли са тези от 18 до 20 градуса за сън и през деня?
На много места пише,че и не трябва да се прегрява бебето... На колко градуса се може да се каже, че се прегрява?

# 1
  • Мнения: 576
21 градуса за новородено,а по време на къпане 23-34.Така поне ни беше инструктирала нашата лекарка.

# 2
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Нашата лекарка беше на мнение, че повече от 20 градуса не бива да става в стаята. Даже когато спи, да е и по - хладно. Това ми каза, когато я попитах защо щерката е едно вечно изпотено бебе - косата, крачетата и бяха все мокри.
За щерката се оказа идеалният съвет. Тя се оказа студенолюбиво дете. Отпуснахме се и спряхме да се опитваме да поддържаме топло в стаята.
Като навърши годинка положението стана още по - ледено. Оказа се, че спи най - добре  когато е направо студено. Та и ние покрай нея се научихме да спим на студено, има няма 12- 15 градуса.  Е, бебе не бих оставила да спи на чак толкова студено, та 18 - 20 градуса е идеално за нашите семейни разбирания след появата на щерката....

# 3
  • Мнения: 6 764
Между 21-23 градуса беше съвсем нормално при нас. Новороденото лежи постоянно и е завито. Претоплянето може да стане при комбинация по-висока Т в стаята, плътни дрешки и дебела завивка. Само от по-топла стая, едва ли.

# 4
  • Мнения: 1 196
23-24градуса, облечено с памучни дрехи, и зимна завивка, с ританки без терлици на краката...
На по-ниска температура започва да киха....
Влажността е мужду 40% и 60%..
 А за къпането правим ,,сауна,, - не знам колко е температурата но по къс ръкав ми е доста топло, а на бебо му е супер..  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 758
Педиатърката на сина ми казваше "18 градуса през нощта и 20-21 през деня".

# 6
  • София
  • Мнения: 1 257
Много си зависи и от бебчето. Ние държахме 20-21°, а за баня - 23-24° и му беше добре. Сега вече е на 15 месеца и на 20° му е жега, отвива се и постоянно трябва да го завивам и за това започнахме да държим 18-19°. Спи с боди с късо ръкавче или потник и пижамка (цяла) памучна.

# 7
  • Мнения: 27
А на нас педиятърката ни беше казала първата седмица да поддържаме по-висока температура 23-24 през деня и 20-22 вечер. През втората седмица 21 градуса средно. При къпане в стаята да е 25-26. Докато е голичко и се маже се маже с олиото и докато се облече.

# 8
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Принципно 23-24 градуса е хубава температура, но изрично казвам-ако бебето не е навлечено, все едно температурата е отрицателна. И по принцип, когато бебето е вкъщи, не е нужно да бъде навличано, ако разбира се отоплението е над 20 градуса.
Аз обичам да ми е топло, малкия и той. Дъщеря ми е друга бира-тя обичаше като бебе да спи на студено. Не ме питайте как се издържа Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Ако не ме лъже паметта, първите няколко седмици поддържахме една и съща температура денонощно - 21C. След това свалихме нощната на 18C.

# 10
  • Мнения: 1 602
Ние държахме в стаята мн топло но и бебка почти през цялото време беше с боди което беше с къс ракав. Аз обичам да ми е топличко но тя и баща й обичат по хладно. Сега вече е на 3 годинки в стаята е около 18 градуса и тя спи без завивка аз я завивам тя се отвива. А и само да отбележа забелязала съм че на по студено спят по добре няма запушени нослета и определено се чустват по спокоини.

# 11
  • Мнения: 1 073
С бебе, без бебе у нас виаги е 20-21. Никога не съм затопляла преди баня.

Общи условия

Активация на акаунт