Нашите кухни-57

  • 71 728
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 428
Бланко освен материала имат едно много важно предимство.Уплатнението е излято от долна страна и силикон не се налага,а нещо което да поема и задържа повече мръсотия от силикона не се сещам,да не говорим ,че и мухлясва.Другите мивки се почва едно селикониране на изрязаната част ,та под самата мивка ,та после едно чистене на този силикон..да не говорим ,че и скобите м не струват и много често мивката не ляга добре и "запа"

# 721
  • Мнения: 5 160
ifko, да, щях и това да пиша - за сглобките на Бланко. Че ги ползват и за други (ако стават може би).


Иначе аз съм фен на Бланко де, да не ме помислите за рекламно лице на .... .  Smile  Бланко

# 722
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Новите мивки на тека също идват със залепено уплатнение, монтажа на мивките на евролукс и апел също е добър, но трябва да се знае, че монтажните скоби (ако мога да ги нарека така) са различни при алпака и гранитна. Пазя един добър спомен за монтаж на гранитна мивка на бланко, много лесно беше, инак на тека толкова ядове съм брал понякога и някои други...

# 723
  • Сф
  • Мнения: 4 770
В събота ходихме да гледаме Бланко, толкова ми легна на сърцето, красота. Ама тия 500лв направо ме пробождат и в джоба, и в сърцето ooooh! ooooh! На Санитек черното май не е истински черно, видя ми се по сивеещо. Заслужава ли си според вас 200лв отгоре за Бланко?

# 724
  • Мнения: 5 978
Аз да попитам нещо встрани от мивките, че нещо и мен ме пробождате в сърцето  Mr. Green
Относно въздуховода на аспирацията - оказа се, че фи-то на изхода (бях ви споменала, че имаме спец. керемида на покрива, през която ще се отвеждат миризмите) е 110  Confused Няма вариант да сменяме керемидата, а и май няма с друго фи, та според вас - ще има ли смисъл со горе да сложим тръбен път с фи 150 (както съветвахте тук) или тази система Compair 150, а при керемидата да преминава с преходник на 110 и така да излиза навън  newsm78 Всъщност при това положение ще има ли смисъл от по-широкото решение при положение, че на изхода все пак е тясно? Дано ми разбрахте питанката  Praynig

# 725
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
В случая си заслужава понеже мивката на бланко ще е гранитна, а на санитек е полиестерна (понеже нямат черен цвят при гранитните). Санитек имат два черни, единия се води черен гранит (не е чисто черна, има примеси) а другата се води гранит металик понеже има перла в нея (малки лъскави точици).

# 726
  • Сф
  • Мнения: 4 770
Шадоу, много добро уточнение, благодаря.
Значи SILGRANIT PuraDur II си е истински гранит. .
А на Санитека и двете черни не ми харесаха, перленото по става, ама пак не е като Бланкото.

Сега чакаме дизайнерката да каже последно колко см ще е шкафа за мивката и ако е 60см взимаме Бланкото.

# 727
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Тези мивки се правят от гранитен пясък, прах с някакви цименти, смоли и после в калъпа.

# 728
  • Мнения: 2 122
и ние се спряхме на Тека /и в предишния апартамент бяхме с тази марка- аз лично съм доволна/
на Бланко-то и аз залепнах, но цените не ми понесоха  Tired а и мивката да ми струва повече от съдомиялната ... не зная

оплаквам се, след като монтирахме всички уреди- става въпрос за ширм-а и фурната
долния ми ред шкафове започва с кошница за бутилки, следва фурната, продължава с част от ъглов шкаф
горния- започва със шкаф, който е поне с 15 см по-широк от кошницата, след него е ширм-а и сега безкрайно ме дразни, че ширма и фурната ми не стоят центрирани
и плота за котлона е изрязан на криво, еййй аман значи от майстори  ooooh! как пък не ги виждат тези неща

# 729
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
То че стават грешки става, но това за аспиратора би трябвало да е съгласувано с вас. Котлона ако е монтиран на криво то може да се оправи като се намести, но трябва да се демонтира (тоест махат се скобите или с какво е хваната), ако е изрязан накриво плота то може да се изправи ако го позволи периферията на котлона.

# 730
  • Мнения: 2 122
Шадоу, дано не съм те обидила- ами не, не е съгласувано
човека взе парите и бега  Tired /уредите ни дойдоха по-късно от монтажа, даже сами си ги монтирахме/
тъпото е, че това би трябвало да се сметне още при проекта- как няма да се сетиш, при условие че имаш размери и да го предвидиш,акъла ми не го побира наистина
изобщо целия ни ремонт ни коства толкова нерви, сблъскахме се с типа хора 'ей тук на едни шматки да им вземем парите", ама здраве да е- то заминало вече

# 731
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Не съм се засегнал, исках да кажа, че и аз правя грешки и е нормално да се греши, но дано са дребни грешките. Инак случката е неприятна.

# 732
  • София
  • Мнения: 82
В събота ходихме да гледаме Бланко, толкова ми легна на сърцето, красота. Ама тия 500лв направо ме пробождат и в джоба, и в сърцето ooooh! ooooh! На Санитек черното май не е истински черно, видя ми се по сивеещо. Заслужава ли си според вас 200лв отгоре за Бланко?

Повярвай ми тия пари ще ти се изплатят във времето многократно. Качеството на Бланко е в пъти по-високо от всички други предлагани мивки. Тека и Пирамис са алтернативи и то не лоши, разгледаи и тях. От 1.03.2015 в Бланко ще има нови цени, така че не е лошо да побързаш.

# 733
  • Мнения: 3 576
Така като ви чета съм все по-радостна, че си взех бланко. Колебаех се между него и тека, но на вторите в шоурума им беше надраскана мивката и това директно ме отказа.
Още не съм си я видяла, тия дни я чакам монтирана с плота  Party

# 734
  • Мнения: 1 537
Аз имам Бланко.  Heart Eyes

Черна, силгранит, вече повече от година е като нова, буквално. Всеки лев си струва за нея.

Радвам се, че на Шадоу му е било лесно,  Laughing, дано добре се е справил и не се раздуе около нея напред във времето.  Mr. Green

Пускам и снимка за невярващите. Grinning

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 21:47 от Suede

Общи условия

Активация на акаунт