Баба Зима вънка шари, ЮЛЧЕ пипка де що свари. ~ Тема 5

  • 34 646
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 613
Добро утрооо Simple Smile

Честита пролет !

Този уикенд го прекарахме тримцата в разходки и в търсене на заветната рокля. Все повече се отчайвам. Мисля, че няма никога нищо да си харесам. И бюджетът си увеличих и пак нищо! Изкушавам се да поръчам онлайн, но като не знам как ще ми стои много ме е страх. От друга страна май друг избор не виждам. В събота ударихме една  часова разходка, от която още трудно се съвземам  Mr. Green

За забелването : Офф и ние още не сме забелили. Бяха ни казали да чакаме, сега новата педиатърка забелва тя. Ще видим..много ми е деликатно.

Ния; Аз съм с хашимото и на л-тироксин. Симптомите вече много не ги помня.

блускай - оправяйте се бързо !



# 691
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Ехоо!
Ние се разписахме с първия АБ. Каката поне я опазих до яслата.  Sad
В урината излезе, че има Ешерихия коли, освен това от вчера на обяд вдига Т и гърлото е зачервено. Док пусна и изследване на ако и иска да ни види пак в петък. Много хубав РД ме очаква, няма що.
Поръчах тази проходилка:

http://www.bambino.bg/chipolino-prohodilka-chipolino-joya-chervena-p-12122.html

Този път съм на вълна Чиполино, без да искам.
Навивам и аз ММ да го поръчаме тоя инхалатор, той се ослушва. Вярно, че този месец излязохме доста извън бюджет, ама..Не знам дали се похвалих тук, че резервирахме за май месец 3 нощувки в Барселона и предплатихме самолетни билети и апартамента. Купихме и билети за мач и парите свършиха. Сега харчим от на децата касичките. Другата седмица ще развръщаме.  Embarassed

# 692
  • Варна
  • Мнения: 913
Поръчах тази проходилка:

http://www.bambino.bg/chipolino-prohodilka-chipolino-joya-chervena-p-12122.html

Този път съм на вълна Чиполино, без да искам.


Ако можеш я отказвай. Честно. Аз я купих и вече продадох. Всичко и е много хубаво, но ако искаш да я ползваш като бънджи. В смисъл, че понеже задните колелета не се въртят на 360градуса, а само напред назад и е адски тромава. Да не споменавам и тежка. Моята бебка се радва, радва на играчките има няма 2 седмици, ама и втръснаха и като не може да се движи последните 2 седмици седя като паметник и взех, че я продадох. Вече пък лази, изправя се сама и обикаля навсякъде, така че явно не ни е било писано да ползваме проходилка. Може някой уокър да купя.
Отдавна не съм писала, но с този варицелчо, не ми оставаха много възможности. Като ме видят на лаптопа в синхрон почват да мрънкат. Иначе варицелата мина леко. Един ден се опита да вдигне Т само и то нещо от рода на 37-38. Същата вечер имаше криза откъм сърбела и го вардихме, че и в съня си се чешеше. Както нямаше много обриви, накрая бая пъпки избиха, НО мина. Бебка засега е ОК. В края на месеца изтича икубационния период да видим. Wink

# 693
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Еее, с такъв мерак я поръчах..Много ми хареса, поне като дизайн. Още не са ми се обадили от сайта да потвърдят, освен да опитам да я сменя с друга.. Sad

# 694
  • Мнения: 10 874
Любито, според мен я пробвайте, може пък да останете доволни. Hug И на нашата задните колела се движат само напред-назад, но не бих казала, че е тромава. Мисля, че и други майчета споделиха, че я имат (Cangaroo Plane), а не са се оплакали. То си зависи и от детето, де. Нашата количка е на Чиполино и въпреки че масово мамите ме разубеждаваха за нея, я купихме и досега не сме имали никакви проблеми. Даже толкова много си я харесвам, че изобщо не си и помислям за лятна, а повечето мами вече си купиха такива. И на Lorelli им се носи лоша слава сред мамите, но аз и за тях нищо лошо не мога да кажа, половината ни покъщнина е на тази марка и всичко си е супер. Heart Eyes Може пък аз да съм попаднала на добри партиди, знам ли, но все пак съм на мнение, че за всяка марка има и доволни, и недоволни потребители и това е напълно нормално. Peace

# 695
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Лале в дъжда, благодаря ти за окуражаването, но вече им писах да я сменят с тази:

http://www.hippoland.net/cangaroo-prohodilka-dotty-2v1

Бързак съм, а?
Моля ако има и от тази недоволни, да не ми казват, че ще откача вече.  Wink

# 696
  • Мнения: 181
Благодаря за отговорите за забелването!Днес е 3-ти ден откакто педиатърката го забели и вече положението е по-добре - преди ревеше или по-скоро дереше,а днес измрънка малко само.Ще продължавам още 1-2 дена да мажа с един крем,който му изписаха и мисля,че вече всичко ще е ок.

За проходилките-според мен ще останеш доволна от последната поръчана.Аз съм харесала на Chicco,но мисля да я взема от Olx-a,че бънджито го ползваме някъде от месец и нещо и вече май е време да го прибирам.

Оххх,днес забелязах някакви кървави нишки в акото-малко са,но ги има.Ще видя утре как ще е и ще звъня на педиатърката да я питам.Някой с подобен проблем? Tired

# 697
  • Мнения: 322
Любито, ние сме с първата проходилка, вярно, че само две колела се въртят изцяло, но все още се учим да стъпваме.  Ползва се максимум 10 мин. на ден, когато я слагам, за да свърша нещо. Но която и да вземеш те са един калибър, и цените им са сходни, и всичко е за "три дни".
Да споделя нещо за пюретата, опитвайте ги. Бях взела банан на Хип, стори ми се твърде розов и на вкус беше леко резлив. Не знам дали трябва да е такъв, защото комбинациите с ябълка са ОК. Изхвърлих го, може да купя от друга партида, за да сравня. После зеленчуковото пюре на Ганчев разредих с малко кърма и пробвах в новия термо бокс (гола вода е), дадох след около два часа, е беше като супа. Все бях чела, че кашите се втечняват от кърмата, ама зеленчуковото пюре защо  Thinking, дали пък няма повече нишестенце от необходимото, досега не съм имала такъв проблем.

# 698
  • Мнения: 10 874
lubito, дано да останеш доволна. Hug Като характеристики май е същата, но блускай е права, че повечето са на един принцип. Peace

fuzzyblue, дано всичко е наред! Hug Досега не съм срещала такъв проблем при Елица, но със сигурност бих се посъветвала с педиатъра. Ще стискам палци!!! Praynig

# 699
  • Мнения: 366
здравейте мамета  bouquet

Малко се поизгубих, но луднах тези дни - в петък изкарах следобеда във фризьора- вече съм къдравата сю - хи хи много съм щастлива Simple Smile Открих след многогодишно търсене моята фризьорка - алелуя.

в събота 6 часа правих тортата на племенницата ми- с фондан - стана супер. Вечерта пък бях на рожден ден на един приятел. Абе лудница.Междувременно изведох и децата и т.н.

В неделя бях на рожден ден на племенницата ми - стана много кофти - набедиха моя син че е налитал на бой - аз бях шокирана и понеже не му е присъщо и той нищо не каза и аз го направих на две стотинки, а после се оказа че детето не е било виновно - толкова тъпо ми стана - а най- гадно ми беше че племенницата ми за да се хареса на някой от другите деца вместо да го защити и да ми каже истината потвърди лъжата. Сега съм и толкова бясна че ми иде да и нашаря задника- днес майка ми ми обясняваше че и било гузно - все ми е тая честно казано - това да се обърнеш срещу собственото си семейство за да се харесаш е най-подлото ,което може да направиш- а е голяма на 12 години е . Ако знаете как е плакал сина ми - как може да са толкова жестоки децата- добре че едно от гостите си каза че не е верно в последствие и другите нямаха избор и си признаха - но белята беше станала - сина ми беше хипер разстроен. Тръгнахме си естествено , но на мен вместо да ми минава ме хваща още повече яд.

И така стигаме до днес - когато чистя, готвя и пускам перални за три дни - сега трябваше да  гладя но му теглих една защото още ми е криво, зареди случката вчера.

Междувременно вчера се сдобих с нов телефон - уж го взехме за ММ , ама на мен ми хареса и той ми го даде, а аз му дадох моя - хи-хи.

За забелването - това че сте забелили не гарантира че няма пак да зарасне - при моя син вече 2 пъти забелваме - сега трети. И при ММ е било така.

Любито бързо да се оправя каката и честита покупка- аз лично съм против паяците- понеже сина ми се обърна на три пъти с паяк и целият паяк в/у него и аз го прибрах - направо не знам как не си счупи врата - цялата проходилка беше отгоре му , а той с лавата надолу и извит врат - беше кошмар. За малката сега взех комбинирано количка за бутане с крачета + уокър. За сега е о.к. опитва се да се опира на нея като се мъчи да се изправя и е стабилна пък за по-натам ще видим.

Sweetpai честит имен ден на паретица  bouquet

Елфита честита месечница  bouquet

Марбела честита покупка Simple Smile много е хубава аз съм харесала подобна. За на Ади брадичката - и моята е така и я мия подсушавам и мажа с бепантен.

Леле малката е пълна фурия няма спирка - едва и смогвам- ама да ми е жива и здрава такава много ме радва. Simple Smile

fuzzyblue знам че се случва при въвеждане на храна - но ако се повтори - в смисъл няколко дни трябва да се потърси лекар - дано всичко е наред  Hug

Ако съм пропуснала някой съжелявам.  Hug Hug

Хубава вечер мамета



# 700
  • Бургас
  • Мнения: 366
Тюх от домакинстване не мога да се включа  1ironing
За обед направи една тава лазаня и сега на вечеря всичко се излапа и утре пак ще се въртя около печката, пуууу ми не ми се готви вече.
За проходилките да споделя, че взех от OLX-а за 20 лв. Супер обикновена  и съм доволна. Има играчки, но ги махнах, те май само пречат  newsm78  Даже я храня там, че не иска в столчето  ooooh! Всички са на един и същ принцип, наистина май колкото повече глезотии, толкова повече пари. Но както е писала и блускай всичко сега се използва за кратко време.
Зеленчукови и месни пюрета НЕ купувам. Пълни са с боклуци и нишестета. Аз готвя, пасирам и слагам докато е горещо в бурканчета. Така се вакумира и давам едно и също два поредни дни. Поне знам какво съм сложила вътре. До сега нямам неизядено пюре, даже започнах да давам и с по-едри парченца.
fuzzyblue според мен се чуй с ЛЛ, може да е признак за някакъв проблем. Не подценявай нещата. Дано всичко е наред  Hug

# 701
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Благодаря на всички за отзивите! Е, вече каквото - такова. Изпратена е, в сряда ще я получа.
Утре имам РД, ама не ми е празнично, след всичките перипетии напоследък. Много ми се сядаше на Хепи, накрая с ММ решихме да поръчаме от там. Поне ще сме си у нас четиримата.
Мама Сънчо, каката се оправи, бебето е на АБ.  Peace То и аз как съм го написала..Исках да кажа, че каката до 1г и 8м ( като тръгна на ясла) не беше боледувала.
ММ и той се тръшна, май и мен ме кърши. До сега се държах, ама вирусите и стресът си казаха думата.
Много неприятна случка на РД-то. Така е, децата са жестоки.  Sad
fuzzyblue, дано всичко е наред.  Hug
Хайде лека вечер на всички! Отивам да гледам капките.

# 702
  • Мнения: 3 404
Ох,хрема ме хвана,носа тече  #2gunfire откачам  Twisted Evil 
тела ми още е в ремонт,но пък свекървата,сестрата и племенника си тръгват  newsm44 ,издържаха 2 дни.Ако ви кажа на какво бях свидетел ще се хванете за главата.Само като започна от това,че едва сега дойдоха  да видят детето  Naughty и как не можах да ги карам да си мият ръцете за да седнат при детето  #Cussing out . И явно тези изисквания от моя страна им се видяха прекалени,също и,че искам да ми е чисто и подредено им дойде вповече  се поразсърдиха и пътуват обратно  Mr. Green не ми се разказва,че свекървами го взе детето първия ден и после го гледаше от 3 метра  Shocked 
.Поизпаднах в нервна криза днес,ама единствено заради ММ ми е кофти,ама той ме подкрепя.
Аз бях на л тироксин заради опитите трябваше ТСХ-то да е под 2.Тук месната каза,че съм имала хашимото,ама я отсвирих и на контролата 45 дни следкато спрях да кърмя резултата беше в норма и метнах хаповете,писна ми.
Утре моя младеж го мятам на земята,стига е мързелувал,а тия дни покрай гостите егати лежанката.забравих,давам сок с чаша с накрайник от няколко дни,прие се,свиква,ама чашата нещо дефект,някой ползвали на нук?

# 703
  • София
  • Мнения: 198
Благодаря на момичетата, които се включиха по хормоналната тема Wink
В сряда ще си пусна едно ТСХ за всеки случай да видим дали всичко е в норма...

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добро утро

Нашата кака болна,с температура.Разделихме ги,да не зарази малката.Каката стои само в спалнята.Аз прихождам при нея.Да видим.Лошото е,че мъжо трябва да работи и тя си стои почти сама целия ден.Преди няколко месеца пак беше болна,с температура и този начин проработи,да не лепне бебето.Ако имах налична баба,бих я дала поне за първите тежки 2 дни,но няма.


MiRa^,то по-добре малкият да я изкара тази варицела.Поне после няма да го мислиш.Вероятно и ще я изкара,защото са в много близък контакт.

Благодаря на момичетата, които се включиха по хормоналната тема Wink
В сряда ще си пусна едно ТСХ за всеки случай да видим дали всичко е в норма...

Точно щях да ти пиша да си пуснеш изследвания.Само ТСХ не е достатъчно.Често то е в норма,а проблем има.Примерно може да имаш само антитела,а хормоните да са в норма.Това е началната фаза на отклонение.Четири неща се пускаха за щитовидната

Звезда,лоша снаха,лоша  Laughing Е,как без да си мият ръцете

утре пак ще се въртя около печката, пуууу ми не ми се готви вече.

Да,много е кофти това.Писнало ми е и на мен вече

Общи условия

Активация на акаунт