Ретро кухня - търся идеи

  • 42 804
  • 134
  •   1
Отговори
# 90
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
А парфето го правехме с белтъци заради трудно откриваемата сметана. С бадеми беше уникално Simple Smile
Сладък салам - натрошени обикновени бисквити, масло, локум и орехи, всичкото това смесено (не помня точния начин) и увито на салам в оризова хартия.

# 91
  • Мнения: 112
Бялото сладко вече е споменато  bouquet не видях Циганска баница Wink И сега често си правя!

# 92
  • Мнения: 5 139
Саварината не знам колко е ретро ?!
Иначе аз обожавам изк. хайвер Simple Smile.

# 93
  • Мнения: 7 006
Саварината не знам колко е ретро ?!
Иначе аз обожавам изк. хайвер Simple Smile.
Амчи колко да е..Аз съм раждана 70-те години..Като дете още ядях саварина..

Даже като чуех тази песен и все саварина си представях Crazy


"Северина момиче от сняг"-Диана Експрес
https://www.youtube.com/watch?v=B6Irx5zDO40

# 94
  • Мнения: 5 462
Саварината не знам колко е ретро ?!
Иначе аз обожавам изк. хайвер Simple Smile.
Амчи колко да е..Аз съм раждана 70-те години..Като дете още ядях саварина..

Даже като чуех тази песен и все саварина си представях Crazy


"Северина момиче от сняг"-Диана Експрес
https://www.youtube.com/watch?v=B6Irx5zDO40
И аз , и аз .. при това си я представях с многооо сметана .
Саварините и парфето бяха единствените десерти които се правеха със сметана .Обожавах ги и двете.
Тортите дори и най луксозните /почти всички се приготвяха с масло , по точно гарнираха ги с маслен крем/.

# 95
  • Мнения: 5 462
Лекоо встрани от темата , но да питам дали знаете рецептата за крема с който се залепваха бишкотите на Негърчето . newsm78

# 96
  • Мнения: 7 006
Лекоо встрани от темата , но да питам дали знаете рецептата за крема с който се залепваха бишкотите на Негърчето . newsm78
Ко?Нье.

Даже не знаех,че негърче и бишкоти в едно изречение,дано някой дето се сеща се включи..

Я обясни за кво иде реч newsm78

# 97
  • Мнения: 5 462
Лекоо встрани от темата , но да питам дали знаете рецептата за крема с който се залепваха бишкотите на Негърчето . newsm78
Ко?Нье.

Даже не знаех,че негърче и бишкоти в едно изречение,дано някой дето се сеща се включи..

Я обясни за кво иде реч newsm78


https://www.google.bg/search?q=%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1 … 525B5%3B740%3B265
но негърчето от едно време.Продаваха ги в сладкарниците/варненските/ .

# 98
  • Мнения: 5 139
Подозирам че става дума за едни други сладки, на които казват бишкоти, от меко и пухкаво тесто.Аз наскоро разбрах за съществуването им
Иначе нещо любимо от моето детство, но то е зората на демокрацията, е плезира.

# 99
  • Мнения: X
помня ги ''негърчетата'', не само във Варна ги имаше  Laughing, продаваха се в нещо като прозрачна салфетка и отгоре имаха шприцовано цветенце.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 17 844
Иначе нещо любимо от моето детство, но то е зората на демокрацията, е плезира.

Плезир си имаше и през комунизма.

# 101
  • Мнения: 5 462
помня ги ''негърчетата'', не само във Варна ги имаше  Laughing, продаваха се в нещо като прозрачна салфетка и отгоре имаха шприцовано цветенце.
варненските нямаха цветенце.Изглеждаха като тези от линка който съм дала.

# 102
  • Мнения: X
Хм, може би говорим за различни неща тогава. Тези, които аз съм си хапвала бяха по-височки слепени бишкоти (все едно две кръгли бисквити, но обърнати по височина, ако ме разбираш) и отгоре едно бяло цветенце, направено с шприц. Както и да е де, може би на вкус са били същите, цвета на крема не го помня.

# 103
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
По сладкарниците имаше едни Миньорки от слепени продълговати бели бишкоти, глазирани отгоре и по средата с бял твърд крем.

# 104
  • Мнения: 11 747
Маркрит, знам го крема на Негърчетата. Казва се Златна. Мога да ти напиша рецептата, но трябва да си изривя тетрадката. Той се прави с глюкоза и се таблира, има малко играчка. Става като течен шоколад. За негърчетата го сгъстяваха с трохи от самите бишкоти.

Общи условия

Активация на акаунт