Банята - тема 22

  • 85 191
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 239
Здравейте.Моля за съвет, тези от вас, които имат окачен таван( плоскости) в банята. Преди малко я мих, и видях съвсем тънка, ръждива вадичка най-горе на стената, която почваше от окачения таван. Повдигнах малко паното( една от лампичките е на него, затова само го повдигнах) и имаше малко капчици събрани в ъгъла на паното. Избърсах ги, огледах, но не забелязах теч. Паното на външен вид не е мокро, нито има някакви следи по него. Възможно ли е това да е конденз, тъй като банята няма прозорец, само вентилатор?
  И аз мисля, че е от конденз около крепежен елемент.

# 721
  • USA
  • Мнения: 2 143
Oбичам лилаво, но в никакъв случай не бих го взела за плочки, бежово пък съвсем! Аз бих избрала сиви плочки, не гланц Peace

# 722
  • Мнения: 6 294
Oбичам лилаво, но в никакъв случай не бих го взела за плочки, бежово пък съвсем! Аз бих избрала сиви плочки, не гланц Peace
Ами точно на тази серия е бледо лилавото и шаренко и премсено със светло сиво, така че няма да личи много варовика. При бежовите е същото според мен, но ми стоят някак безлични и без цвят. Разбира се, че много зависи от подреждането.

Момичета, да се похваля, че след двеседмици къртене, смана на тръби, нови замазки, окачен таван, лепене на плочки и лъжи на майстора с вратите, вече банята е на 80 % готова. Днес ще слагат вратата и ще довършват плочките около нея. От утре ще редят мебели, душ и т.н.
Имам малък пролем с фриза и декора на серия Еге черевно и бяло. Оказа се, че е леко по тъмен от белите плочки, но изобщо не му се втилясвам. Като цало изглежда добе и най-вече чисто и ново.
Като сме готови изцяло ще кача снимки. А след това продължаваме с мокрто и тоалетната, после  с плочки в коридора и боядисване, слагане на врати на всякъде и т.н. До като похарчим парите Mr. Green

# 723
  • Мнения: 14
На живо бежовото ми се стори свежо.... но и лилавото наистина е свежо и примесено със сив цвят... и ми харесва, но предпочитам по - практичния вариант  Simple Smile 
Ето единия вариант проект - мисля че се получи добре  newsm78
http://dox.bg/files/dw?a=c6c5a8af3a
http://dox.bg/files/dw?a=242571103b

дано помогна и на други които се чудят като мен Simple Smile аз се разколебах вече за бежовото май  #Crazy   

# 724
  • Мнения: 471
Mari123, съжалявам, че не съм ти отговорила на въпроса по-бързо (не съм влизала във форума от няколко дни).
Плочките на Керос ги купихме от Артистика: http://artistika.bg/
Също така ги има в Сико: http://siko.bg/shops
Изборът в Артистика е по-богат, цените и в двата магазина са почти еднакви (разлика някакви стотинки, но в Артистика поне нашите бяха с една идея по-евтини).
До колкото на мен ми е известно Керос нямат практика да продават директно на крайни клиенти. Ползват тези два магазина (може и други да има, но аз не ги знам) като фирмени магазини.
(Друга възможност извън Русе Ви е Баня Стил: http://baniastil.com/ там цените на Керос са сходни с тези на горните два магазина.)
Магазините не държат плочки в наличност. Ако си харесаш нещо, проверяват директно в наличността на завода и ти казват срок на доставка. Ако плочките ги има в завода, днес заявяваш, утре ти ги носят (дори веднъж заявихме плочките рано сутринта и на обяд бяха в магазина). Но пък друг път - единият декор го нямаха наличен в завода в Русе и го чакахме един месец да дойде от завода им в Испания. Въпрос на късмет и избор.

# 725
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Хайде и аз да се запиша, банята ни е изкъртена до тухла, преразпределена и идва сложната част.
Купихме моноблока, вратата ще дойде в петък и ново ВИК ще се прекара тези дни.


И ние взехме хоризонтален бойлер, това за бързото свършване на водата не е много вярно, зависи и от бойлера.

Имаме проблем с разпределението, защото нямаме много място за разместване.
Единственото, което се знае със сигурност е къде ще е душ пространството. Като дойде вратата ще мислим другото, защото се отваря навътре.
Приемам идеи ... ; )))  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11377 … 5&oe=560C93DE

keisi_k, на мен ми харесват, като изключим плочките с цветята. Аз също съм се спряла на бежовата гама. Избрах си 3-4 модела, едните Фиоре Неос или Бали, другите Аруба на КАИ + един модел на Керос и още 2 модела, но са в един сайт и се чудя да рискувам ли. Имали магазин в Пловдив, но не знам какво да очаквам.

# 726
  • Мнения: 14
Ив , а видя ли ги реално как изглеждат? Ние след дълго обикаляне в нашия град, който не е голям и съответно и предлагането му, бяхме се спрели на Аруба на Каи, но след това видях и тези плочки медея , не тук разбира се,и се разубедих  Grinning друго е като ги гледаш реално да прецениш цвета, а не през компютъра Simple Smile
 А се оказа, че тук е имало в 1 магазин нареден бокс с лилавия вариант, но трябваше да отидем до Варна, за да ги забележа Grinning

# 727
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ив , а видя ли ги реално как изглеждат? Ние след дълго обикаляне в нашия град, който не е голям и съответно и предлагането му, бяхме се спрели на Аруба на Каи, но след това видях и тези плочки медея , не тук разбира се,и се разубедих  Grinning друго е като ги гледаш реално да прецениш цвета, а не през компютъра Simple Smile
 А се оказа, че тук е имало в 1 магазин нареден бокс с лилавия вариант, но трябваше да отидем до Варна, за да ги забележа Grinning

Да, видях ги в едно ново заведение тук в града и много ми харесаха, а после случайно ги мернах в сайта на КАИ, като разглеждах плочки. И Бали-то съм виждала, но много зависи как са наредени...

# 728
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Момичета искам да ви питам.Проекта го качвах преди няколко дни,но снощи ми дадоха една идея и искам да се допитам до вас.
Та това е проекта http://prikachi.com/images/834/8141834X.jpg
Дадоха ми идея тъмните плочки да са малко над моноблока,а нагоре да продължа със светлите,за да се скрие един вид бойлера.Това ще се вижда когато се отвори вратата на банята,моноблока и бойлера.Вие какво мислите  newsm78 В събота ще ходим пак до магазина и ще ги помоля да ми направят нов проект за да видя как точно ще стане

# 729
  • Мнения: 7 519
Въпрос на вкус е, но не бих сложила такива тъмни плочки, особено пък в кафяво.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 515
Пепински, ние купихме плочки на Керос - серия identity http://baniastil.com/product_images/plochki_za_banq-61-132602980 … colour_full-0.jpg
Харесват ни и майсторът не се е оплаквал от нещо.

Извинявай, виждам че си от Русе, тези Керос България не им ли е завода в Русе? Откъде точно си ги закупила, защото аз съм от Варна, но в нета не намирам коя фирма в нашия град продава тази марка плочки?Мога да дойда и до Русе ,ако си заслужава,разбира се.
Здравейте, във Варна има всички модели на завод Керос в Керамик маркет Геотех /мисля, че така се казва/ newsm78. Намира се извън града, по посока на Тополи вляво. В нета няма информация, но там има всичко тяхно.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
......
И ние взехме хоризонтален бойлер, това за бързото свършване на водата не е много вярно, зависи и от бойлера.
....

Кой е бойлерът (марка, модел), от който си доволна?

# 732
  • Ловеч
  • Мнения: 782
......
И ние взехме хоризонтален бойлер, това за бързото свършване на водата не е много вярно, зависи и от бойлера.
....

Кой е бойлерът (марка, модел), от който си доволна?
Теси е марката, но модела трябва да погледна какъв е.
п.п Обаче модела е със серпентина.

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
И си доволна да разбирам? Защото всичко, дето четох досега, е да не си купувам в никакъв случай хоризонтален бойлер  Laughing

# 734
  • Берлин
  • Мнения: 4 477
И си доволна да разбирам? Защото всичко, дето четох досега, е да не си купувам в никакъв случай хоризонтален бойлер  Laughing


2 години ползвах хоризонтален на Теси. Никакви оплаквания. 3 години ползвах хоризонтален на Елдом. Никога не съм имала проблеми. Писанията мога да определя като пълни глупости. 1 % истина се обръща в 100%-ова такава, повторено/изписано 100 пъти. Ако искаш хоризонтален-давай. Ако нещо не е ок с тези бойлери, нямаше изобщо да се предлагат/произвеждат.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт