Серенити Бей - 2015г.

  • 95 595
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 994
И аз да се включа с актуални впечатления. Хигиената в апартамента беше много добра. Ние също случихме на добра камериерка. В ресторанта според мен не беше на ниво. Персоналът е от предимно ученици, (според мен) които стоят и уж следят за отсервирането и хигиената. Реално много ги мързеше...и никак не им се вършеше тази работа. Няколко пъти се случи в началния час ресторанта да не отвори. Единият път дори едни чужденци съвсем любезно ги попитаха има ли проблем,защото е минал началния час и в отговор получиха сопване и тряскане на врата. По отношение на храната,според мен никой не би останал гладен. Не всичко беше ок,но винаги имаше месни и безмесни ястия,супи, салати и достатъчно десерти и плодове. Алкохолът не беше ок, мключително вината за съжаление. Анимацията беше на ниво. Децата истински се забавляват. Плажът също. Нямаше щипалки. Камъни имаше около метър в началото като се влиза във водата. Приятна почивка на всички!

# 706
  • София
  • Мнения: 1 691
И ние се прибрахме миналата седмица Simple Smile Прекарахме шест дни, два от които с лошо време.
Амииии...явно наистина има някакъв проблем вече, защото няма да напиша само хубави неща... дори бих казала, че не бихме се върнали повече там. Мнението ми всекидневно се менеше - имаше много хубави и много разочароващи неща.
Настаняването ни протече нормално, стаята ни (студио) ни хареса - голяма, удобна (в хотела има няколко асансьора, за по-бърз достъп до всички крила), дори имахме страничен изглед на моренце, което приятно ни изненада. Музиката и анимацията не се чуваше, но за сметка на това стените бяха много тънки и почти всяка дума на състайниците ни -да.
Имаше дребни забележки за ремонт - вратичката на шкафа на кухненския бокс беше провиснала, имаше пукнатини по стените и плочките, лек проблем с гардероба и т.н.
Климатика беше централен и духаше директно към леглото и нямаше вариант за промяна на посоката на струята, за това не го ползвахме, спахме на отворена тераса.
Бяхме двама възрастни с дете на 2г, носихме си сгъваема кошарка, защото разбрахме от резервацията, че тяхна такава се заплаща по 7лв на ден (което е малко смешно).
Забелязах, че няма кърпи, завивки, възглавничка за сина ми, помолихме за такива, като на рецепция ни беше обяснено, че не ни се полагат, щом не заплащаме кошарка, но в крайна сметка ни предадоха още един комплект спално бельо.
На следобедна закуска слязохме да хапнем, имаше пържени картофки, кюфтета и кебапчета, домати и краставици и филийки със кашкавал и салам, които не бих казала, че ставаха за ядене, защото всичко беше твърдо и сухо, като престои повече от 5 минутки.
След това на кафе паузата сложиха кексове и сладки, които бяха ок.
Основните хранения в ресторанта бяха вкусни, може би леко еднообразни, някои неща много вкусни, други не толкова Simple Smile Но, заключвам, че храната им в ресторанта беше добра - имахме вечер, в която хапнахме суши (за което обаче се чакаше по 15 минути на опашка, защото беше Cook Show).
Винаги имаше три вида готови салата (руска, риба тон, с броколи, цезар, яйчена, зелена и т.н.), още няколко купи и тави с нарязани основни зеленчуци, маслини, лук, моркови и т.н. Винаги имаше панирана риба - пангасиус, пъстърва, бяла риба, акула. Имаше безместни и местни ястия - кавърми, свинско със сос, телешко или пилешко, като едно от местните ястия за вечеря беше на скара.
Имаше и постоянно два вида супи. Гарнитурите бяха картофи, ориз, бейби моркови, броколи, грах, които горе долу се редуваха. Имаше спагети с червен или бял сос всеки ден, които не опитах. Зеленчуците им на плоча бяха вкусни и общо взето всеки ден ги комбинирах с нещо от основните сготвени храни.
Десертите бяха кексове, петифури и пасти, банички, както и плодове - диня, нектарини, сливи, понякога банан и пъпеш. В последната вечеря бяха направили сладоледени торти.
Напитките бяха безалкохолни и негазирани разтворими сокове, които не ми допаднаха особено, наблягах на яйран, който сервираха на храненията в основния ресторант.
Алкохол не консумираме, не мога да дам мнение.
В ресторанта имаше места за всички, понякога малко трудно се намираше място вътре. Имаше 5-6 детски стола, които стигаха за всички по-малки деца и бебета.
Обстановката беше приятна.
Това, което най-много ми хареса беше местоположението на хотела - директно на плажа, който не е с уморително широка ивица. Нямахме камъни, водорасли и щипалки, пясъка беше сравнително чист. Имаше достатъчно шезлонзи на плажа и на басейна, въпреки, че повечето естествено, бяха с хвърлени кърпи по цял ден и никой не се явяваше на тях.
Неудобно беше, че сина ми спеше до 17ч и докато се оправим и закусим започваха да събират шезлонзите от плажа и басейна, защото работят до 18:30ч.
Аниматорите бяха забавни, повече насочени към чуждестранните туристи. Вечерните им програми бяха интересни.
На улицата пред хотела имаше 3-4 магазинчета за разходка, както и хранителен магазин с всичко нужно, на нормални цени.
Липсваше ми по-голяма детска площадка, имаше само една пързалка на басейна, нямаше люлки и друг външен детски кът, за разлика от другите хотели около нас, които имаха пясъчници, градински играчки, къщички, люлки, пързалки.
Така се случи, че на петия ни ден времето се поразвали, духаше и беше хладно и облачно и доста поскучахме с малкия, защото наистина нямаше какво да се прави. Реших да го заведа в деткия им клуб, защото очаквах, че ще има играчки, но освен, че го търсихме 15 минути, защото нямаше никаква табела, а беше просто врата на стая в коридора с нормален номер на нея, от който случайно след време излезе дете и ни потвърди, че там се намира деткия клуб.
В стаята имаше маса със столчета за рисуване и килимче с възглавници, на които по-големи деца (6-7 годишни) и аниматорите играеха различни запознавателни игри. Отстрани бяха сложени 2 колички, с които сина ми тихо се забавляваше, после порисува на масичката и си тръгнахме.
На следващия ден времето беше още по-лошо и отново слязохме до детския клуб, като вътре нямаше никой, но беше отворено. Сложих го да рисува и след малко дойде майка с още две по-малки деца, които също се заиграха.
След 15 минути дойде една от аниматорките и ни каза да излезем, защото не можем да стоим вътре, докато няма никой. Всички други деца и аниматори били на плажа и правели кофички от пясък. Тъй като са 3 аниматорки ги попитахме няма ли вариант една да дойде в детски клуб, защото навън времето наистина беше студено и със силен вятър, но тя каза, че няма вариант. На въпроса ни кога ще се върнат ни беше отговорено, че след половин час ще се върнат за 10 минути и след това ще затворят клуба, защото той работи само в часовете от 10-12ч и от 15-17ч.
Също така ни се обясни, че клубът е само за деца над 4 години и нямаме място там.
И така... отново единствения начин сина ми и другите по-малки деца да не стоят затворени в стаята беше да се разхождат на рецепция и да се катерят на количката на пиколото...
Яви се управителка, която ни потвърди, че по-малки деца от 4 години се смятат за бебета и за тях не се заплаща, за това нямат забавления и играчки.
В стаята се чистеше всяка сутрин,на третия ден ни смениха завивките и кърпите.
В последната ни нощувка имаше буря, заваля силен дъжд и загърмя, веднага затворих вратата на терасата, за да не се събуди сина ми. В 05-06ч се събудих, за да ида до тоалетна и стъпих в локва вода. Цялата стая беше наводнена, течеше някъде под дограмата, защото плочките на терасата бяха на по-високо ниво и някакъв улук с вода се изливаше в терасата.
Започнахме да попиваме с кърпите си и се обадихме на рецепция, които обещаха да предадат на камериерка, но никой не дойде. Легнахме да си доспим още мъничко и в 9ч се събудихме и влизаше нова и нова вода, мъжа ми отново отиде до рецепция, за да помоли за нещо за попиване, а от там казаха, че са приели сигнала и ще дойде майстор и камериерка, за да я оправят.
Ами ние закусихме, събрахме си багажа, ламинатът се наду и подгизна, стана грозна картинка, а до напускането ни никой не се яви да погледне проблема, което в крайна сметка си е техен проблем, защото освен, че трябва да сменят настилки, вероятно отдавна беше протекъл таванът на долната стая...

Амиии, това е... написах роман, но винаги след почивка споделям надълго и нашироко добрите и лошите впечатления. Не бих казала, че сме взискателни, но не се чувствахме добре там, цената, на която се предлага настаняване няма и да я коментирам... моооже би за семейства с по-големи деца си струва, предвид детската анимация, но определено такива с малки деца не са желани или поне така ни караха да се чувстваме.  Confused
Чувах само хубави мнения, препоръчаха ми го точно за малки деца, за това ме изненада отношението... а гледах да не се настройвам, че всичко ще е перфектно, за да няма разочарования...

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 12:09 от vitaminka

# 707
  • В.Търново
  • Мнения: 6 742
Все пак отдавна е коментирано, че хотела се е поизхабил от към инвентар и обзавеждане.Някой писа, че хотела е купен и предстои ремонт.
По принцип детските клубове са за деца на над 4 години.
При първото ни ходене в Серенити малкия беше тогава на 3г и имаше завивки и възглавница.Не знам за вашето защо не са подготвили.Студиото се води 2+1.
Нашето семейство бихме посетили хотела за трети път, хотела си го харесваме , но в междинен сезон, за пик сезон мисля , че не си заслужава парите.

# 708
  • Мнения: 9 477
Аз също съм на мнение, че хотела става, но не в ПИК сезона. Юни и септември се почива най-хубаво там, защото не е пренаселено и цените в съотношение цена-качество са приемливи.
Догодина ще наблюдавам за ранни записвания Серенити Бей и Белла Виста в Синеморец.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 691
Ние резервирахме през декември и тогава нямаше никакви дати, с изключение на юли месец. Явно е, че се запазва бързо.  Целта на поста ми е да предупредя майки на по-малки деца да си носят спално бельо и играчки за децата, защото аз очаквах в хотелът да ни се предоставят в стаята чаршафи, кърпи за детето, както и да има място за игра, както е посочено на сайта им и в туристическите агенции. Просто явно не проверих достатъчно мнения от последните години, препоръчаха ми го за малко дете още миналата година, защото имал бебешка храна и бла-бла, което определено липсваше тази година.

# 710
  • Мнения: 6 388
Ние резервирахме през декември и тогава нямаше никакви дати, с изключение на юли месец. Явно е, че се запазва бързо.  Целта на поста ми е да предупредя майки на по-малки деца да си носят спално бельо и играчки за децата, защото аз очаквах в хотелът да ни се предоставят в стаята чаршафи, кърпи за детето, както и да има място за игра, както е посочено на сайта им и в туристическите агенции. Просто явно не проверих достатъчно мнения от последните години, препоръчаха ми го за малко дете още миналата година, защото имал бебешка храна и бла-бла, което определено липсваше тази година.
За Серенити не съм срещала информация, че предлагат бебешка храна!!! Някой Ви е подвел.

# 711
  • Мнения: 2 095
Бебешка храна няма в Серенити .
Ходила съм  септември и хотелът беше пълен , място в ресторанта никога нямаше , носихме си таблите с храна в апартамента . Единствен + тогава е ниската цена . В силен сезон не бих отишла

# 712
  • София
  • Мнения: 2 296
Анимацията в хотелите навсякъде е за деца над 3-4 години и в определени часове - 2 преди обед и 2 следобед. В Мирамар има допълнителна бебешка занималня, но може и платена да е.

Не бих отчела като минус за хотела или аниматорите, че не искат да ми дундуркат целодневно 2-годишно бебе фор фри...

# 713
  • В.Търново
  • Мнения: 6 742
Серенити никога не са предлагали бебешка храна.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 691
Момичета, изобщо не съм споменала, че съм искала някой да ми дундурка детето, не ми слагайте думи в устата! Аз съм винаги с него и просто имахме нужда от място, където да си поиграе и да е сред деца, когато времето навън не става. Била съм в много хотели с оборудван детски кът, това си мислех, че има и този хотел.

# 715
  • София
  • Мнения: 230
Здравейте,
Мога да кажа само хубави неща за хотела и персонала в него (даже и догодина мислим да го посетим).
Семейство сме с дете на 11 години. Не съм усетила различно отношение от аниматорите, за това че сме българи.
И тримата вземахме участия във всекидневните забавления, дори и имената ни бяха научили.
Имаше места на плажа и на басейна. Храната беше вкусна. Стаята ни се почистваше всекидневно.

Интересно беше, че имаше гости на хотела, които и миналата година не са били доволни....., но тази година отново са в него (смешна работа за мен...... аз не бих посетила отново място, което не ми допада ....)

# 716
  • Мнения: 2 533
Здравейте,
Мога да кажа само хубави неща за хотела и персонала в него (даже и догодина мислим да го посетим).
Семейство сме с дете на 11 години. Не съм усетила различно отношение от аниматорите, за това че сме българи.
И тримата вземахме участия във всекидневните забавления, дори и имената ни бяха научили.
Имаше места на плажа и на басейна. Храната беше вкусна. Стаята ни се почистваше всекидневно.

Интересно беше, че имаше гости на хотела, които и миналата година не са били доволни....., но тази година отново са в него (смешна работа за мен...... аз не бих посетила отново място, което не ми допада ....)

Извинете, нали правите разлика между дете на 2 години и дете на 11 години  като умствено, моторно, психическо и прочие развитие?
По-нагоре се коментира липса/наличие на анимация за много малки деца, а не за някакво различно отношение на аниматорите спрямо българи/чужденци.

Иначе по отношение на вечно мръкнащ турист сте права. Попадала съм на такива екземпляри и са ми били и на мен смешни.


# 717
  • Мнения: 18 060
Всеки детски кът си има работно време, имат си окачена програма за деня, не разбирам недоволството ви. Имат прекалено много деца, не мисля, че биха ви отказали, ако вие сте си с него в къта, когато е отворен разбира се. Аз пък такова себераздаване към деца на друго място не съм срещала. Винаги съм казвала, че нас там ни връща анимацията, три пъти, и пак бих отишла

# 718
  • Мнения: 9 477
Съвет от мен-четете отзивите за хотелите, но не взимайте всичко за чиста монета, защото вкус другар няма. Никъде няма да видите и чуете за хотел, който се харесва на 100% .
Аз например харесвам Серенити, семейството ми също. Ако не съм го посещавала, обаче и отворя форумите, доста бих се поколебала, дали това е правилното място.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 691
Не съм търсила анимация за сина ми, потретвам и приключвам. В няколко от хотелите, в които сме ходили, дали на море или планина си има оборудвани детски кътове/ клубове (със или без анимация), в които майките може да влизат с децата си, за да си поиграят на закрито.

Ако времето беше хубаво през всички дни, може би изобщо нямаше да ми направи впечатление, че няма какво да се прави с малко дете, освен да тича на рецепция, но факт, че ми липсваше такова място Simple Smile И след като от детският им клуб, където тихо сина ми беше седнал на земята и си играеше с една количка ни помолиха да напуснем се разочаровах.

Общи условия

Активация на акаунт