Банята - тема 22

  • 85 374
  • 770
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,
аз пък за съжаление попаднах на ужасен майстор - палачор голям, а и криво лепи плочките. Днес пробвах пода със вода и установих освен всичко че наклона точно дп сифона не е добър и остава вода. Не знам какво да правя - дали да го викам да си ги кърти и да ги прави пак или да си търся нов  Sad Много нерви изхабих и през цялото време чувах как съм много претенциозна и че не може да стане абсолютно гладко и 2-3 мм разлика в нивата на плочките по стените и пода било нищо. Толкова имам да разправям, направо ми иде да разбия цялата баня и да я почна наново. С такова желание почнах всичко, а накрая ужассс. Хем ми се иска да дойде и да си оправи всичко за негова сметка, а от друга страна си мисля че най-много да доокипази всичко  Cry Какво ще ме посъветвате. Знаете ли някой добър майстор във Варна, който да му оправи бакиите Sad

# 616
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,
аз пък за съжаление попаднах на ужасен майстор - палачор голям, а и криво лепи плочките. Днес пробвах пода със вода и установих освен всичко че наклона точно дп сифона не е добър и остава вода. Не знам какво да правя - дали да го викам да си ги кърти и да ги прави пак или да си търся нов  Sad Много нерви изхабих и през цялото време чувах как съм много претенциозна и че не може да стане абсолютно гладко и 2-3 мм разлика в нивата на плочките по стените и пода било нищо. Толкова имам да разправям, направо ми иде да разбия цялата баня и да я почна наново. С такова желание почнах всичко, а накрая ужассс. Хем ми се иска да дойде и да си оправи всичко за негова сметка, а от друга страна си мисля че най-много да доокипази всичко  Cry Какво ще ме посъветвате. Знаете ли някой добър майстор във Варна, който да му оправи бакиите Sad

Егати идиота, договор подписахте ли или на добра дума?
Ако много ще те дразни и гложди викай друг да оправя, но къртене и лепене на плочки си е половин ремонт на баня. Много неприятна ситуация.  Close

# 617
  • Мнения: 14
Само нашият майстор ли се оказва, че си изчисти фугинала от плочките  newsm78 Аз само забърсах, както нормално си чистя банята - не съм чистила фугина  Rolling Eyes
И сегашният ни майстор чисти всяка вечер та чак се учудвам. Банята още не функционира, но ще има нужда само от изплакване на плочките.
Момичета и аз се включвам- ще започваме ремонт на банята. Стискам палци всичко да стане както трябава. Вече сме купихме плочки и част от санитарията. Надявам се, че като приключим ще се похваля със снимки и разбира се ще имам повод да хваля и майстора! baby_neutral

# 618
  • Мнения: 6 338
Ние също в събота купихме всичко /остава само майстора да си купува дребни неща/ и в края на тази седмица или в началото наследващата старитраме с ремонт на баня и отделно мокро+ тоалетна, която тоалетна също ще стане и баня.

# 619
  • Мнения: 1 103
Ние също в събота купихме всичко /остава само майстора да си купува дребни неща/ и в края на тази седмица или в началото наследващата старитраме с ремонт на баня и отделно мокро+ тоалетна, която тоалетна също ще стане и баня.

колко е голяма вашата тоалетна, която ще стане и баня? Можеш ли да ми снимаш план? И аз имам една такава и мног оми трябва, но нашата е мъни4ка .

# 620
  • Мнения: 6 338
Ние също в събота купихме всичко /остава само майстора да си купува дребни неща/ и в края на тази седмица или в началото наследващата старитраме с ремонт на баня и отделно мокро+ тоалетна, която тоалетна също ще стане и баня.

колко е голяма вашата тоалетна, която ще стане и баня? Можеш ли да ми снимаш план? И аз имам една такава и мног оми трябва, но нашата е мъни4ка .

И нашата е малка 1.30 кв. м. Разпределението е като на тази http://prikachi.com/images.php?images/481/8107481D.jpg  но без в нея да има бойлер. Сега с ремонтът ще добавим срещу тоалетната чиния само един малък душ. В мокрото, което е преходно с тоалетната и сега има пералня и бойлер, а в нишата в която сега имам рафтове ще сложа долен шкаф с мивка и горен шкаф с огледало и осветление.  Между двете сега има обикновена врата, а ще слагаме плъзгаща, както и между мокрото и коридора, за да има повече пространство.

# 621
  • Мнения: 1 103
И при нас е така. ще се пръска тоалетната.

# 622
  • Мнения: 6 338
И при нас е така. ще се пръска тоалетната.
Да, така е. Не мисля, че ще бъде някакъв проблем.  Тази баня в нашият случай, ще се използва само като резервна.

# 623
  • Мнения: 1 103
И при нас е така. ще се пръска тоалетната.
Да, така е. Не мисля, че ще бъде някакъв проблем.  Тази баня в нашият случай, ще се използва само като резервна.
и ние така, ако има ремонт в другата , ина4е е направи невъзможо  Peace мисля да монтираме щанга на тавана или релса за завеса, която да се дъпра само при ползване. ще видя как ще го измислим, но и при нас е същото като и при вас.

# 624
  • Мнения: 276
Ние също в събота купихме всичко /остава само майстора да си купува дребни неща/ и в края на тази седмица или в началото наследващата старитраме с ремонт на баня и отделно мокро+ тоалетна, която тоалетна също ще стане и баня.

колко е голяма вашата тоалетна, която ще стане и баня? Можеш ли да ми снимаш план? И аз имам една такава и мног оми трябва, но нашата е мъни4ка .



И нашата е малка 1.30 кв. м. Разпределението е като на тази http://prikachi.com/images.php?images/481/8107481D.jpg  но без в нея да има бойлер. Сега с ремонтът ще добавим срещу тоалетната чиния само един малък душ. В мокрото, което е преходно с тоалетната и сега има пералня и бойлер, а в нишата в която сега имам рафтове ще сложа долен шкаф с мивка и горен шкаф с огледало и осветление.  Между двете сега има обикновена врата, а ще слагаме плъзгаща, както и между мокрото и коридора, за да има повече пространство.

Това с плъзгащата врата е много добро решение. Ние направихме същото - малката тоалетна и мокрото помещение са в съседство, дели ги само стен Та, вместо нормална врата за тоалетна, която прави доста сложно използването й, сложихме плъзгаща, която да е по размерите на тоалетната и която се отваря по посока на мокрото настрани. Тоест, при нужда да се затвори тоалетната, може, иначе се издърпва към мокрото, за него специално врата не е нужна.

# 625
  • Мнения: 96
Предложете читави фирми за врата за баня за град София. Бюджет 250-300 лева.
Спрял съм се на MDF цвят венге, за да върви с оранжевата баня.
Благодаря предварително!   bouquet

# 626
  • София
  • Мнения: 1 744
Ние също в събота купихме всичко /остава само майстора да си купува дребни неща/ и в края на тази седмица или в началото наследващата старитраме с ремонт на баня и отделно мокро+ тоалетна, която тоалетна също ще стане и баня.

колко е голяма вашата тоалетна, която ще стане и баня? Можеш ли да ми снимаш план? И аз имам една такава и мног оми трябва, но нашата е мъни4ка .
Ето една малка баня  и тоалетна,която направих на мястото на вградения гардероб.
http://rumen1972.snimka.bg/daily/malka-banya-na-rumen.735818.29843491

# 627
  • Мнения: 1 103
Ние също в събота купихме всичко /остава само майстора да си купува дребни неща/ и в края на тази седмица или в началото наследващата старитраме с ремонт на баня и отделно мокро+ тоалетна, която тоалетна също ще стане и баня.

колко е голяма вашата тоалетна, която ще стане и баня? Можеш ли да ми снимаш план? И аз имам една такава и мног оми трябва, но нашата е мъни4ка .
Ето една малка баня  и тоалетна,която направих на мястото на вградения гардероб.
http://rumen1972.snimka.bg/daily/malka-banya-na-rumen.735818.29843491


мерси:) и аз така си го представях, но мислих кахала да е на задната стена и то от дългите покрай стената , защото там е тръбата , пък и искам наклона да е назад . Само да не ми се мокри тоалетната ще има завеса , която ще зака4а към стената и ще пускам само когато трябва. Вратата ни ще се плъзга, няма да се отваря (още по-добре) .

# 628
  • Мнения: 6 338
Предложете читави фирми за врата за баня за град София. Бюджет 250-300 лева.
Спрял съм се на MDF цвят венге, за да върви с оранжевата баня.
Благодаря предварително!   bouquet
Нашият майстор днес ще идав да гледа и най-вероятно да вземе и мерки, до колкото е възможно. Ние не  бързаме и може би едва след месец и половина да започнем да ги слагаме. Междувременно трябва да сложим плочки в бокс и в 2 коридора и тогава. На нас ни го препоръчаха, мисля обаче, че фирмата му е в Самоков, но работи навсякъде. Не съм видяла изработени от него врати. Като станат готови и ги сложи ще мога да дам повече инфо.

# 629
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,
гледам че от четвъртък пускат в промоция мебели за баня в Лидл newsm78 Някой някакви отзиви за мебели от Лидл. Озадачава ме ниската цена - иначе ме грабна много Smile И някой знае ли нещо относно сглобяването им?

Общи условия

Активация на акаунт