Банята - тема 22

  • 85 254
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Има доста обширни обли душкабини. Моя позната е с подобно разположени, но душ кабината е обла и така изглежда доста по обширно.
Ами имам още време да го мислим.Не е купена душ кабината

# 706
  • Мнения: 7 519
При моята позната, мивката(малка) е сложена от дясно ( още като влезеш от вратата), а под нея шкафче,в горен десен ъгъл е облата душ кабина, в горен ляв ъгъл е тоалетна чиния, а от ляво на вратата си е сложила пералнята машина.

# 707
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
При мен в дясно е вратата,тоалетната чиния е срещу вратата.Това си е заварено положение.В ляво ще е шкаф мивката.За пералня не мога и да помисля.Размера на банята е 1,50х1,70  Mr. Green

# 708
  • Мнения: 7 519
Нейната баня също е малка и всеки път се чудя как е успяла да вкара толкова неща вътре, също така вратата и е като твоята, сиреч по в дясно.

# 709
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Нейната баня също е малка и всеки път се чудя как е успяла да вкара толкова неща вътре, също така вратата и е като твоята, сиреч по в дясно.
Браво на нея  Peace

# 710
  • Варна
  • Мнения: 107
Пепински, ние купихме плочки на Керос - серия identity http://baniastil.com/product_images/plochki_za_banq-61-132602980 … colour_full-0.jpg
Харесват ни и майсторът не се е оплаквал от нещо.

Извинявай, виждам че си от Русе, тези Керос България не им ли е завода в Русе? Откъде точно си ги закупила, защото аз съм от Варна, но в нета не намирам коя фирма в нашия град продава тази марка плочки?Мога да дойда и до Русе ,ако си заслужава,разбира се.

# 711
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Mari123 не съм от Русе.От Сливен съм  Peace

# 712
  • Мнения: 1 326
Пепински, а замисляли ли сте се за хоризонтален бойлер. В старата ни баня имах вертикален, но отстрани на тоалетната чиния и доста си удрях главата докато свикна. Сега е в противоположния край, но хоризонтален.

# 713
  • Мнения: 4 239
При моята позната, мивката(малка) е сложена от дясно ( още като влезеш от вратата), а под нея шкафче,в горен десен ъгъл е облата душ кабина, в горен ляв ъгъл е тоалетна чиния, а от ляво на вратата си е сложила пералнята машина.
          Предстои ми обзавеждане на баня и мислех да сложа пералнята вътре, като изградим ниша за нея с плот отгоре. Все едно е мушната под кухненския плот, само че в банята. Обаче ММ не иска и да чуе - влагата щяла да я "изяде" много бързо.  А имаме прозорец и отвор за вентилатор към общата вентилационна тръба... Много ми се иска да имам повече аргументи, за да го убедя, че няма страшно. Какво мислите по въпроса?
         

# 714
  • Мнения: 7 519
Ако банята е суха и с добра вентилация не виждам проблем. на моята позната пералнята дори не е скрита, а оставена ей така и не виждам да е ръждясала.

# 715
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Пепински, а замисляли ли сте се за хоризонтален бойлер. В старата ни баня имах вертикален, но отстрани на тоалетната чиния и доста си удрях главата докато свикна. Сега е в противоположния край, но хоризонтален.
Иванита, да мислили сме и тоя вариант.Но бойлерът ни е нов на няма и година откакто го взехме,и не ни се дават пак пари.А и за хоризонтален четох доста мнения че водата изстива по бързо.Но както и да е и за хоризонтален пак е проблем.След време като сменяме бойлера ще го мисли пак  Grinning

# 716
  • Мнения: 1 326
Да, аз също четох за негативите на хоризонталните, обаче нашата баня е 95см. широка и не исках някаквъв бойлер да ми се размотава по пътя

# 717
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Когато нямаш избор се примиряваш.Аз ще видя как ще се получи и ще го мислим,може и ние да минем на тоя вариант колкото и да не ми се иска

# 718
  • Мнения: X
Здравейте.Моля за съвет, тези от вас, които имат окачен таван( плоскости) в банята. Преди малко я мих, и видях съвсем тънка, ръждива вадичка най-горе на стената, която почваше от окачения таван. Повдигнах малко паното( една от лампичките е на него, затова само го повдигнах) и имаше малко капчици събрани в ъгъла на паното. Избърсах ги, огледах, но не забелязах теч. Паното на външен вид не е мокро, нито има някакви следи по него. Възможно ли е това да е конденз, тъй като банята няма прозорец, само вентилатор?

# 719
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен!  От известно време ви следя и се надявам, да можете да ми помогнете в моята дилема  newsm53 Избрахме си плочки за баня на Керамика Фиоре - Медея бежов цвят(гланц), но тук при нас водата е много варовита. Аз си мислех, че това на тези плочки няма да личи, но в магазина се опитват да ме убедят, че лилавия цвят в случая е по-удачен  newsm78 Някой от вас има ли поглед и опит върху казуса ми - бежов или лилав цвят? Предварително ви благодаря Simple Smile  

Последна редакция: чт, 04 юни 2015, 01:02 от keisi_k

Общи условия

Активация на акаунт