Ретро кухня - търся идеи

  • 42 804
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 747
О, не, няма да отварям заведение!  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 4 270
Чудесна тема, връща ме в миналото Simple Smile Помня крема "Дипломат", освен това вкъщи често правехме бисквитена торта и бухти, заляти със захарен сироп. Спомням си, че руската салата я правехме по половин ден, с домашна майонеза и калиброване на всички зеленчуци. Ще ви чета с удоволствие.

# 47
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 370
Специалитета  на мама беше обезкостено пиле напълнено с гъби, дробчета и ориз, навито на руло, стегнато с конци и изпечено. После при сервиране се режеше на филии...
Скара, виенски шницели, телешко варено.
А гвоздеят беше да се поднесе капинов сироп в кристални чаши купени с много мъки от Полския център....

Правеше и качамак с много масло и сирене, пита или баница под връшник / от Троянския край /,
паниран мозък и език, сплетени на плитка и изпечени с масло агнешки черъвца.....

На трапезата винаги имаше изпечена питка и баница с дърпани  на ръка кори или мазна пита....

Събираха се компании на телешка глава, малко агънце или прасенце....

Фалшив хайвер, фунийки, добуш торта, агнеси, ореховки, целувки, крем Дипломат, сладкиш с орехови платки с маслен крем.

Мама правеше и много сладка - от моркови, сини сливи с орехова ядка вътре, цели круши също с ядка вътре, обелени джанки, цели смокини, а и от останалите традиционни плодове. Правеше и сиропи от капини, малини, ягоди...А татко се гордееше с малиновото си вино....

# 48
  • София
  • Мнения: 8 616
Аз съм родена в края на 80-те, но си спомням какво готвеше майка ми в ранното ми детство.Въпреки, че си седях повече на село при баба  Laughing
Имам спомен, че на всяка сватба имаше предястия парче шунка, вътре с руска салата и направена на руло.
Сега гледах линковете в предишни постове, майка ми имаше страшно много такива пликчета с рецепти  Crazy Може да са все още някъде вкъщи.
http://detstvoto.net/uploads/posts/2008-06/thumbs/1212842181_p6070014.jpg
Тя е готвач и сладкар и в детството ми стоях много в сладкарниците.Гараш наистина беше популярна. Имаше едни пасти "Витоша", във формата на триъгълници.
Имаше едно парфе/кремче от кисело мляко в чаша, вътре сложена ябълка(или някакъв друг плот) и бисквити и това желирано. 
Всякакви саралии, тригуни, баквачики и кадаиф.
Майка ми правеше и нещо като ветрило.Месо на парчета като ветрило и в долната част яйце на око.
баба ми правеше една карамелена халва. В тенджера се бъркаше, после се месеше с орехи и в найлон/целуфан се оставяше да се стегне на калъп.И рула правеше.
Много бяха разпространени всякакви пасти, рула и петифурки отгоре от цветна украса на малки цветчета, листенца и всякакви завъртулки.
Кренвирш с кашкавал или прасенца-малки парчета кашкавал, от двете страни цепнати на кръст.

# 49
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 248
На мен пък са ми се набили в спомените малките апетитни сандвичета от франзели,които присъстваха на всеки рожден ден за децата Mr. Green
Страхотни бяха -с лютеничка,колбасче и маслинка Grinning

Сладките прасковки и кошнички-бяха ми любими,а баба правеше една торта МОНБЛАНД мисля,че се казваше,на която крема беше адски гъст и лепкав и както оставиш лъжицата така стоеше,но не й знам продуктите.Спомням си,че майка ми мразеше да прави сладкиши,сладки и кексове,понеже нямаше миксер, трябваше да блъска с тел на ръка и откачаше Mr. Green

# 50
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Уха, как се върнах в детството и рождените дни, които се празнуваха в къщи с дом. храна.  Grinning

Изброили сте всичко, но нека и аз да кажа кои популярни вкуснотии първи изникнаха в съзнанието ми: рулца по чешки, руло Стефани, принцеси с кайма и кашкавал, хапки с пастет, саламчета, кис. краставички,  кашкавал и пр., сладкиш Негърче /за който скоро открих рецептата в нета/, кошнички с крем, слепени сладки с шипков мармалад, домашни целувки и ореховки, домашен течен шоколад със сухо мляко, торти Гараш и Парфе /от сладкарницата, защото майка ми не се научи да ги прави/.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Мекици ,най обикновени мекици и джиджи папа
Торта гараш и парфе бяха култови десерти,имаше и едни тригуни....малееее

А помните ли сиропите,малинов,шоколадов,бомба.........хахаха даваха ги в стъклена чаша,пиеш и връщаш чашата

# 52
  • Мнения: 3 818
Мекици ,най обикновени мекици и джиджи папа
Торта гараш и парфе бяха култови десерти,имаше и едни тригуни....малееее

А помните ли сиропите,малинов,шоколадов,бомба.........хахаха даваха ги в стъклена чаша,пиеш и връщаш чашата

О,да. Май струваха по 6 стотинки, само един вкус беше 10 ст., ама кой беше? newsm78 Ох, и етърът!  Heart Eyes

# 53
# 54
  • Мнения: X
Помня майка ми правеше едни много вкусни сандвичи за гости, с тесто направено от нея, с шпеков салам, кайма и кренвирши. Трите вида сандвичи бяха различни, мното вкусни и красиви. Правеше и една много вкусна торта с 6-7 кори и яйчен крем, отгоре с орехи. Голяма играчка беше, но тортата наистина беше много вкусна. А сега се сещам и за кошничка от карамелени пуканки, вътре пълна със сладки-черешки.
Аз също си спомням сметаната с пластмасови кофички, както и плодовите прясно и кисело мляко, които бяха голяма рядкост и ги нямаше навсякъде.

# 55
  • Мнения: 738
Боже, колко ги обичах тия сиропи... Имаше една будка, прилично далеч от нас, специално се разхождах до там да си купувам...
Сега като си помисля за тия стъклени чаши и тръпки ме побиват. Не, че в сладкарница или ресторант е по-чисто; там поне ги виждахме как ги мият. Ама... Едни други времена бяха.
По едно време даваха да се ходи с бутилка да си купуваш "дозички" (да ти сипват с лъжицата неразреден през фунийка) - леле....

# 56
  • Мнения: 814
Аз пък се сещам за бяло сладко,правеше се с глюкоза и беше голям хит.

# 57
  • Мнения: 267
Котлет по московски.

# 58
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 139
Върхът на кулинарното изкуство беше "Медальон с гъби". Ако си го поръчаш в ресторант, значи си или разбирач, или баровец Joy Joy
Баварски крем също беше голям майсторлък.
Казанлъшки рози - пържени розички от тесто, посипани с пудра захар.
Крем-пита, Агнеса и  фъдж. Торта "Павлова"също беше много модерна.

# 59
  • Мнения: 779
Баба ми правеше мляко с ориз и канела.
Аз обожавах канелената част и само й казвах: "Бабоо, сложи още кимелка."  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт