Парфюмни размисли и страсти - 187

  • 66 330
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 224
Честита Баба Марта. Да сме живи и здрави всички.

Том Форд не мога да нося. Но... Тусканската кожа ме респектира и то много! Черната орхидея я асоциирам с нестандартната сексуалност,  Кадифената орхидея ми е лесно смилаема и крещяща, а Бялото пачули въобще не го разбрах като концепцея.
Но чалга и Том Форд са тотално несъвместиви реалности, според мен.

# 721
  • Мнения: X
Но чалга и Том Форд са тотално несъвместиви реалности, според мен.
С тия златни плочки по флаконите, направо си е магнит за мутресите чалгарки Том Форд. Да не говорим, че Орхидеята не е каквото беше. Под път и над път я подушвам и все върху изрусени субекти с платформи. Тя стана второто Уоманити, за съжаление.
Затова съм напълно в състояние да разбера асоциацията на Шоколадена.
А и много хора биха купили какво да е, стига да е с марка Том Форд. А той далеч не прави само шедьоври, има и доста издънки.

# 722
  • София
  • Мнения: 224
Никога и на никой по улицата не съм долавяла Орхидея, в която и да е разновидност.
Усещам обаче Адикт, Ейлиън и Уоманити. И тук се въздържам от етикети!
Затова съм напълно в състояние да разбера асоциацията на Шоколадена.
Концепцията на Шоколадена и аз я разбирам, просто не я подкрепям.

# 723
  • Мнения: 1 130
Имали ли сме парфюмна хейтърска тема "Чалга"?  Whistling

# 724
  • Мнения: 2 843
Ако чалгата е свързана с олигархията, може и Том Форд да бъде намесен. Но пък може и Шанел, и други брандове, предизвикващи асоциации за елит и лукс.
Масовата чалгарка не си позволява, а може и въобще да не е чувала за Орхидеята.
Виж, Уоманити по може да ползва.

# 725
  • Мнения: X
Може би трябва да дефинираме в такъв случай какво се разбира под "чалгарка".
Интересно би било да се обособи и такава тема. Точно ще знам какво да не нося в никакъв случай, за да не ме вземат за чалгарка, не дай си Боже  Laughing

# 726
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
gadamer и аз си мисля, че асоциацията идва главно от Черната Орхидея (която аз не харесвам), но по тази логика всеки парфюм, който масово се носи от чалгарки, трябва да бъде обвинен за чалга в комплект със създателите му.

Все едно да кажем, че Ланком са чалга, защото Ла Ви е Бел е ужасно масов и се надушва от километри по разни заведения.

Не, разбира се, просто разсъждавам откъде може да идва асоциацията.
Не вярвам Том Форд да знае какво е чалга, макар че и в неговата среда има подобни издънки, някакъв западен модел на кич, безвкусица и парвенющина, като например Парис Хилтън и сие, всякакви руски дъщери на милиардери и прочие ... Като ги погледнеш с какви дрехи, грим и прически са, става ясно защо никога няма да оглавят класация за "Най-стилно облечена жена", освен на конкурс в Син Сити. Домовете им са същите като дрехите - гипскартон, лунички, зеброви килими, орхидеи и рози по стените, камъни Сваровски в тоалетната.....Иначе ясно е, че има дизайнери с различен стил и класа. Роберто Кавали ще ме извинява, но не мога да го причисля към любимите ми дизайнери.

# 727
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
veka, аз не съм забелязала в тази тема да не се толерира различното мнение  Laughing

Ти си прави каквито искаш асоциации никой не ти пречи. А аз имам право на друго мнение за Том Форд и то обосновано.

Любопитно ми е ако някой харесва и носи аромат на Том Форд бил той и Черната орхидея, за теб автоматично ли е чалгар по асоциация? Питам без грам лошо чувство, наистина ми е интересно.  Laughing

# 728
  • Мнения: 2 446
Макар че имам и нося някои от парфюмите на Том Форд, мога да разбера защо се приемат по този отрицателен начин. Повечето са твърде недискретни, оттам и асоциацията. Освен това Кадифената орхидея е направена за по-масова употреба.
Освен това хората четат, по-точно попадат случайно на тази тема, прочитат две-три прехласнати мнения,като 1. "колко добре ми стои на мен; как другите го харесват; какъв шлейф прави; колко е траен" каквито се пишат напоследък, често/, 2. предлагат се парфюмите му вече и у нас, 3. а и старите му реклами, могат да бъдат доста криворазбрани от чалгарите. Какво повече му трябва на чалгаджията по душа. Mr. Green
Рефанската имитация на Черната орхидея е ужасяваща, дано не я подуша по пътищата. Sick
Оригинала съм носила вероятно 3-4 пъти и всеки път ми тежи, затова и от години притежавам само отливка, но Бялото пачули все още обичам. Прайвът бленд няма да коментирам, той все още е кът в БГ, малко или много, поне заради цената си.


Освен това не е тайна, че често е имало препирни, заради несъгласия. Wink

pp. Позволих си, да постна това мнение, защото Атти скоро ще пусне новата тема и дискуцията ще бъде забравена. Wink

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 16:32 от goddess

# 729
  • Мнения: X
 Laughing
Използвайки този довод и аз ще си позволя да кажа, че за мен абсолютният първенец в чалга течението винаги е бил Тиери Мюглер. Парфюмите му винаги съм усещала като крещящи, превземащи, твърде показни и изобщо too much във всяко отношение.

# 730
  • Мнения: 31 335
Чалга не чалга, да минем на елегантността в лицето на Жан- Клод Елена, Ермес и новата им дългоочаквана от мен лично Градина Le Jardin de Monsieur Li.
Жасмин, мокри камъни, кумкуат и желание за разходи се промотират от бранда. Обожавам жасмин и мисля че ще купя този парфюм веднага на сляпо дори, щом излезе. Дано скоро дойде в България.

# 731
  • Мнения: 2 446
Laughing
Използвайки този довод и аз ще си позволя да кажа, че за мен абсолютният първенец в чалга течението винаги е бил Тиери Мюглер. Парфюмите му винаги съм усещала като крещящи, превземащи, твърде показни и изобщо too much във всяко отношение.

O, да, и в моята класация той е първенец. Peace  Laughing
Избягвам да го споменавам, че много бисери ръся за него и вероятно има доста обидени от писанията ми. Embarassed

Ау, дано бързо я заредят тази градина.
Фрагрантика и приписва и мента, но като знам Елена какъв магьосник, искрено се надявам да е задминал и себе си, щом е прощален. Flutter Confused

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 20:13 от goddess

# 732
  • Мнения: 17 546
Някой може ли да ми каже на летището в Тел Авив има ли бутик на Шанел или евентуално дали се продават ексклузиви там изобщо(на летището имам предвид).

# 733
  • София
  • Мнения: 1 002
Някой може ли да ми каже на летището в Тел Авив има ли бутик на Шанел или евентуално дали се продават ексклузиви там изобщо(на летището имам предвид).
По спомен, имаше един огромен магазин с щандове на Мак, Диор, Шанел и т.н., за ексклузиви не мога да кажа.

# 734
  • Мнения: 17 546
Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт